Tým Zubrů byl v Břeclavi úspěšný, z jihu Moravy veze vítězství o tři góly

B ř e c l a v – Hokejisté přerovského Zubru dvěma posledními zápasy venku končí přípravnou fázi před startem ligy. V úterý se vydali do Břeclavi už s uzdraveným útočníkem Milanem Ministrem a novým obráncem Michaelem Janotou. Od úvodního buly byl přerovský tým aktivnější a zaslouženě se dostal do vedení. Jediný těžší moment měli Zubři v úvodu druhé části, kdy domácí Lvi v přesilovce pět na tři snížili, ale pak znovu diktoval tempo Přerov, který nakonec zvítězil na jihu Moravy přesvědčivě 5:2.
přát., úterý 3.9.2013
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
2:5
(0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 21. Procházka (Šaur), 57. Nedvěd (Maša, Šaur) – 13. Ministr (Kolář), 18. Brančík (Ditrich), 33. Kundrátek (Loupal), 41. Kudělka (Koolář, Goiš), 56. Kolář (Ministr) Rozhodčí: Slavka, Maťašovský. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 165. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Šurý – Nedvěd, Šaur, Dora, Novák Jiří, Strapina, Kovář, Höss – Hrbatý, Bolfík, Procházka – Popolanský, Novák Jakub, Zháňal – Bartoš, Blaha, Záborský – Maša, Lechner, Průdek
Sklenář – Pala, Faltýnek, Janota, Vlček, Tomeček, Kudělka, Jergl, Osina – Šťastný D., Haloda, Brančík, Ministr, Ditrich, Blinka, Kolář, Kundrátek, Goiš, Brada, Loupal, Sedlák

Lvi mohli prohrávat už po necelých dvou minutách hry. To unikl obraně Břeclavi Goiš, ale jeho bekhendové zakončení postrádalo razanci. To byla ale v první desetiminutovce jediná výrazná šance Břeclavi. Ta byla Zubrům vyrovnaným soupeřem ale jen třináct minut. Poté zamotal v obranném pásmu Břeclavi hlavu domácím Kolář, nahrál před branku Milanu Ministrovi, kterému bekhendová střela asi příliš nesedla, přesto skončila za Šurého zády.

Druhá branka v jeho síti byla z kategorie hodně zbytečných. Ne však jeho vinou. Domácí měli třikrát puk na holi, třikrát jej v oslabení nedokázali vyhodit z pásma. Kotouč tak ukořistili hosté, Ditrich s Richardem Brančíkem si zkušeně narazili puk a lehce překonali Šurého. Snížit mohl ještě do první sirény Průdek, ale jeho nájezd Sklenář v brance Přerova chytil. Byla to ale ojedinělá šance Lvů, jejichž hra se po druhé obdržené brance začala rozsypávat.

Trenér Konečný jim ale v kabině evidentně domluvil. Hned v úvodu druhé třetiny byl vyloučený jeden z desítky třicátníků v dresu Zubrů. Sedlákovo vyloučení potrestal bleskově Tomáš Procházka, potrestaného hráče nechal odsedět jen třináct sekund. Hrbatý i Popolanský pak spálili své šance, a tak se skóre znovu měnilo na druhé straně. Halodu ještě Šurý semaforem vychytal, ale na dorážku Marka Kundrátka ve 33. minutě už neměl nárok.

Domácí se pak museli dlouho bránit v oslabení, když vyfasoval čtyřminutový trest za vysokou hůl Höss. Téměř celou přesilovku ubránili, až s novými silami po druhé pauze se hosté prosadili. Když zbývalo do konce dlouhého oslabení Břeclavi deset sekund, propálil břeclavského brankáře od modré David Kudělka.

Břeclav pak přečkala ještě další dvojnásobné oslabení, jenže ve třetí třetině už si hosté dělali na ledě, co chtěli. Přesnými přihrávkami se snadno dostávali do pásma a jednoduše zakončovali. Pět minut před koncem dal pátou branku Jan Kolář. Na tu ještě Lvi odpověděli během minuty. V přesilovce se trefil Radek Zháňal. To bylo však ze strany Břeclavi vše. A protože už ani hosté se nikam nehnali, skončil zápas vítězstvím Přerova 5:2.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Nastoupili jsme už téměř v plné sestavě. Chyběl nám pouze Sakrajda, který laboruje se zády. Naše hra byla oproti předchozím zápasům kompaktnější. Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu, a to se nám vcelku dařilo. V průběhu zápasu jsme dali také prostor čtvrté lajně, která se odvděčila gólem. S výkonem týmu mohu být spokojený. V týdnu ještě zapracujeme na defenzívě a do prvního mistrovského utkání ještě naši hru vyladíme.