Zubři v hlavním městě bodový lup nevybojovali, se Slavií prohráli o dva góly

P r a h a – Na půdě Slavie Praha se v 11. kole WSM ligy představili hokejisté Přerova. Hanáci svou první přesilovku v utkání nevyužili, zato soupeř ano. Zubři se jednobrankové manko snažili smazat, brzdila je ale hra v oslabení, případně ztroskotávali na nezdarech v koncovce. Vyrovnání skóre ze strany žlutomodrých nepřinesla ani třetí perioda, naopak slávisté ve dvojnásobné početní výhodě své vedení ještě navýšili. Přerovští padli v Edenu 0:2.
11.kolo, pondělí 9.10.2017
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kubica (Šafránek, Krejčík), 57. Drtina (Novák). Rozhodčí: Barek, Luczków – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 615. Střely na branku: 36:32. Zblokované střely: 11:15. Hity: 12:11. Vhazování: 37:39. Průběh utkání: 2:0.
Frodl – Drtina, Novák, Kasík, Holý, Kolařík, Růžička – Vracovský, Nedvídek, Doležal – Krejčík, Šafránek, Kubica – Ondráček, Šagát, Kadlec – Krliš, Furch, Šmerha
Šimboch – Malina, Chmelíř, Novotný, Valenta, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil

Na stadionu v Edenu běžela osmá minuta, když domácí celek poprvé rozjásal červenobílé fanoušky. Po dobré práci Krejčíka v rohu kluziště se kotouč dostal k Šafránkovi, jenž nabil křížnou přihrávkou napříč brankovištěm Zdeňku Kubicovi. Ten jeho pobídku využil a zkušeně doklepl kotouč do odkryté klece.

Těsné vedení mohli Zubři sešívaným sebrat v průběhu vlastního oslabení, kdy se v rychlém protiútoku vyřítili na Frodla. Maskovaný muž po jedné ze střel zasáhl rohem betonu, puk se však dostal k dalšímu z přerovských hráčů, jenž okamžitě nebezpečně vypálil z kruhu. Frodl však situaci zachránil skvělým tygřím skokem, jímž ukryl kotouč pod svou výstroj.

Zatímco Moravany v dalším průběhu duelu trápila disciplína a časté tresty, Slavii to naopak drhlo v přesilovkách, která nedokázala využít. Ke gólu nevedla Holého sprška střel od modré, ani Doležalův pokus cílený mezi Šimbochovy betony. K tomu se zbytečně nechávali vylučovat také slávisté, kterým tak pohasínala naděje na pojišťující trefu.

V úvodu závěrečné třetiny ozvláštnil dění hostující Fořt, který i za nepříznivého stavu pro svůj tým ukázal obdivuhodné gesto fair play. Ve chvíli, kdy rozhodčí signalizovali faul domácích, muže v pruhovaném upozornil, že se o nedovolený zákrok nejednalo. Vysloužil si tak potlesk tribun i obou střídaček.

Sešívaný nápor vyústil pár minut před sirénou k řadě šancí. Do sítě však kotouč dopravil až Jiří Drtina, jenž zužitkoval dvojnásobnou přesilovku a prudkou dělovkou z oblasti mezi modrou čárou a pravým kruhem pojistil sladké domácí vítězství, na které červenobílí čekali od začátku září.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Jsme rádi, že jsme dnes zápas ubojovali do šťastného konce. Ze začátku byla naše hra trochu křečovitá, ale nakonec dostalo utkání spád a bylo oboustranně atraktivní. Naši výhru podpořil výborný výkon Dominika Frodla, který nás neuvěřitelně podržel v těžkých chvílích zápasu. Taky bych rád vyzdvihl odvolání trestu pro našeho hráče od přerovského Fořta. Bylo to parádní gesto fair play, smekám před ním.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Podali jsme naprosto nedisciplinovaný výkon. S jednou třetinou v oslabení se prostě utkání vyhrát nedá. Chyběla nám taky statečnost před brankou a tlak. Šance na vyrovnání jsme si vypracovali, ale v koncovce jsme selhali.