Junioři: Základní část završilo derby, Zubři zdolali rivala z Prostějova také doma

P ř e r o v – Pondělní předehrávkou 22. kola už zkompletoval juniorský tým HC ZUBR Přerov základní část první ligy. O poslední bodový příděl se Zubři snažili v derby s Prostějovem a cíl se jim podařilo splnit. Zubři měli, až na druhou periodu, kdyby byli hodně vylučovaní, více ze hry a zaslouženě s omlazenou sestavou zvítězili 4:1. Již teď v pátek juniorka zahájí účast ve finálové skupině, kde bude bojovat o nové play-off.
22.kolo, pondělí 24.11.2014
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Šťastný D. (Školoud), 12. Pecha (Kundrátek, Smolka), 36. Šťastný D. (Školoud, Kundrátek), 55. Duda (Smolka, Kubal) – 10. Willert (Langr). Rozhodčí: Obadal – Doležel, Nazad. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Grigárek – Šťastný R., Rusňák, Novák, Duda, Smolka, Kundrátek – Šťastný D., Helešic, Školoud – Kubal, Müller, Zavřel – Pecha, Siegel, Kubíček – Blahunek
Strašák – Melka, Krček, Krampol, Liška, Antuš – Kuncek, Mašek, Langr, Dočkal, Hofman, Pavel, Willert

Časomíra z první třetiny ukrojila jen pár vteřin a domácí už mohli jít do vedení. Volný Školoud dostal puk zpoza brány, ale střela mu nesedla. Se začátkem páté minuty výrazně zahrozili také Jestřábi. Grigárek musel řešit sólovou akci Dočkala, který číhal za obranou. A zvládl to bravurně. Další nadějná příležitost, tentokrát zase na domácí straně, už byla gólová. Rychlý útok zakončil u tyče nekompromisně Denis Šťastný.

Domácí mohli vedení zvýraznit, ale místo toho se radoval jejich rival. Před bránou zůstal nepokrytý Daniel Willert, který po Langrově přihrávce uklidil puk do kasy. Bleskovou odpověď měl na holi Kubal, jenž se řítil sám na Strašáka, ale Zubři udeřili až z následné přesilovky. Ta byla bleskově využita, když osamocený Daniel Pecha z mezikruží poslal kotouč parádně nad Strašákovo rameno.

Na začátku druhého dějství Přerovští naopak přesilovku nevyužili a sami nabídli Jestřábům šance na vyrovnání. Časté fauly Zubrů ale hosté nedokázali potrestat. Grigárek vytěsnil ránu Maška, lapačkou zneškodnil střelu Lišky a poradil si také s ostrou dorážkou Willerta.

Za nevyužití spousty šancí tak přišel zákonitý trest. Domácí znovu vyrazili rychle k soupeřově bráně a Denis Šťastný opět těžil z precizní přihrávky. Jeho zakončení bez přípravy znamenalo vedení 3:1. Bleskově však mohli Jestřábi manko stáhnout, leč unikajícího Langra zastavil Novák faulem a následné oslabení domácí zvládli.

Ve třetí periodě se Prostějov snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale nebylo mu přáno. Mašek neuspěl se svou dorážkou a Hofman v pádu nastřelil Grigárka pouze do hrudi. Jedna z posledních šancí přišla sedm minut před koncem, jenže ani Kuncek příležitost nezužitkoval, proto si konečné slovo vzali domácí.

Ondřej Duda po návratu z trestné lavice získal v útočném pásmu kotouč a Strašák jeho střelu nedokázal lapit. Na stavu 4:1 pak už nic nezměnil Langrův průnik před bránu, proto Přerov mohl oslavit druhé letošní vítězství nad svým rivalem.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi, že se nám poslední tři zápasy podařilo výsledkově zvládnout. Herně ani ten dnešní nebyl úplně ideální, přesto však musím klukům poděkovat za celou základní část. Vybojovat finálovou čtyřku byl náš jasný cíl, který jsme splnili. Čeká nás teď dvacet těžkých zápasů. Jestliže v nich chceme hrát důstojnou roli a být úspěšní, tak musíme přístup k nim podstatně změnit.

Ivo Horák (LHK Jestřábi Prostějov): Hráli jsme proti velmi kvalitnímu soupeři, i když dnes nebyl v plné sestavě. My se už dlouho trápíme s marodkou, máme zraněné hráče, proto jsme nastoupili pouze ve dvanácti. První třetina nám nevyšla, ale ty další dvě už byly lepší. Měli jsme v nich více střel, ale s jedním gólem se venku uspěje těžko. Byla škoda, že nám tam za stavu 3:1 něco nespadlo. Klukům jsem však poděkoval, protože bojovali. Přerovu přeji hodně úspěchů ve finálové části.