Tým Zubrů zdolal Karvinou, tabulku vede už o tři body

P ř e r o v – Sobotní podvečer byl v přerovské MEO Aréně vyhrazen druholigovému hokeji. Vedoucí Zubři na svém ledě přivítali Karvinou, tedy celek, který v nynějším boji o play-off musí sbírat každý bodík. Přerov však soupeři nepovolil získat ani jeden, i když Baník na půdě lídra tabulky vedl a toužil po úspěchu. Náskok ale držel jen malou chvíli, protože domácí ve druhé třetině reagovali gólovou smrští a ta se nakonec ukázala být rozhodující. Karviná ve třetí periodě snížila, avšak konečné slovo na 5:3 měli Zubři. I přes oslabenou sestavu bez obránců Faltýnka a Ference a útočníka Kundrátka se jim podařilo zvítězit a navýšit náskok v čele na tři body.
38.kolo, sobota 2.2.2013
HC ZUBR Přerov - HC Baník Karviná
5:3
(0:0, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Goiš (Hanák), 31. Kudělka (Sprušil), 32. Sedlák (Ditrich, Tomeček), 33. Málek (Brančík), 60. Málek - 24. Saliji (Samiec, Blatoň), 37. Luka (Moravec, Deutsch), 43. Moravec (Luka). Rozhodčí: Held - Musil, Toman. Vyloučení: 3:3, navíc Kowalczyk (Karviná) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1220. Buly: 40:37. Střely na branku: 47:30. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Sklenář J. - Pala, Tomeček, Vlček, Běhal, Kudělka, Osina - Sedlák, Goiš, Hanák - Brančík, Ditrich, Málek - Kolář, Sprušil, Blinka - Matušenko, Rajnoch, Brada
Smolka (33. Němec) - Zajac, Badžo, Samiec, Blatoň, Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Javín, Vnenk, Luka, Sznapka, Flašar, Nystedt, Miczek, Saliji, Deutsch, Holý

Úvod zápasu se nesl ve znamení dvou nadějných akcí Karviné. Ivan zkoušel zakončovat z ostrého úhlu a Luka krátce po něm dokonce z prudké střely orazítkoval horní tyč Sklenářovy klece. Přerovský tým zahrozil o chvíli později Blinkou, jenže jeho pokus mířil vedle. Další minuty pak patřily znovu karvinskému Baníku, který po přísném vyloučení získal přesilovku. Ta se však minula gólovým účinkem a Zubři v oslabení znovu ukázali dobrou obranu.

Až do konce první části se šance střídaly na obou stranách, ale brankáři byli úspěšní. Smolka si poradil s pěknou tečí Blinky a zlikvidoval také střelu Málka. Sklenář pro změnu musel zasahovat proti úniku Moravce. V poslední minutě úvodního dějství si Zubři aktivitou vynutili faul soupeře, a tak druhou periodu zahajovali přesilovkou.

V ní zkoušel pohotově zakončovat Brančík, ale narazil na další Smolkův zákrok. To Sklenář už bohužel po následné šanci na druhé straně musel puk ze své klece lovit. Samiec poslal kotouč k tyči, kde se objevil volný Garip Saliji a už měl snadnou práci. Z vedení se Karviná radovala jen malou chvíli. Ještě v téže minutě totiž po buly střílel Jiří Goiš, který vymetl všechny pavučinky v růžku brány.

Nebezpečně pak na druhé straně pálil ostrostřelec Luka, avšak bez gólového efektu. Zubři si posléze hodně spravili chuť. Během dvou minut se totiž prosadili hned třikrát. Nejdříve krásně propálil brankáře David Kudělka, poté Zdeněk Sedlák zakončoval učebnicové přečíslení a po chybě karvinské obrany zvyšoval už na 4:1 výborně najetý Matěj Málek.

Smolka se nechal vystřídat mladíkem Němcem a Baník poměrně rychle snižoval. Další tvrdá rána Vladimíra Luky už byla úspěšná a Sklenář ji nedokázal zkrotit. Karviná se v závěru mohla ještě více přiblížit, ale gólman Zubrů tentokrát skvěle zasáhl proti ostrému zakončení Ivana.

Třetí část hry začala přesně podle očekávání. Karviná se do toho pořádně opřela a snížení na sebe nenechalo dlouho čekat. Luka poslal po buly puk na Davida Moravce, který z bezprostřední blízkosti snížil. Zubři se však kontaktního gólu nezalekli a snažili se udeřit Běhalem, z jehož hole vzešla ostrá rána. K dorážce se pak dostal i Málek, leč také neuspěl.

Oba týmy si poté dávaly velký pozor na obranu, proto se další vážnější šance urodila až sedm minut před koncem, kdy musel Němec řešit nepříjemnou teč Goiše. Karvinští ještě zahrozili Moravcem, ale definitivní konec nadějí na body přišel po Kowalczykově sražení Málka. Zbývající minutu dohrávali Zubři v přesilovce a zásluhou faulovaného Matěje Málka, který poslal kotouč přes beton brankáře Němce, upravili skóre na konečných 5:3.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Bylo to velmi těžké utkání. Rozhodla druhá dvacetiminutovka, kdy si soupeř vybral takovou slabší chvilku. Hráčům jsme připomínali, že slabina Karviné je v obraně, zatímco útok má hodně silný. Velkým důrazem jsme proto soupeře dokázali dostat pod tlak a využít šance. Kluci si sáhli na dno sil, zápas odbojovali, takže jsme velmi spokojení.

Aleš Flašar (HC Baník Karviná): Je škoda výpadku ve druhé třetině. Udělali jsme tam obrovské chyby a úplně jsme na chvíli vypnuli. Právě tyto momenty zápas rozhodly. Neproměnili jsme řadu šancí, což si proti Přerovu, velmi kvalitnímu týmu, nemůžeme dovolit. I přes porážku musím klukům za výkon poděkovat, protože ve třetí třetině dřeli. Závěr byl už vabank. Myslím si však, že alespoň bodík bychom si zasloužili.