Junioři servírovali přestřelku, vítězství nad Frýdkem je posunulo do finálové skupiny

P ř e r o v – Dvě kola před koncem základní části už mají juniorští Zubři definitivně pojištěn postup do finálové skupiny. Rozhodla o tom jejich domácí výhra nad Frýdkem-Místkem. Ta se ale nerodila vůbec lehce. V brankově hodně bohatých dvou třetinách hosté chvíli dokonce vedli a Přerované si po obratu nedokázali vypracovat větší náskok. Drama tak ukončil až gól do prádzné brány, který stanovil výsledek 7:5.
20.kolo, pátek 21.11.2014
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
7:5
(3:4, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Kratochvíl Š. (Kratochvíl M., Mašíček), 13. Šťastný (Kratochvíl M., Kratochvíl Š.), 16. Müller (Novák, Kundrátek), 23. Kratochvíl M. (Pecha, Kubal), 26. Kubal (Müller, Pecha), 40. Müller, 60. Kratochvíl Š. (Mašíček, Grigárek) – 7. Minařík (Fojtík), 13. Minařík, 15. Trčka (Volný), 19. Mičulka (Ohera), 30. Flegr (Mičulka). Rozhodčí: Cik – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 8:10, navíc Siegel (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Mašíček (Přerov) trest ve hře – Ohera (Frýdek-Místek) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 7:5.
Grigárek – Mašíček, Šťastný, Novák, Kundrátek, Siegel, Duda, Smolka – Školoud, Kratochvíl Š., Kratochvíl M. – Kubal, Müller, Pecha – Ministr, Helešic, Zavřel
Fendrich – Mičulka, Skalický, Flegr, Bartoň, Minařík, Škubala, Mikeska, Volný, Fojtík, Ohera, Nikl, Trčka, Zberovský

Domácí byli v úvodu zápasu aktivnější, ale šance Šimona Kratochvíla, Kundrátka či Helešice zůstaly nevyužity. Frýdek naopak svou první vážnější možnost proměnil. Skulinku u tyče našel střelou z mezikruží Radim Minařík. Jeho trefa rozjela brankové hody a skóre se poté měnilo každou chvíli. Zubři srovnali v přesilovce, když po Novákově střele neúmyslně puk tečoval bruslí Šimon Kratochvíl a výstavní rána Romana Šťastného od modré přinesla rychlý obrat na 2:1.

Frýdecký tým oplácel stejnou mincí. Střelu Radima Minaříka nedokázal Grigárek zlikvidovat a dorážka Jana Trčky za necelé dvě minuty otočila skóre znovu na stranu hostů. Zubři sice bleskově vyrovnali, když střelu Nováka doklepl mezi betony Jakub Müller, ale poslední slovo v úvodním dějství měl soupeř. Během přesilovky se přes klubko hráčů trefil Matěj Mičulka.

Druhou část zahajovali Zubři za stavu 3:4 přesilovkou a brzy bylo vyrovnáno. Matouš Kratochvíl si před Fendrichem počínal důrazně a kotouč dostal těsně za brankovou čáru. Ve 26. minutě se stav znovu překlopil. Pecha nahrál zpoza brány na volného Pavla Kubala, který stoprocentní šancí nepohrdl.

V polovině utkání také Frýdek podruhé těžil z přesilovky. Ministr nevyhodil, a tak šťastná střela Jana Flegra znamenala skóre 5:5. To do konce prostřední periody ale nevydrželo. Zbývalo jen šest vteřin, když Jakub Müller z úhlu nahodil puk do brankoviště, kde si jej gólman Fendrich bruslí sám srazil do kasy.

Ve třetí třetině už si oba týmy dávaly větší pozor na obranu, proto se stav neměnil. Domácí nezužitkovali rychlé přečíslení, v němž Fendrich vychytal Zavřela a za hosty pak selhal Volný, který v tutovce narazil na připraveného Grigárka.

Frýdek poté nevyužil přesilovku a minutu před koncem zkusil hrát už vabank bez brankáře, ale jeho plamínek nadějí na remízu rychle sfoukl Šimon Kratochvíl. Přes celé kluziště trefil odkrytou klec a zpečetil tak vítězství modrožlutých barev.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Tři zápasy jsme teď hráli o potvrzení té finálové čtyřky a podařilo se nám ji zajistit až dnes. S výkonem však vůbec nemůžeme být spokojení. Soupeř bojoval, hrál velice jednoduše, a to na nás stačilo. My si to strašně komplikujeme, hrajeme si na hokejisty. V té finálové čtyřce, do které jsme se zaslouženě dostali, s takovou hrou nebudeme mít šanci.

Martin Kurajský (HC Frýdek-Místek): Porážka nás hodně bolí, protože jsme v závěru byli celkem blízko alespoň k jednomu bodu. Bohužel nám tam ale už nic nespadlo. Nezbývá mi nic jiného, než soupeři pogratulovat k vítězství.