Vítězná série Zubrů pokračuje, ostrý souboj s Benátkami rozhodly až nájezdy

P ř e r o v – Tři vítězství v řadě za sebou a velká touha připsat si další. Deváté kolo WSM ligy přivedlo na přerovský led soupeře z Benátek. Liberečtí farmáři byli od začátku pod velkým tlakem a herně Zubrům nestačili, což nahrazovali ostrými střety, mnohdy hodně daleko za hranicemi pravidel. Z řady možností se Přerovanům podařilo skórovat jen jednou a soupeř navíc ve druhém dějství vyrovnal. I přes drtivou střeleckou převahu už Zubři gólmana Kořenáře ze hry nepřekonali, proto tříhodinová bitva dospěla do nájezdů. V nich se Přerov dostal z dvougólové ztráty a zásluhou Radomíra Paly rozhodl o výhře.
9.kolo, středa 4.10.2017
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
2:1sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Novotný (Šlahař, Koblar), rozhodující nájezd Pala – 31. Bittner (Havlín, Psota). Rozhodčí: Čech, Kašík – Reich, Měkýš. Vyloučení: 6:11, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Král (Benátky) 10 minut osobní trest, Jandejsek (Benátky) 5 minut + do konce utkání, Hrníčko (Benátky) 5 minut + do konce utkání, Bittner (Benátky) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1774. Střely na branku: 61:15. Zblokované střely: 6:17. Hity: 8:9. Vhazování: 57:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Šimboch (od 3. nájezdu Klimeš) – Horák, Malina, Novotný, Valenta, Zbořil, Pala – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil
Kořenář – Tržický, Kunst, Maier, Bednář, Havlín, Jandejsek – Dlouhý, Chrtek, Hrníčko – Jeník, Bittner, Psota – Teplý, Král, Hrabík – Wiencek, Nezbeda, Průžek

Už od prvních vteřin bylo zjevné, že během středečního večera půjde o opravdovou fyzickou bitvu. Po pěti minutách si Zubři vyzkoušeli přesilovku, v níž vyprodukovali pár zajímavých momentů, leč bezúspěšně. Přerov svou výhodu krátce nato zopakoval. Před brankou byl nebezpečný Horák a kromě něj dění v 10. minutě zpestřila šarvátka Fořta s Havlínem. O množství šancí se postarala lajna kolem Koblara a Zubři v ofenzívě pokračovali. Na led poté naskočil Martin Novotný, jenž po vybídce Šlahaře propálil Kořenáře mezi betony a otevřel skóre zápasu.

Velkou příležitost měl v 18. minutě Navrátil, když se probojoval za obranu hostí, vítězem tohoto souboje byl však beton Kořenáře. Ještě na závěr si to rozdali Goiš s Jandejskem, za což oba inkasovali tresty do konce utkání a agrese na ledě se stupňovala. Krátce po nich pětiminutový trest vyfasoval Hrníčko za zákeřný krosček na Procházku a Přerov hrál v pěti proti třem.

Zbylou výhodu si přenesl i do druhé části, čtyři a půl minuty dlouhou přesilovku však v gól nepřetavil. Nadále ale zůstával jasně lepším celkem, zatímco Benátky pokračovaly ve své hře. Jeníkův faul odnesl Horák a se zraněním zamířil do kabin. Další prohřešek Středočechů z 26. minuty už byl oceněn dvěma minutami, ale i ty Benátky ubránily. V polovině zápasu měly na kontě pouhých sedm střel, Přerovští pak šestkrát tolik, z té osmé už ale hosté srovnali. Trestnou lavici pro změnu obsadil hráč Zubrů, když na hraně kruhu napřáhl Ladislav Bittner a překonal Šimbocha prudkou střelou.

Počet střel ve středu nebyl přímo úměrný počtu branek. Lví podíl na nerozhodném skóre měl brankář hostí Kořenář, který benáteckou skvadru držel nad vodou.

Ofenzívně naladěn otevřel Přerov i poslední dějství. Po ránách Zbořila a Paly sehrával přesilovku, jako by mu ale v této disciplíně zvlhl střelný prach. Před Šimbochem se hrálo jen spoře, hosté navíc příliš času na puku netrávili. Trestné minuty navýšil Bittner, domácí poosmé nepochodili.

Ke konci mohl rozhodnout Šlahař, při chuti zůstával i Novotný a klíčová chvíle měla přijít v poslední minutě, kdy Zubři znovu dostali k dispozici početní výhodu. Tu však ani tentokrát gólově nezužitkovali a utkání směřovalo do prodloužení poprvé i v MEO Aréně.

Vítěze nenašla ani hra tří proti třem, o zisku dalšího bodu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ani v nich dlouho nebylo jasno o vítězi. Benátky vedly už o dva góly, ale Přerov srovnal. Maraton pokračoval, dokud se exekutorem jedenácté série nestal Radomír Pala, který rozhodl o tom, že dva body zůstanou na Hané.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Každé utkání je jiné. Očekávali jsme, že Benátky přijedou s tou hrou, se kterou přijely – agresivní bruslivý juniorský hokej. Myslím si, že zápas hodně ovlivnilo prvních čtyřicet minut vyloučeními. Hra byla rozkouskovaná a neměla tempo. Nemělo to takové grády. Pro nás je ale nesmírně důležité, že jsme získali dva body.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Utkání bylo velice těžké. Musím říct, že jsme sem přijeli pro body. Věděli jsme, že máme silný tým a odvážíme si bod. Myslím, že kluci zaslouží velikou pochvalu za tu obětavost a jak si za tím šli. Ubránili jsme nespočet oslabení, a možná kdybychom v tomto zápase hráli více v pěti, tak bychom odsud odvezli více bodů než jeden. Kluci hráli velice dobře a ještě jednou je musím pochválit.