Těžkou bitvu s Frýdkem rozseklo doma opět prodloužení, Zubři berou další dva body!

P ř e r o v – Dlouhá domácí série týmu Zubrů se dočkala v sobotu svého vyvrcholení, kterým byl souboj s Frýdkem, který se po slabším období výrazně zvedl. Tuhá bitva postrádala gólové koření až do závěru druhé části, kdy se Přerov dostal do vedení. Frýdek pak ovšem své velké snažení přetavil ve vyrovnání na 1:1, což byl stav po základní hrací době. Verdikt o vítězi padl až v prodloužení, ve kterém ujel novic v přerovském dresu Jan Berger a rozhodl, že druhý bod bude patřit Zubrům!
30.kolo, sobota 3.12.2016
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
2:1p
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Ižacký (Berger, Pala), 63. Berger – 48. Jaroš (Samiec, Franek). Rozhodčí: Doležal, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2270. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Pala, Malina – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Popelka, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Král, Dymáček, P. Kratochvíl
Šimboch – Štebih, Adámek, Michal Roman, Matyáš, Kovář, Jáchym, Jeník – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Rufer, Cienciala, Miloš Roman – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Samiec, Jaroš, Franek

Další utkání prvoligového kolotoče začalo velmi svižným tempem. Po chvíli byla vyzkoušena pozornost obou gólmanů. Frýdecký Roman Horčičku sice překonal, jenže puk se za čáru nedostal, Ižackého pak ve dvou brejcích vychytal Šimboch. Po jedenácti minutách došlo na první vyloučení na straně hostí. Zubři na branku dokázali vyvinout tlak, ale zřejmě zásluhou brankářovy brusle se kotouč z chaotické situace do kasy nedostal.

Dvouminutová šance se naskytla i Frýdku, avšak Zubři se ubránili. Předváděná hra obou celků byla na vysoké úrovni a hokej diváky bavil. Dvě minuty před první sirénou se sektor hostů rozradostnil, ale předčasně, jelikož se gólu dosáhlo vysokou holí.

Druhá třetina pokračovala v nastavených obrátkách. U frýdecké přesilovky stáli při domácích všichni svatí. Klimšova střela se po zákroku Horčičky zastavila přesně u tyčky a obratem putoval do brejku faulovaný Dymáček. Ani v trestném střílení ale skóre neotevřel. Situaci dva na jednoho v gól nepřetavili Procházka se Sýkorou a oba muži v maskách byli nadále stoprocentní i v polovině duelu.

Důležité zákroky vytasil Horčička proti Ondřeji Kovařčíkovi a Michalu Romanovi, paže hlavního sudího následně vyletěla popáté. Hanáci dvouminutovku nezužitkovali, ale radovali se hned čtyři vteřiny po jejím skončení. Pala tak tak udržel pásmo, puk měl vzápětí u levého mantinelu Berger a střílenou přihrávku zamířil na Jakuba Ižackého, který pohotově doklepl puk za Šimbocha. Díky skvělým brankářům bylo po dvou třetinách skóre jen 1:0 pro modrožlutý celek.

O zábavu bylo postaráno, tempem nepolevilo ani třetí dějství. Důraznou ofenzivou Zubři soupeře zatlačili a Kovaříkův projektil končil svou dráhu na tyči. Na opačné straně ve 48. minutě poprvé udeřili hosté. Franek skvěle zmátl obranu a Tadeáši Jarošovi naservíroval touš přímo k odkryté kleci. Zanedlouho si Rysi znovu zahráli přesilovku, velmi blízko gólu byl však v dalším úniku paradoxně Plášek.

Pohledná bitva nakonec po velkém boji dospěla do prodloužení za smírného stavu 1:1. Nutno dodat, že nízký počet branek díky famózním gólmanům není žádným mínusem. Nastavená doba plynula téměř nepřetržitě, dokud se v čase 62:59 neutrhla z vlastního pásma nová posila v kádru Zubrů Jan Berger a v celkově pátém úniku už Šimbocha střelou nad lapačku překonal.

Přerovští Zubři tak zakončili povedenou domácí sérii třetí výhrou nad nováčkem z Frýdku-Místku a zběsilým tempem WSM ligy budou pokračovat v pondělí na ledě Ústí nad Labem.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Je to pro nás cenné vítězství. Hráli jsme na hranici svých současných možností. Až tedy na druhou třetinu, kde nás po dvou oslabeních Frýdek hodně zatlačil. Paradoxně ze soupeřova největšího tlaku jsme dali gól na 1:0. Poslední třetinu jsme naopak hráli hodně slušně, měli jsme spoustu šancí. Dnes to byl rozhodně zápas gólmanů. Jeli jsme čtyřikrát sami na Juraje Šimbocha a až napopáté se tam Honza trefil. Můžeme poděkovat Luboši Horčičkovi, skvěle nás podržel. Oproti včerejšímu utkání se určitě bavili i lidi na tribunách. Máme opravdu radost, že jsme zvítězili.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že dělba bodů byla zasloužená. Bylo to vyrovnané utkání, jen s tím rozdílem, že jsme udělali o jednu chybu právě v tom prodloužení víc a domácí toho využili. Snažili jsme se narušovat rozehrávku domácích, nejvíc se nám to dařilo druhou třetinu. Potom už nám Přerov moc šancí nedal. Jsme rádi za bod, ale samozřejmě bychom byli ještě radši, kdybychom si odtud odvezli body dva.