K bodovému zisku opět nebylo daleko, tým Zubrů však s Litoměřicemi prohrál i potřetí

L i t o m ě ř i c e – Souboje o body neutichají, proto se tým Zubrů pustil do dalšího soka, kterým byly tentokrát osmé Litoměřice. Na jejich ledě neměl Přerov dobrý začátek a pykal za vyloučení. Po obrátce pak Zubři aktivitu hodně zvýšili, ale ani tři po sobě jdoucí přesilovky ke srovnání skóre nevedly. Dotáhnout se na soupeře se podařilo až ve třetině třetí, leč radost po Goišově gólu trvala jen kratinkou chvíli. Domácí Stadion přežil oslabení a pak dvěma rychlými trefami rozhodl o své výhře 3:1. Zdolal tak Zubry i potřetí, tentokrát v duelu na góly o mnoho chudším.
32.kolo, středa 9.12.2015
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Beránek (Ondráček, Rousek), 50. Vantuch (Racek, Kopta), 51. Kopta (Čáp, Vantuch) – 47. Goiš (Kovařík, Ferenc). Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 820. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Pavelka – Plášil, Šulc, Málek, Pavlas, Bílek, Čáp, Piegl – Kalla, Doležal, Švagrovský – Rousek, Ondráček, Beránek – Kopta, Berger, Vantuch – Valášek, Miškář, Racek
Klimeš – Chmelíř, Grof, Hořava, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Pala – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Král, Popelka – Blinka, Kovařík, Stoklasa

Hra se ve svém začátku odvíjela v poměrně dobrém tempu. Oba týmy nelenili a v prvních minutách vzájemně prověřili své brankáře. Jednu ze šancí Přerova zlikvidoval domácí Ondráček, který překazil neplechu hostujícího celku a dostal kotouč do bezpečné vzdálenosti. Stejně tak svatyně hostí čelila hned několika útokům ze strany Litoměřic.

Netrvalo dlouho a domácí dostali svého soupeře do oslabení, které nezůstalo bez využití. V osmé minutě našel Martin Ondráček přesnou přihrávkou před brankou Petra Beránka, který ze své hole poslal puk do nechráněné sítě. Utkání od desáté minuty neztratilo nic na své rychlosti. Přerovští se snažili o vytvoření tlaku, ale namísto toho se dopustili dalšího faulu. Vysoká hůl v podání Davida Šťastného, díky které musel Ondráček odjet na střídačku, dostala hosty do početní nevýhody. Poté se přerovský celek dostal k několika útočným příležitostem ať už v podání Goiše, Hořavy či Popelky, ale se střelami si buďto poradil domácí gólman Pavelka nebo bránu vůbec neohrozily.

Kališníci sice svůj náskok ubránili, ale v druhém dějství si počínali o něco lépe hosté, kteří předváděli o poznání aktivnější hokej. První krok udělali domácí, kteří prostřednictvím Čápa zaútočili na přerovského gólmana Klimeše. Vystřelený kotouč ale dokázal zachytit mezi svými betony. Poté se už k puku snadněji dostávali hosté, ti ovšem narazili na nekompromisní litoměřickou obranu.

O chvíli později dali domácí soupeři šanci při početní výhodě. Za krosček si na trestné na dvě minuty oddechl Dominik Bílek, který se na stejné místo vrátil za několik dalších minut tentokrát za držení. Litoměřice si ke svému štěstí se hrou ve vlastním oslabení poradily. Střely do utkání ale vnášeli hlavně hosté.

Úvodní buly poslední periody vyhrál Přerov, který se svém rozjetém tempu o dvě minuty později dostal opět do oslabení. Povinný dvouminutový odpočinek si tentokrát dopřál Šnajnar. Hosté své oslabení tentokrát ustáli a nepustili domácí do svého obraného pásma. Ve 47. minutě se navíc dočkali vyrovnání. O to se zasloužil Jiří Goiš s Kovaříkem a Ferencem. Vystřelený touš se ke štěstí hostujícího celku odrazil od mantinelu k levé tyčce, odkud se rychle doklouzal do brankoviště.

Překvapení domácí jim dopřáli početní převahu za svých šest hráčů na ledě. Nakonec to byl ale Stadion, kdo se dostal do vedení. V 50. minutě se prosadil Lukáš Vantuch, který si našel po přihrávce Racka volnou skulinu v brance hostí. O minutu později náskok Litoměřic zpečetil Ondřej Kopta, který svojí rychlostí vyzrál nad Klimešem. Ve zbylých minutách třetí části se domácí dostali ještě dvakrát do početní nevýhody, kterou pokaždé ustáli. Soupeř sice do útočného pásma pronikal, Pavelka ovšem svůj tým podržel hned několika výbornými zákroky, díky kterým se vítězné skóre Litoměřic udrželo až do konce hry.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Odehráli jsme výbornou první třetinu. Od té druhé jsme přestali bruslit. Poslední třetina se nám podařila ještě o něco méně. Posledních pět minut hry nás velmi podržel Jaroslav Pavelka, který Přerovu zlikvidoval tři velké šance. Do utkání jsme vstoupili s tím, že jsme nechtěli předvést takovou přestřelku, která byla k vidění během našich posledních dvou zápasů. Myslím si totiž, že Přerov má velmi kvalitní a zkušené mužstvo.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): První třetina nebyla z naší strany dobrá, odehráli jsme ji celkem vlažně. Domácí se zaslouženě dostali do vedení. Reagovali jsme na to stažením hry na tři pětky, což nám potom pomohlo. Byli jsme lepším týmem, ale po našem vyrovnání jsme udělali dvě individuální chyby a obě soupeř potrestal. Rozhodovaly také přesilové hry, kterými jsme si, na rozdíl od soupeře, nepomohli. Prohráli jsme, i když jsme byli větší část zápasu lepším týmem.