INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

„Black Friday" a další posila. Zubrům se po konci ve Vítkovicích upsal Robert Černý

„Black Friday
P ř e r o v – O (staro)novou tvář se rozrostl kádr prvoligových hokejistů Přerova. Na Hanou se vrací obránce Robert Černý, který od předloňského prosince oblékal především dres extraligových Vítkovic. V ostravském klubu mu však s koncem dubna vypršela smlouva a znovu si plácl se Zubry. Po Jiřím Krislovi je druhým potvrzeným zadákem s podstatnými zkušenosti z druhé nejvyšší soutěže. Za Přerov a předtím rodnou Kadaň v ní dosud nasbíral 270 startů.

„Po odchodu Mikyho Zbořila byl pro nás návrat Roberta prioritou. Přerovské prostředí dobře zná a trenéři přesně vědí, co od něj mohou čekat. Navíc, působením v extralize se ještě posunul. Věříme, že pro nás bude velkou posilou," sděluje k posile do obrany sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

„Hned jak jsme vypadli s Vítkovicemi, dorazil jsem do Přerova podívat se na play-off. S Pavlem Hanákem jsme mluvili o mé další sezoně. Měl jsem i pár jiných nabídek, ale ve finále nebylo o čem přemýšlet," prozrazuje pětadvacetiletý Černý. „Zvolil jsem Přerov, kde jsem už hrál a kde se cítím dobře. Klub je mi velmi blízký, všechny v něm znám. Vždycky jsem tu byl spokojený," komentuje návrat k modrožluté kombinaci.

Přerov se pro něj stal prvním angažmá, které se neodehrávalo na severozápadě Čech. Do ledna 2018 pendloval mezi Chomutovem a Kadaní, poté si jej v závěru přestupového období vyhlédlo MEO. Bývalý reprezentant do 19 let s ním dvakrát postoupil do čtvrtfinále play-off, na konci roku 2019 si pak výkony u řeky Bečvy řekl o první pořádnou štaci na scéně Tipsport extraligy. „Byla to pro mě přelomová sezona. Od její poloviny jsem nastupoval za Vítkovice, kde jsem poté podepsal i na další rok," podotýká juniorský mistr České republiky z let 2014 a 2015.

Pokračovat v přerovské náladě a pracovitosti

Za Vítkovice během dvou sezon zaznamenal 57 utkání (1+5), letos v únoru vstřelil Českým Budějovicím svou premiérovou extraligovou branku. Ostravané během uplynulého ročníku sáhli k výměně trenérů a vybojovali si účast v předkole play-off. Tam je po pětizápasové bitvě pokořila brněnská Kometa, Černý však do vyřazovacích bojů nezasáhl.

„Dohrál jsem základní část, a jakmile začalo play-off, pár kluků se uzdravilo. Byl jsem sedmý obránce a čekal jsem na šanci, která bohužel nepřišla," konstatuje bek, jemuž se podle příjmení přezdívá „Black". Prostřednictvím střídavých startů se loni objevil také v Přerově, v sedmi duelech Chance ligy si připsal pět asistencí. Vytížení ve známém prostředí – jeho průměrný čas na ledě činil 19 minut – mu podle jeho slov pomohlo hlavně psychicky.

„Věřím, že jako tým budeme pokračovat v náladě a pracovitosti, jaká v Přerově byla vždycky. Hodně kluků sice odešlo, ale jádro, co to tady drží, zůstalo. Doufám, že se nám konečně podaří udělat semifinále," přeje si Robert Černý, který za Zubry zatím ve čtyřech sezonách zasáhl do 113 duelů (5+30).