První derby sezóny patřilo Prostějovu, tým Zubrů ve vyprodané MEO Aréně prohrál

P ř e r o v – Znovu po týdnu přerovská MEO Aréna doslova praskala ve švech, tentokrát díky ostře sledovanému derby s rivalem z Prostějova. Zubři, kterým scházel obránce Grof a útočníci Pšurný či Šťastný, drželi svůj náskok jen kratinkou chvíli. Jestřábi bleskově srovnali a ve druhé třetině byli lepším týmem. Přerov promarnil početní výhodu pět na tři a zaplatil za to. Soupeř se dostal do dvougólového vedení, které Zubři při velké závěrečné snaze už jen snížili.
12.kolo, sobota 10.10.2015
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
2:3
(1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Sikora (Procházka, Dostálek), 50. Goiš (Šebek, Stoklasa) – 12. Drtina (Dragoun, Luňák), 35. Čuřík (Šenkeřík), 41. Dragoun. Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Slovák – Chmelíř, Ferenc, Vágner, Pala, Přindiš, Běhal – Procházka, Sikora, Dostálek – Š. Kratochvíl, Popelka, Kovařík – Goiš, Šebek, Stoklasa – Školoud, Král, Hrazdira
Horčička – Drtina, Šenkeřík, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný, Rudl – Krejčík, Dragoun, Luňák – Novák, Moskal, Volek – Šlahař, Meidl, Čuřík

Očekávaný zápas začal ve skvělé atmosféře. Tempo na ledě však nebylo tak žhavé, jako na tribunách. Začátek byl spíše opatrný. Zkraje trestnou lavici navštívil Šlahař a domácím se tak naskytla první přesilovka. V ní však výraznější ohrožení Horčičkovy brány neproběhlo. Do první vyložené šance se dostal při průniku Dostálek se Sikorou. První jmenovaný však puk dlouho zpracovával a šanci tak nevyužil. Na druhé straně pak v průniku Drtina těsně minul.

První branka po vyrovnaném úvodu přišla ve dvanácté minutě. Horčička betonem vyrazil puk přímo na Marka Sikoru, který už měl práci jednoduchou. Avšak hned poté byl vyloučen Kratochvíl a Jestřábi bleskově srovnali. Ihned po vhazování dělovku vyslal Marek Drtina a Slovákovi nedal šanci.

Poté se hosté ocitli v situaci tří na jednoho, ale Šlahař v ní přestřelil. Hosty trefa vzpružila a do šancí se začali dostávat více než domácí. Obrovskou příležitost měl Novák, k němuž Slovák vyrazil puk, ten však odkrytou klec minul. Ke konci třetiny byl nedovoleně zastaven Procházka a Přerovu se naskytla další přesilovka. Tu však Zubři neodehráli příliš dobře a skóre už se do konce první periody neměnilo.

Druhá třetina začala v podobném duchu, jako se nesl konec první. Prostějov si zahrál přesilovku, v níž se k odraženému puku dostal Šlahař, ale Slováka nepřekonal. U branky Horčičky poté taky bylo dusno. Nejprve Školoud předložil dobrou přihrávku Hrazdirovi, ten však gólmana v červenobílém dresu nepřekonal. Hned po této šanci puk před Horčičkou zpracoval Dostálek, ale jeho šance gólem také neskončila.

Přerované měli i další šance. Hezkou nabídku na teč poslal Stoklasovi Šebek. Horčičkovy reakce se však pohotově projevily. Po půlce odehrané hrací doby se Zubrům naskytla další přesilovka, která se navíc zdvojnásobila. I přes několik šancí ale zůstala nevyužita.

V 35. minutě tak udeřili Jestřábi, které poslal do vedení Jakub Čuřík. Jeho střelu od pravého kruhu Slovák nedokázal lapit. Ke konci druhé dvacetiminutovky dostali domácí opět příležitost v přesilovce. Ani tentokrát však neskórovali.

Třetí třetina začala pro Zubry nešťastně. Jestřábi totiž vyhráli buly a Michal Dragoun překvapil Slováka bleskovou střelou. Místo na trestné lavici si pak našel Goiš. Prostějovský Čuřík střelou z boku mířil na bránu, ale Slovák byl úspěšný. Poté navrátilec z trestné Jiří Goiš výborně mířenou střelou ohrozil branku Horčičky. Napoprvé sice neuspěl, ale jeho druhý pokus ze Šebkovy asistence už v bráně skončil.

Chvíli poté se Goiš dostal znovu do skvělé příležitosti. Šebkův pas však do prázdné brány neumístil. Pár minut před koncem přišlo sporné vyloučení Přindiše. Oslabení sice Zubři zvládli bez větších potíží, ale čas se jim zkrátil. Hosté už spíše drželi kotouč a snažili se udržet vedení. Z nenápadné akce pak Krejčík nastřelil tyčku. Zubři v závěru hodně tlačili, za vyrovnáním v derby se drali všemi silami, ale ani šestý hráč v poli jim k vyrovnání už nepomohl.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Bylo to vyrovnané derby se vším všudy. Bohužel jsme ve druhé třetině neproměnili přesilovku pět na tři, které rozhodují zápasy. Nemůžeme to svádět ale jen na ni. Celkově dnes naše přesilovky nebyly dobré. Nechceme brečet nad tím, že máme zraněné hráče, ale každý ví, že jsou hráči jistých kvalit, kteří když chybí, tak je to znát. Šli jsme do zápasu s tím, co momentálně máme. Měli jsme ke konci velký tlak, ale už se nám z něj vyrovnat nepodařilo.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že z obou stran to bylo velmi kvalitní utkání. Miskou na vahách byl dnes podle mého názoru brankář. Nám zachytal lépe, proto jsme zápas nakonec vyhráli. Důležitým momentem bylo i to, že jsme ubránili přesilovku soupeře pět na tři. Jinak to ale bylo vyrovnané a velice seriózně vedené derby. Navíc tvrdé a důrazné, takže určitě muselo přerovské i prostějovské diváky nadchnout.