Předehrávku v Kadani ovládli domácí, Zubři ani tentokrát na soupeřově ledě neuspěli

K a d a ň – Bodové konto si přerovský tým nerozšířil ani v předehrávce 14. kola WSM Ligy, k níž nastoupil v domovině soupeře z Kadaně. Tam Zubři sice nezačali špatně, ale v průběhu třetiny inkasovali v oslabení. Náskok domácích pak po obrátce narůstal a druhá část se proměnila v téměř jasnou záležitost. Ani ve třetí periodě se Přerovu příliš nevedlo, jeho jediný gólový zápis přišel až v závěru, kdy Lubomír Kovařík pouze zkorigoval stav na 5:1. Kadaň tak Zubrům vrátila měsíc starou porážku.
14.kolo, úterý 13.10.2015
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
5:1
(1:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Račuk (J. Mrázek, Kůs), 29. Kverka (Hlava), 35. Charousek (Chrpa), 40. Vaněk (Veselý), 57. Trefný (Charousek, Hlava) – 57. Kovařík (Goiš). Rozhodčí: Wagner – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 12:12, navíc Ferenc (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 570. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Hanuljak (2. Dvořák) – J. Mrázek, Tejnor, Trefný, Charousek, Černý – Veselý, Kůs, Račuk, Hlava, Kverka, Chrpa, Vrána, Vaněk, Doležal, Macháček, Wágner
Klimeš (41. Slovák) – Chmelíř, Sedlák, Přindiš, Pala, Běhal, Ferenc, Matyáš – Procházka, Sikora, Dostálek – Š. Kratochvíl, Popelka, P. Mrázek – Goiš, Šebek, Stoklasa – Kovařík, Král

Pro domácí nezačal zápas nejlépe. Už ve druhé minutě musel z branky odstoupit Hanuljak, který se zranil po střetu s útočníkem Zubrů. Náhradník Dvořák musel v 9. minutě řešit nepříjemnou střelu Sikory. V 11. minutě byl vyloučen Procházka a domácí celek dostal výhodu přesilové hry. V té se dlouho neměli ke střele, když z pravého kruhu napřáhl Marek Račuk a přesnou střelou otevřel skóre. Hosté po vstřelené brance zvýšili aktivitu. Ovšem jakýkoliv pokus o šanci zastavila série vyloučení na obou stranách, po kterých plynulost hry ustrnula.

Do druhé třetiny vstoupil domácí celek v početní výhodě. Ovšem Přerov odvedl skvělou práci a téměř nepustil domácí celek ke střele. Až po skončení se ke střele dostal Wágner, jehož střela propadla Klimešovi mezi betony, ale naštěstí pro hosty puk směřoval mimo branku. Domácí tým byl i nadále aktivnějším celkem. Odměny se mu dostalo ve 30. minutě, když po pravé straně ujel Jaromír Kverka a jeho střela zápěstím se zastavila až v síti. Na druhé straně mohl snížit Popelka, ale v souboji 1 na 1 s Martinem Rohanem neuspěl.

Ve 32. minutě byl vyloučen kadaňský Tejnor. Místo snížení málem přišla třetí branka, když do přečíslení dvou na jednoho ujelo duo Kůs - Trefný, ale akci překombinovali. To ve 35. minutě Kamil Charousek zvolil sólový únik, když využil vyjetí Klimeše, objel jeho branku a pohodlně umístil puk do sítě. Obrana hostí evidentně nestíhala domácí útoky.

Čtvrtou branku černožlutých mohl přidat Koblasa, ale netrefil puk před prázdnou brankou. Dvě minuty před koncem třetiny zkoušel snížit Kovařík, ale jeho samostatná akce skončila nezdarem. Domácí tým pouze kontroloval puk v závěru třetiny, když od mantinelu napřáhl Dominik Vaněk a jeho pokus propadl až za Klimešova záda. Závěr třetiny také okořenil pěstní souboj mezi Tejnorem a Goišem, který skončil čtyřmi trestnými minutami pro oba aktéry.

Přerov vstoupil do třetí části aktivněji a snažil se alespoň o čestný úspěch. Ovšem byl to domácí tým, kdo mohl přidat branku. Ve 43. minutě se před prázdnou brankou objevil Vrána, ale netrefil kotouč. Ve 45. minutě vybízel Račuk Kůse ke skórování, ale domácí forward trefil pouze připraveného Slováka, který vystřídal Klimeše. V polovině třetiny byl vyloučen nejdříve Hlava a o půl minuty později Vrána a hosté dostali výhodu téměř 90 sekund hry pěti proti třem. Po půlminutě hry se však provinil Stoklasa a následná výhoda čtyři na tři branku nepřinesla. V 56. minutě byl vyloučen Sikora a domácí celek se postaral o další využitou přesilovou hru. Charouskovu střelu vyrazil Slovák pouze na Jakuba Trefného, který dorazil puk do sítě.

Hosté však okamžitě odpověděli. Lubomír Kovařík využil zaváhání domácí obrany a nenápadnou střelou se postaral alespoň o čestný úspěch celku hostí. Tři minuty před koncem byl po zákroku na Veselého vyloučen Ferenc na pět minut a do konce utkání. Domácího útočníka doprovodili do kabiny domácí zdravotníci. I závěr třetí třetiny okořenil pěstní souboj. Dvě vteřiny před koncem se do sebe pustil Doležal s Běhalem a domácí hráč nedal svému soupeři šanci.

Josef Dušek (SK Kadaň): Dneska jsme nastupovali proti soupeři, se kterým jsme v prvním kole prohráli. Hráli dobře až po první třetině. Připravili jsme se na ně dobře. Udělali jsme taktiku, kterou jsme udrželi. Akorát jsme měli smůlu, že Hanuljak se hned při prvním zákroku zranil. Nastoupil Tadeáš Dvořák, který má výbornou formu, takže nám to celý podržel. My jsme hráli dozadu, proběhl takhle celý zápas, šli do všech situací, které byly. Jsme rádi, že jsme uhráli tenhle výsledek. Mrzí mě faul na Radka Veselého. Jeden hráč to na konci zápasu nevydržel a zranil ho. Má otřes mozku.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Na začátku první třetiny jsme měli mírný tlak, ale domácím se zranil brankář, což soupeře asi nabudilo. Nepovolil nám pak dopředu vůbec nic. Byli jsme pořád o krok pozadu. Kadaň výborně bruslila, napadala nás a zaslouženě vyhrála. Měla i velice silné přesilovky, v nichž my jsme bohužel pořád jaloví, protože nám stále chybí hráči jako Grof nebo Pšurný.