Zubři doma po velkém dramatu prohráli na nájezdy, série s Technikou tak pokračuje

P ř e r o v – Sobotní podvečer nabídl v MEO Aréně už třetí duel série s Technikou Brno a Zubři se snažili o to, aby byl tím posledním. Jenže nestalo se tak a čtvrtfinále bude pokračovat. Přerov sice začal dobře a po matné druhé třetině, kdy dostal dva slepené góly, ve famózním finiši vyrovnal, jenže i přes spoustu přesilovek další branku už nedal. O vítězi tak rozhodly až nájezdy, ve kterých byli šťastnějším týmem Brňané. Čtvrtfinále proto bude pokračovat dál pondělním zápasem na ledě Techniky.
ČF3, sobota 1.3.2014
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
3:4sn
(1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Šťastný (Sedlák, Brančík), 42. Kudělka (Kratochvíl M., Málek), 58. Janota – 19. Pargáč (Zábranský), 26. Habrovec (Kozák), 27. Bustin (Brzobohatý), rozhodující nájezd Jurča. Rozhodčí: Koliba, Šutara – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 7:13, navíc Bustin (Technika) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1834. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
Vojtek – Pala, Osina, Janota, Vlček, Haloda, Kudělka, Tomeček – D. Šťastný, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Kolář, M. Kratochvíl, Málek – Blinka, Kundrátek, Školoud
Chvátal – Habrovec, Dittrich, Žalud, Štindl, Zapletal, Havíř, Odehnal – Čtvrtníček, Jurča, Boček – Česnek, Kozák, Benýšek – Crhák, Bustin, Zábranský – Látal, Brzobohatý, Pargáč

Třetí čtvrtfinálový souboj začal z obou stran spíše opatrně a soupeři si dávali velký pozor na obranu. Zubři však na konci čtvrté minuty šli do přesilovky a rychle ji dokázali proměnit. Sedlák přihrál zpoza brány na Davida Šťastného, který se nemýlil. O chvíli později vyslal na Chvátala hodně tvrdou ránu Osina, ale brankář Techniky byl tentokrát připraven. Vojtek ostře zasahoval až se závěrem 12. minuty, kdy po Habrovcově ráně dorážel u tyče Benýšek.

Také v závěru první třetiny hrál Přerov přesilovku a toužil po jejím využití. Chvátal měl při Palově bombě zakrytý výhled, ale s obrovskou dávkou štěstí kotouč vytěsnil mimo nebezpečí. Početní výhoda gólový efekt neměla, proto Brňané trestali. Minutu a půl před sirénou domácí poskytli více prostoru Jiřímu Pargáčovi, který zakončením nad Vojtkovo rameno vyrovnal.

Druhou část otevřel tutovkou Brančík, kterého parádně našel před bránou Šťastný, jenže Chvátal skulinku u své levé tyčky nenechal. Ve 25. minutě přišla na řadu přesilovka Techniků a ta pro hostující tým znamenala vedení. Štindl své dvě rány od modré namířil vedle, ale další od Jana Habrovce už byla úspěšná a Vojtkovi prošel kotouč mezi betony.

O půl minuty později to se Zubry vypadalo ještě hůře. Důrazný Peter Bustin využil přihrávky Brzobohatého a Vojtek na rychlou ránu nestačil zareagovat. Domácí se do konce druhé třetiny snažili dostat zpět do utkání, ale šancí si tolik nevypracovali. Jedinou nadějnější měl Kovařík u tyče, ale po Sedlákově přihrávce netrefil.

Do třetí periody nastupoval Přerov s odhodláním pokusit se skóre obrátit a velkou vzpruhou pro něj byl snižující gól Davida Kudělky. Zkušený zadák se natlačil před Chvátala, kterému puk propadl do brány. Zubři za stavu 2:3 výrazně ožili a počet jejich šancí obrovskou rychlostí narůstal. V přesilové hře pálil tvrdě Pala, jenže minul cíl a Školoudova rána pak byla zblokovaná.

Technika měla jen minimum šancí, osm minut před koncem musel Vojtek řešit střelu Odehnala a bez potíží zasáhl. Naopak domácí za skvělé podpory ochozů dál tlačili a kýženého vyrovnání v hodně rozkouskovaném závěru dosáhli. Bylo to však se štěstím. Michael Janota totiž z otočky jen tak nahodil puk na Chvátala, který jej propustil mezi svými betony. Podráždění Brňané pak poskytli Zubrům ještě další přesilovku, jednu dokonce po tom, co funkcionář týmu hodil na rozhodčího láhev.

Za obrovského tlaku Zubrů putoval zápas do prodloužení, které se prakticky hrálo na jednu bránu. Největší šanci měl Šťastný, skvěle prošel až před Chvátala, jenže klička mu nevyšla. V další přesilovce pak střílel Pala, ale Kolářovi dorážku sebral další zákrok brněnského gólmana. Technika zahrozila až v závěru prodloužení Štindlem, jehož pokus Vojtek schoval do lapačky.

O vítězi tak musely rozhodnout až nájezdy, které lépe zvládli hráči Techniky. Na Zábranského nájezd odpověděl Osina, jenže hosté udeřili podruhé Jurčou a Brančík již ve třetí sérii Chvátala nepřekonal. Technika tak na ledě MEO Arény snížila sérii na 1:2 a vynutila si ještě další zápas, který se odehraje v pondělí na jejím ledě.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): První třetina byla taková trošku vyčkávací. Dostali jsme se v přesilovce do vedení, ale bohužel jsme pak inkasovali takový laciný gól na 1:1. Druhou třetinu jsme vypadli z role, Technika hrála velice dobře a tam zaslouženě šla do vedení. Poslední třetinu i s prodloužením jsme však už hráli výborně, jen tomu chyběl jeden gól navíc. Měli jsme několik přesilovek, ale nepodařilo se nám je využít. Nájezdy dopaly tak, jak dopadly.