Starší dorost podruhé v řadě neinkasoval, derby v Kroměříži přineslo další vítězství

K r o m ě ř í ž - Nadstavbová část Regionální ligy staršího dorostu uhání rychlým tempem dál. V neděli servírovala už desáté kolo, jenž Zubry zavedlo do nedaleké Kroměříže. Tam Přerov nezaváhal a znovu ukořistil všechny tři body. Celkové čtyři góly si modrožlutí rovnoměrně rozložili do prvního a druhého dějství, zatímco domácí tým brankáře Machače po celých šedesát minut nepřekonal.
24.kolo, neděle 14.1.2018
HK Kroměříž - HC ZUBR Přerov
0:4
(0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Gorás (Svozil, Tischer), 18. Tischer (Gorás, Wolf), 24. Frolek, 37. Gorás (Ryšavý). Rozhodčí: Vrba – Czubaj, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 17:42. Průběh utkání: 0:4.
Fajgl – Babulík, Tkadlec, P. Mrázek, Vyoral, Andrýsek, Uhlíř, Kytka, Kudlička, Hradil, Laciga, Kaňa, Hubík, Pražan, Ševčík
Machač – Tischer, Svozil, Kopeček, Nesrsta, Koudela, Vlček, Vohrabal, Smejkal – Skopal, Wolf, Gorás – Frolek, Šimanský, Komačka – Ryšavý, Ministr, Mynář – J. Mrázek, Krul, Foltas

Přerov začal derby velmi aktivně. Brzy střílel Koudela a Ministr s Mynářem se pokoušeli kotouč před brankářem Fajglem dorazit. Zubři soupeře drželi pod tlakem, proto Kroměříž musela několikrát hasit nebezpečí zakázaným uvolněním. V šesté minutě ale domácí mohli otevřít skóre, když se na Machače řítil Kaňa, ale přerovský gólman skvěle puk vyrazil.

O minutu později už kotouč v kleci skončil, ovšem v té kroměřížské. Od modré střílel v přesilovce Svozil, Fajgl vyrazil puk jen před sebe, odkud ho pohotově doklepl Tomáš Gorás. Přesilovku si pak zahrála i Kroměříž, na rozdíl od Zubrů ji však nezužitkovala. Obrovskou šanci v ní měl Kudlička, Machač však famózně proti nepříjemné střele vymrštil lapačku.

V dalších minutách pak znovu útočil převážně tým Zubrů a brzy se radoval podruhé. V 18. minutě se puk dostal na hůl Robina Tischera, který vypálil od modré čáry a protože měl Fajgl zcela zakrytý výhled, kotouč skončil v brance.

Druhou část načal Přerov oslabením, to však bez potíží zvládl. A navíc soupeři zakrátko přidal třetí gól. Roman Frolek prošel přes obránce a kotouč u tyče protlačil do brány. Ve 27. minutě byla Kroměříž velmi blízko snížení. Modrožlutí totiž nechali otevřená zadní vrátka, ale Machač opět zkazil domácím radost. Při zakončení Andrýska puk vytěsnil nad horní tyčku.

Další šanci domácích pak měl Kytka, jenže Machač se roztáhl a kotouč u tyče nepropustil. To následná příležitost Zubrů gólový efekt měla. Se střelou Ryšavého si sice Fajgl ještě poradil, ale ve zmatku před ním získal puk Tomáš Gorás, který z dorážky zvýšil na 0:4.

Gólové manko se domácí ve třetí třetině snažili snížit, ale bez úspěchu. Naopak znovu skvělým zákrokem vynikl Machač, který po Vohrabalově špatné přihrávce lapil brejk v podání Kani. Deset minut před koncem už to mohlo být o pět branek. První formace Zubrů totiž sehrála rychlou kombinaci, jenže na jejím konci zakončoval Wolf mimo.

Skóre se nezměnilo ani při velké šanci Skopala, který v 57. minutě zůstal před bránou volný, avšak zvedl puk příliš vysoko. A když se v závěru neujala ani rána domácí Pražana po buly, skončil zápas výsledkem 0:4, který zajistil Zubrům další tříbodový zisk.

Zdeněk Bečka (HK Kroměříž): Nějaké šance tam byly, ale až na ty úniky, kdy jsme jeli sami na bránu, jich vyložených moc nebylo. Určitě jsme ale minimálně jeden z těch úniků proměnit měli. Myslím si, že Přerov splnil roli favorita. Hraje celou sezonu s dvaceti hráči, což se teď v nadstavbě už projevuje. Nám bohužel odešli hráči, které jsme měli na střídavé starty, takže se trápíme a mnohdy nehrajeme ani na tři kompletní lajny. Někteří kluci navíc nastupují i za muže, takže mají za víkend tři zápasy a v těch nedělních už to není ono. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Kdybychom si plnili věci, které máme, tak by to určitě mohlo být lepší. Často máme v zápasech nepřesné rozehrávky a zbytečně se tím sami dostáváme pod tlak.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Jako vždy to s Kroměříží nebylo vůbec jednoduché utkání. Soupeře dlouho držel brankář, který chytal v opačném gardu, na což jsme kluky upozorňovali. Důrazem jsme se však prosadili a pak jsme přidali druhou branku. Chtěli jsme hrát dál zodpovědně, ale zbytečnými chybami jsme soupeři nabídli šance. Ty však dobře pochytal brankář Machač. Zvýšení na 3:0 nám trochu dodalo klid do řad, ale celkově byla druhá třetina hodně nahoru – dolů. Přidali jsme pak čtvrtý gól a třetí třetina už se víceméně jen dohrávala. Nechci říct, že bychom byli v zápase lepším týmem. Těžili jsme hlavně z důrazu, který nám pomohl k zisku dalších bodů, za které jsme rádi.