Mladší dorost měl v Hradci Králové blízko k bodům, nakonec se ale vrací s prázdnou

H r . K r á l o v é – Druhé kolo nadstavbové části ELIOD Extraligy zavedlo mladší dorost Zubrů do Hradce Králové. Na ledě Mountfieldu, jenž suverénně vítězí a letos zatím prohrál jediný zápas, měli Přerované velmi blízko k bodovému zisku. Ve druhé tercii dokonce vedli a pak až do 58. minuty drželi nerozhodný stav. Závěr ale vyšel domácím, bojovně hrající Zubři tak pod Bílou věží prohráli těsně 3:4.
20.kolo, sobota 9.12.2017
Mountfield HK - HC ZUBR Přerov
4:3
(1:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Kašpar (Naar), 37. Pajer (Pelda), 42. Pajer (Moravec, Budina), 58. Naar (Pelda) – 23. Kolařík (Holík, Chytil), 26. Kuncek (Šilhavý), 48. Tarnoczy (Zeman). Rozhodčí: Suchý – Krejčí, Charvát. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 49. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Tichý – Pelda, Králik, Boukal, Naar, Drbal, Perička, Pinkas – Moravec, Souček, Budina, Kašpar, Jirků, Jušta, Pajer, Šedivý, Hynek, Boštík
Suchánek – Kaprál, Raška, Zábranský, Holík, Zeman – Kolařík, Ryšavý, Hlávka, Petr, Juřička, Kuncek, Hanák, Tarnoczy, Chytil, Jobánek, Šilhavý

Východočeši chtěli potvrdit pozici lídra skupiny B od první minuty, kdy na svého soupeře řádně nastoupili. Boštík předvedl v útočném pásmu pěknou akci, když zadovkou vybídl ke skórování Hynka, ale ten střelou z kruhu prověřil pouze fakt, že betony přerovského Suchánka umí být pěkně rychlé. Útočník Lvů měl o chvíli později další příležitost, když se krátce po vhazování dostal k ráně z mezikruží, ale gólman Zubrů vyhrál i druhý souboj se forvardem Mountfieldu.

Královéhradečtí nakonec branky docílili, překvapivě ji zvládli vstřelit v oslabení. Naar vybojoval na pravé straně kotouč a dokázal se s ním procpat před Suchánka, kterému vyprášil betony, s dorážkou přispěchal Jaroslav Kašpar, který už neměl nejmenší potíž otevřít skóre střetnutí – 1:0. Oba celky si pak ještě vytvořily několik šancí, ale proměnit je už nezvládly, pročež šli Lvi do kabin s nejtěsnějším možným vedením.

Začátek druhé třetiny zvládli lépe hráči Přerova. Ti v 23. minutě srovnali, když Radim Kolařík dokázal šikovně tečovat ránu Holíka od modré čáry – 1:1. V čase 25:17 pak Moravané dokonali obrat, když využili přesilovku 4 na 3. Šilhavého ránu od modré sice zastavil obětavý Perička, kterého hrudník musel po ráně beka Zubrů bolet ještě večer, ale odraženého kotouč se zmocnil Lukáš Kuncek, jenž dokázal puk zasunout za beton Tichého.

Východočechy inkasované góly nakoply a okamžitě se snažili o srovnání skóre. Pelda po pěkné kombinaci Lvů promáchl střelu, kterou by mířil na poloodkrytou bránu. V čase 36:32 ale našel na pravém kruhu najetého Lukáše Pajera, jenž ranou na zadní tyč nedal Suchánkovi nejmenší šanci – 2:2. Třetí dvacetiminutovka tak začínala opět za vyrovnaného stavu.

Hradečtí vstoupili do závěrečných dvaceti minut fantasticky, po necelých dvou minutách skórovali. Budina sjel s kotoučem za klec protivníka a následně naservíroval puk do předbrankového prostoru, střelu Moravce ještě vykopl Suchánek betonem, ale na dorážku Lukáše Pajera, který si připsal druh gól v zápase, už nestačil. Přerovští se ale nevzdali a bojovným hokejem znovu dotáhli manko. Zubři šikovně zakombinovali v třetině protivníka, Zeman našel mezi kruhy Patrika Tarnoczyho a ten pohotově srovnal.

Moravané poté vstřelili další branku, ale ta nebyla uznána, jelikož útočníci Přerova bránili Tichému v zákroku. Rozuzlení tak přinesla až 58. minuta a akce Jakuba Naara, který přebruslil beky protivníka a z pravého kruhu bekhendovou ranou na zadní tyč rozhodl o tom, že šňůra hradeckých vítězství se protahuje už na fantastických čtrnáct zápasů.

Petr Luštinec (Mountfield HK): Tentokrát se nám zápas vůbec nepovedl. Přijel sem Přerov, který hrál bojovný hokej, měl individuality, které dokázaly vstřelit gól. Přerovští se mi líbili jako kolektiv, bojovali a hráli naplno. Tentokrát jsme si asi vítězství nezasloužili, ale štěstí se přiklonilo na naši stranu a máme výhru. S kluky jsme si v kabině něco řekli, musíme se zlepšit, dál se připravovat. Je to o hlavách a musíme bojovat, hrát ten hokej, který jsme hráli doposud.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Přijeli jsme bez čtyř hráčů, protože už je zapracováváme do staršího dorostu a budujeme mužstva na příští rok. Myslím, že před kluky mohu smeknout, odehráli fantastický, bojovný zápas na hranici svých možností. Škoda sporné situace, kde jsme mohli dát další gól, ale to už nevrátíme. Poté jsme dostali dvě minuty před koncem rozhodující branku. Ale krom toho, že jsme nezískali bod, jsme jinak odehráli velmi dobré utkání a vidíme ho pozitivně.