Zubři doma servírovali parádní kanonádu! Frýdecký tým odjel z Přerova s výpraskem

P ř e r o v – Přesně po čtrnácti dnech vyjeli Zubři znovu na domácí led, kde si to v rámci 34. kola rozdali s Frýdkem-Místkem. Soupeř se snažil uniknout poslednímu místu, Přerov zase chtěl udržet svůj náskok před druhým Vsetínem. Domácí začali výborně, ale po rychlých dvou gólech na chvíli přepustili iniciativu soupeři, který toho využil ke zkorigování stavu. Počínaje druhou třetinou už však Přerované průběh duelu jasně ovládli, vypracovali si spoustu šancí, jenž dokázali proměňovat. Zubři nakonec zvítězili drtivě 10:1 a připsali si tříbodový zisk do tabulky.
34.kolo, středa 21.1.2015
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
10:1
(2:1, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 5. Šťastný (Osina), 6. Dostálek (Kudělka, Šebek), 28. Sedlák (Šťastný, Slovák), 30. Pala (Goiš, Sedlák), 35. Kratochvíl Š. (Osina, Kolář), 35. Goiš (Sedlák, Šťastný), 46. Kratochvíl Š. (Kolář, Vlček), 47. Procházka (Goiš, Kudělka), 52. Polák (Dostálek, Kudělka), 52. Blinka (Zbořil) – 18. Podešva (Slovák P., Teper). Rozhodčí: Šutara – Novák, Smilek. Vyloučení: 7:9, navíc Zbořil (Přerov) 10 minut osobní trest – Gogolka (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1013. Střely na branku: 50:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 10:1.
Slovák J. – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný, Šebek, Procházka, Dostálek, Blinka, Kolář, Š. Kratochvíl, Málek, Školoud, Sakrajda
Kubáň (35. Vašíček, 52. Kubáň) – Samiec, Teper, Jonáš, Lipina, Černín, Podešva, Mach, Zedník, Stránský, Hurtík, Mamula, Gogolka, Slovák P., Sluštík, Vacula, Mišenko

Přerovští dnes nechtěli ponechat nic náhodě a od první minuty pilně zaměstnávali Kubáně v brance hostí. Důkazem této snahy byla obrovská šance Procházky, který však ani nadvakrát frýdeckého brankáře nepřekonal. Poprvé se v Přerově jásalo v páté minutě. Osina zpracoval na modré čáře těžký kotouč, a poté jej poslal na branku, před níž dráhu jeho letu šikovně změnil David Šťastný.

Na další přerovský zářez nečekali diváci ani minutu. Přesně po padesáti dvou vteřinách napřáhl Kudělka a jeho projektil tečoval Vlastimil Dostálek tak, že Kubáň neměl sebemenší nárok. Zubři nepolevovali a snažili se přidat uklidňující třetí gól. Ovšem rány Koláře a Goiše se mezi tři tyče nevešly. Hráči z Frýdku-Místku se do souvislejšího tlaku nedostali. Výjimkou byla přesilová hra, ze které se jim podařilo udeřit. Slovák přes clonu hráčů nestačil lapit ránu Ondřeje Podešvy. V posledních vteřinách úvodní části mohl Přerovu vrátit dvoubrankový náskok Goiš, ale jeho individuální akce skončila na tyči.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hostující hráči. Bylo to především díky přesilovým hrám. Zubři se však statečně bránili a v rozhodujících chvílích je podržel Slovák. Jakmile se Zubři vymanili z oslabení, našel Šťastný rozjetého Zdeňka Sedláka a přerovský veterán překrásnou ranou vymetl pavučiny v pravém horním rohu Kubáňovy klece.

Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve Goiš vybídl Radomíra Palu, který svou pověstnou střelou propálil Kubáně. Pátý gól domácích padl po skvělé práci Osiny. Domácí obránce se nezalekl vyjíždějícího frýdeckého brankáře a elegantně nahrál Šimonu Kratochvílovi před zcela odkrytou klec, pro kterého to byla již snadná práce.

Půl tucet gólů završila rychlá, ale především velmi pohledná akce prvního útoku. Puk šel po ose Štastný – Sedlák – Jiří Goiš. Posledně jmenovaný překvapil Vašíčka, který po páté obdržené brance nahradil Kubáně.

Přerovský brankostroj pokračoval i ve třetí třetině. Střelecký účet poslední dvacetiminutovky otevřel svým druhým zásahem Šimon Kratochvíl. Protáhl se kolem svého strážce a dlouhou kličkou překonal Vašíčka. Na 8:1 zvýšil Radek Procházka, který umístil svoji střelu přesně pod horní tyč hostující svatyně.

Devátý zásah přerovského celku měl na svědomí Jiří Polák. Sjel si až před branku Frýdku a bekhendem přelstil brankáře hostí. Namlsaní diváci se začali dožadovat desítky, a ta přišla hned záhy. Matěj Blinka se odvážně pustil mezi tři protihráče a vystřelil. Jeho rána trefila neomylně prostor nad Vašíčkovou lapačkou. Od předchozí branky přitom uběhlo přesně patnáct vteřin.

Ve zbytku utkání již domácí hráči bavili fanoušky a po dnešním povedeném výkonu se připisují další tři body do tabulky.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Po porážce v Brně jsme se chtěli na Frýdek hlavně dobře připravit. Začátek se nám podařil, dali jsme dva góly po tečovaných střelách, což jsme po hráčích vyžadovali. Pak ale přišlo takové mírné uspokojení, proto jsme si za stavu 2:1 o přestávce museli v kabině něco říct. Od druhé třetiny už jsme si všechny věci plnili na sto procent a napadaly nám tam góly. Někdy to tak je, že každá druhá nebo třetí střela skončí v bráně, jindy zase do toho mlátíte a nejde to. Jsme za ten výsledek rádi, ale rozhodně zůstáváme nohama na zemi. Hned v pátek jedeme do Karviné a i na tento zápas se musíme pořádně připravit.

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): Počítali jsme s tím, že Přerov do nás hned od začátku tvrdě půjde. Za stavu 2:1 to vypadalo, že bychom mohli se soupeřem, alespoň co se týče toho skóre, trochu držet krok, ale bohužel další průběh byl velmi špatný. Není to poprvé, kdy nám zápas pokazily těžké individuální chyby. Také se znovu ukázalo, že někteří hráči na tuto soutěž zkrátka nemají.