Přerovský tým podlehl i Jastrzebie a bude v sobotu hrát o konečné páté místo

O s t r a v a – Od duelu s Havířovem, kterým Zubři zahájili působení na turnaji v Porubě neuběhlo ani dvacet hodin a už se postavili na led v ostravské hale znovu. Ve druhém utkání základní skupiny bylo jejich sokem Jastrzebie. Přerov nastoupil v brance poprvé s Vojtkem a chtěl hlavně zlepšit svůj výkon. Modrožlutí nesehráli s účastníkem polské extraligy špatnou partii, stále je však hodně trápí bídná produktivita. Premiéru v A-týmu si odbyli mladíci Jakub Metelka a Pavel Tomaník. Zubři nastoupí v sobotu již dopoledne do utkání o páté místo.
turnaj, čtvrtek 14.8.2014
HC ZUBR Přerov - JKH GKS Jastrzebie-Zdrój
1:4
(0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 42. Škumát (Vlček, Polák) – 23. Steber (Bryk, Plichta), 35. Bordowski (Górny), 41. Protivný (Steber), 59. Rompkowski (Bordowski). Rozhodčí: Koziol, Jeřábek J. – Gančarčík, Rožánek. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Polák, Kudělka, Metelka, Šťastný R. – Goiš, Sedlák, Rajnoch – Škumát, Šebek, Kratochvíl Š. – Sprušil, Kolář, Skoumal – Gremlica, Kratochvíl M., Tomaník
Odrobny – Rompkowski, Neměček, Bordowski, Polodna, Laszkiewicz, Protivný, Sordon, Urbanowicz, Steber, Danieluk, Górny, Bryk, Drzewiecki, Plichta, Nalewajka R., Pastryk, Kantro, Nalewajka L., Marzec, Kulas

Zatímco Přerov měl za sebou vysokou porážku s Havířovem, Jastrzebie sehrálo své úvodní klání na porubském turnaji. A zpočátku se oba týmy spíše hledaly a šancí bylo k vidění jako šafránu. Postupně však bylo nebezpečnější favorizované GKS. Steber z ideální pozice ztroskotal na Vojtkovi a z další akce neuspěl ani agilní Nalewajka, který vlétl do útočné třetiny jako uragán a trefil pouze přerovského gólmana. V divácky nezáživné první části tak fanoušci gól neviděli.

Branky začaly padat až ve druhé třetině, v níž mělo stále lehce navrch Jastrzebie. Situaci dva na jednoho v podání Stebela s Brykem ještě Poláci nedotáhli do gólového konce, po dalším útoku už se ale radovali. Při vlastním oslabení utekl na pravé straně Jan Steber a trefil se výstavně do horní části branky. A se Zubry mohlo být ještě hůře, když Němeček na brankovišti trestuhodně poslal kotouč pouze do tyče Vojtkovy branky. A pak se rozjel velký festival řady vyloučení.

V přesilové hře pak navýšil vedení polského celku Michal Plichta, který tvrdou střelou prostřelil Vojtka. Přerov sice měl náznaky šancí, ve finální fázi mu však chyběl moment překvapení. Až v závěru třetiny se dostal do zajímavé brankové pozice Škumát, trefil však jen tyč připraveného Oborného. Ze třetího dějství pak uběhlo pouhých padesát sekund, když se prosadil Tomáš Protivný. Zdálo se, že je o vítězi definitivně rozhodnuto, Přerov ale rychle snížil.

V přesilové hře napřáhl Vlček, jehož pokus stačil tečovat za záda polského brankáře Miroslav Škumát. Na víc se už ale přerovští hokejisté nezmohli. V závěru už jim možná i scházely síly po dvou náročných zápasech. Duel se už prakticky dohrával, v závěru ale ještě dvakrát zahrozilo Jastrzebie. Nejprve Urbanowicz nemířil v oslabení přesně a necelé dvě minuty před třetí sirénou ještě kosmeticky upravil výsledek Mateusz Rompkowski. Přerov si tak v sobotu zahraje o konečné páté místo.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Začali jsme hrát na tři pětky a bylo to znát, protože jsme od začátku byli ve větším tempu. Vidíme tam oproti úvodnímu utkání zlepšení, ale stále děláme moc chyb a je na čem pracovat. Chybí nám větší hlad po gólech a agresivita v zakončení.

Robert Kalaber (GKS Jastrzebie): Čekal jsem, že podáme lepší výkon, co se týče nasazení. Vázla nám docela kombinace, přihrávali jsme si nepřesně a bylo to z naší strany takové trápení. Pevně věřím, že v pátek odehrajeme proti Havířovu mnohem lepší zápas.