Zlepšený výkon ve třetí třetině k bodům nevedl. Přerov se Slavií prohrál o gól

P ř e r o v – Dvě třetiny zápasu se Slavií Praha se přerovským hokejistům herně nevedlo. V posledním dějství se sice zvedli, náskok červenobílých se jim však úplně vymazat nepodařilo. Slávisté nakonec Zubry předčili rozdílem jediné branky, Hanáci na vlastní půdě padli 2:3.
24.kolo, pondělí 20.11.2017
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Pšurný (Berger, Procházka), 46. Pala (Chmelíř, Sýkora) – 2. Holý (Jankovský, Šafránek), 26. Kadlec (Kubica, Šagát), 37. Kadlec (Kasík, Endál). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2104. Střely na branku: 22:26. Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 44:27. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Klimeš – Chmelíř, Gazda, Novotný, Zbořil, Horák, Pala – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Berger – M. Kratochvíl, Dvořák, Kovařík – Plášek, Václavek, Gago
Polívka – Drtina, Novák, Barák, Holý, Kasík, Růžička – Endál, Račuk, Nedvídek – Jankovský, Šafránek, Kubica – Krejčík, Šagát, Kadlec – Krliš, Furch, Šmerha

Do utkání vkročili lépe hosté. Už po minutě otevřel skóre Jan Holý, na jehož střelu měl brankář Klimeš zakrytý výhled. Pražané zakrátko hráli přesilovku a přerovské mašině velmi dlouho nedovolili nastartovat. Její šance přišla s osmou minutou v podobě přesilové hry, s níž ale šikovně nenaložila. Zubrům se v úvodní třetině vůbec nedařilo a na Polívku k půlce periody stále nevyslali nebezpečnější střelu.

Zjevně rozhozený Přerov navíc brzdila slávistická schopnost blokovat střely. Jednu z prvních, které doputovaly až k hostujícímu brankáři, měla na svědomí první útočná formace, vzápětí však zamířila na trestnou lavici podruhé. Slavia v závěru třetiny nepříjemně tlačila, Klimeš měl připsaných mnohem více zákroků než jeho protějšek a hrál tak klíčovou roli v udržení jednogólového manka.

Druhé dějství začalo nabízet i větší dynamiku, hra Zubrů však postrádala přesnost, z čehož Sešívaní těžili ve 26. minutě. V protiútoku našel Kubica rychlou přihrávkou Martina Kadlece a ten domácímu brankáři neponechal nejmenší šanci. Proti Šmerhovi se zaskvěla Klimešova lapačka, ta Polívkova na druhé straně stále příliš práce neměla, rozehrávka domácích totiž povětšinou končila nepřesností, či zblokovanou střelou.

Svěřenci trenérské dvojice Přecechtěl – Dočkal se větší šance dočkali až v polovině zápasu. Pšurného formaci tentokrát neposednost kotouče přišla vhod, ale lídr produktivity Hanáků neuspěl ani v dalších dvou pokusech v oslabení.

Ve 37. minutě Slavia opět trestala špatné postavení domácí obrany a podruhé se prosadila z hole Martina Kadlece. Hned čtrnáct vteřin poté statistiku rozšířil další střelec. Přerovský Roman Pšurný už se s ničím nemazlil, nekompromisně napřáhl z větší vzdálenosti a propálil Polívku. Z jiskry začal ke konci třetiny malý plamínek doutnat a na ledě konečně stáli dva vyrovnaní soupeři.

Se zvýšenou aktivitou pokračovali domácí i do poslední třetiny, Bergerovi se povedlo vytvořit přečíslení, Procházka ale nezakončil přesně. Na trestnou lavici usedl hostující Nedvídek a Přerovští mohli svého soupeře zahnat do kouta. To se jim také podařilo. Tři vteřiny před skončením přesilovky vsítil od modré čáry kontaktní branku Radomír Pala. Slávisté opět statečně lehali do střel, jednu z Palových dělovek se jim ale zblokovat nepodařilo.

Hra Hanáků se otevřela a mohli pomýšlet na srovnání. Při přechodu do ofenzivy jej měl na holi Pšurný, puk však mezi tři tyče nevměstnal. Sešívaní dál střežili svou svatyni a k výhře byli s ubývajícím časem blíž. Pojistit ji mohl v brejku Krejčík, ale vítězem souboje byl brankář Klimeš, jenž vzápětí zamířil na střídačku. Závěrečná powerplay už ale ke srovnání nevedla a Pražané tak z Hané odjeli s plným počtem bodů.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Čtyřicet minut jsme tahali za kratší konec. V první třetině se soupeř dostal do vedení a ve druhé ho navýšil. Nehráli jsme podle našich představ. Až v poslední části jsme dobře bránícího soupeře dostali pod nějaký tlak. Gólovou šanci na srovnání jsme si vypracovali, bohužel jsme neproměnili. Díky zraněním a úzkému kádru jsme hráli v sestavě, jakou máme a abychom soupeře v závěru nějakým způsobem přehráli, ještě jsme ji stahovali. Nějaké šance tam byly, ale soupeř byl dnes lepší.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Dnes jsme měli výborný vstup do utkání. Od samého začátku jsme měli výborný pohyb po hřišti a vytvářeli jsme si spoustu šancí. První třetina klidně mohla skončit větším rozdílem. Druhou třetinu, si myslím, že jsme v té hře pokračovali, ale občas jsme si to zbytečně komplikovali. Je škoda, že jsme hned po třetím gólu z dalšího střídání inkasovali. V poslední třetině už soupeř hru otevřel a byl hodně útočný. Jsme rádi, že jsme zápas ubojovali a vyhráli.