Po šesti zápasech porážka, Zubři nezvládli v Prostějově třetí třetinu a jsou bez bodu

P r o s t ě j o v – Dva velcí rivalové z Hané opět proti sobě. WSM liga na sobotu servírovala další třaskavé derby, jehož atraktivita byla zvýšena postavením obou soupeřů v tabulce. Přerov toužil nepřijít o svou sérii výher a stvrdit přímý postup do čtvrtfinále. Zubři začali výborně, když Pala gólem v přesilovce pět na tři otevřel skóre derby. Jednobrankové vedení modrožlutí drželi díky Klimešovi, který chytil i trestné střílení, ale ve třetí třetině přišel rychlý obrat Jestřábů. Zubři sice ještě snížili na 3:2, ale na víc už jim nezbyl čas. Jistotu
51.kolo, sobota 13.2.2016
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:2
(0:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 47. Cetkovský (Drtina, Dragoun), 48. Krejčík (Šlahař, Illéš), 59. Cetkovský (Moskal) – 5. Pala (Hořava, Sýkora), 60. Kovařík (Mrázek). Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Kotlík, Špringl. Vyloučení: 7:8, navíc Sýkora (Přerov) trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4980. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Horčička – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Husák, Rudl, Protivný – Novák, Moskal, Dragoun – Luňák, Venkrbec, Cetkovský – Šlahař, Illéš, Krejčík – Čuřík
Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner – Procházka, Pšurný, Mrázek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Popelka, Dostálek – Stoklasa, Král, Kovařík

Čtvrté derby o Hanou začali lépe Zubři, ti už po čtyřech minutách šli do vedení, když jim byla nabídnuta přesilová hra 5 na 3, kterou nepohrdli a Radomír Pala tvrdou ránou nedal Horčičkovi šanci. Jestřábi mohli udeřit taktéř v přesilovce akorát klasické, velké šance měli při závaru před brankou Drtina s Cetkovským, ale síť za gólmanem se nerozvlnila.

Největší příležitost první třetiny měl ve vlastním oslabení Sýkora, ten dostal výbornou přihrávku a sám se hnal na Horčičku, kterého nezvládl ani nadvakrát překonat. Zbytek úvodní části nenabídl další výraznější vzrušení na ledové ploše, takže s první sirénou mohli odcházet do kabin spokojenější hosté, kteří vedli 1:0.

I úvod prostředního dějství patřil modrožlutým, na 0:2 mohl zvýšit Procházka, ale Horčička předvedl famózní zákrok a udržel svůj tým na dostřel soupeři. Hosté pak měli přesilovou hru, ale nezvládli v ní vymslet žádnou akci, která by vedla ke změně skóre. O slovo se pak přihlásil domácí tým, dobře pálil Martin Novák, ale Klimeš si s jeho střelou poradil.

V šestatřicáté minutě rozhodčí hodně rozzlobil prostějovské fanoušky a střídačku, jeden z Přerovských totiž fauloval, ale hosté se k puku nedostali, Šlahař se hnal sám na hostujícího gólmana, ale sudí odpískal vyloučení a nenechal útočníka Jestřábů akci zakončit. Led byl pak zasypán různými předměty a čtveřice mužů v pruhovaném se rozhodla předčasně druhou část ukončit a zbývající zhruba čtyři minuty dohrát zároveň s třetinou poslední.

Po úpravě ledu se tedy dohrál zbytek prostřední části a ještě v něm mohl vyrovnat Lukáš Luňák, po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení, jehož exekuce se sám ujal, nicméně puk mu v zakončení zřejmě trochu ujel, takže Klimeš nakonec nemusel předvést tak složitý zákrok. Jestřábi přebrali otěže zápasu a bylo to vidět i na začátku třetí třetiny, červenobílí svou aktivitou donutili hosty faulovat a při přesilovce v úvodu se právě začaly dít věci. Klimeš ještě zvládl Dragounovu ránu, ale pouze ji vyrazil k Jiřímu Cetkovskému a ten, ačkoliv byl zády k brance, ji dokázal trefit a vyrovnat.

Neuplynula ani minuta a prostějovský zimák bouřil znovu, Šlahař po levém křídle skvěle zavezl puk do pásma a výbornou přihrávkou našel Lukáše Krejčíka, který strhnul utkání na stranu domácích. Přerov se přirozeně s průběhem mače snažil něco udělat, do dobré šance se dostal Popelka, ale i když měl několik pokusů, Horčička je všechny zvládl zlikvidovat.

Domácí se poté věnovali hlavně bránění svého náskoku, ale ke konci zápasu se Zubři nadechli k závěrečnému tlaku a powerplay. Tu však nesehráli dobře, Jestřábi se dostali z pásma a Moskal našel Jiřího Cetkovského, který svým druhým gólem zvýšil do prázdné branky na 3:1. Lubomír Kovařík však ještě zápas zdramatizoval a snížil na 3:2, Prostějovští ale závěrečný nápor ustáli a urvali čtvrté derby pro sebe.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Jsem rád, že jsme utkání zvládli, podle mě to byl parádní zápas. Přerov se dostal do vedení a my jsme potom po těžkých bojích vyrovnávali. Nedostali jsme penaltu, nedostali jsme přesilovku, neuznali nám gól a nakonec se nám to podařilo otočit. Pak jsme si to ještě v závěru naprosto zbytečně zkomplikovali. Myslím si, že utkání mělo náboj a mělo vůbec všechno, co derby mít má. A také to, že jsme vyhráli my, za což jsem rád.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Bylo to vyrovnané utkání. V první třetině jsme se dostali do vedení, ale pak jsme neproměnili další gólové šance. Rozhodně nám nepomohlo chování domácích diváků, kteří zaházeli led. Delší přestávka vrátila soupeře do hry a pomohl si přesilovkami. V početní převaze srovnal a po naší nedisciplinovanosti vývoj zápasu otočil. My jsme se potom ještě vrátili do hry, ale už jsme neměli sílu ani štěstíčko na vyrovnání. Gratuluji soupeři k výhře.