Čekání na výhru stále pokračuje, tým Zubrů po velmi smolném závěru těsně podlehl Ústí

P ř e r o v – Očekávaný návrat zpět domů a boj o velice důležité body s Ústím, to byl pondělní program v MEO Aréně. Zubři do duelu se Slovanem nevstoupili vůbec dobře a rychle prohrávali. Od druhé části však šel jejich výkon prudce nahoru, dvakrát se prosadil veterán Plášek, jenže další šance zůstaly bez gólového efektu. Přerované už s novým trenérem Přecechtělem měli navrch i ve třetí tercii, avšak ta skončila pro ně velmi smolně. Soupeř těsně před koncem strhl vedení zpět na svoji stranu a zvítězil.
44.kolo, pondělí 23.1.2017
HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem
2:3
(0:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Plášek (Berger, Sikora), 32. Plášek (Novotný, Berger) – 6. Kasík (Gengel, Bernad), 7. Roubík (Bernad), 59. Poulíček (Bernad, Volke). Rozhodčí: Obadal – Bryška, Wesley. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1793. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, L. Vágner, Pala, Šnajnar – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Pšurný, Ižacký – Goiš, Sýkora, M. Kratochvíl – P. Kratochvíl, Král, Kovařík
Volke – Bernad, M. Vágner, Kasík, Macek, Přindiš, Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Doležal, Vrdlovec, Merta – Dalecký, Gengel, Navarra – Markulinec, Komárek, Moučka

Zápas s Ústím byl pro Zubry prvním domácím v novém roce, ale větší aktivitou se v jeho začátku prezentovali hosté. Ústecký Gengel byl nebezpečný ve třetí minutě, krátce po něm Vrdlovec a už v šesté minutě se Slovan prosadil. Jaroslav Kasík napřáhl od mantinelu a prostřelil Horčičku. O chvíli později fauloval v obranném pásmu Novotný a následující přesilovka dlouho netrvala. V čase 6:54 odvedl dobrou práci Bernad, natáhl na sebe napadající a našel Jaroslava Roubíka, který zavěsil.

První velkou šanci Přerova měl Sikora, ale Volke jeho pokus lapil. Domácí neuspěli v přesilovce, při hře ve čtyřech pak mohl snižovat Malina. Zubrům se na konci znovu naskytla početní výhoda, jenže s ní úspěšně nenaložili.

Totéž se opakovalo i na úvod druhé části. Velkou šanci měl na holi Kovařík, ale na začátku 23. minuty se už domácí konečně prosadili. Berger zavezl puk do útoku, nabil Karlu Pláškovi a ten dělovkou z první vsítil kontaktní gól. Hanáci rázem ožili a přerovský zimák s nimi.

Přerov hosty sevřel pevně do kleští a žluté dresy byly v popředí. První branka je patřičně nakopla. Tlak Slovan přerušil a sehrával přesilovou hru, ve které se ale provinil Poulíček a ve čtyřech byl jeho prohřešek potrestán. Následného buly se totiž zmocnili domácí, Novotný vypálil a po něm se z dorážky podruhé prosadil Karel Plášek.

V prostředním dějství hrál úplně jiný Přerov a ústecký brankář se v něm hodně zapotil. Nikdo by se nedivil, kdyby byl po čtyřiceti minutách domácí mančaft ve výraznějším vedení.

Poslední třetinu na trestnou lavici střídavě usedali hráči obou mužstev a vzhledem k početním nerovnováhám byla k vidění poměrně opatrná pasáž. Ústečtí však mohli trestat jedno z vyloučení solidními příležitostmi, například Moučkovi scházelo od úspěchu několik centimetrů. Vyvinout tlak znovu zkoušeli přerovští hokejisté, Kovaříkovi také příliš nechybělo, ale obrat se nekonal.

Přísně ohodnocený zákrok poslal Zubry do čtyř, čehož hosté s koncem přesilovky využili. Střela Patrika Poulíčka Horčičkovi propadla a kotouč se došoural až za brankovou čáru. Závěrečná power-play ovoce nepřinesla a Přerov se tak znovu připravil o body v samém závěru.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe. Z prvních tří střel soupeře dvě skončily v bráně a celou úvodní třetinu jsme se hledali. Od druhé třetiny už jsme byli mnohem silnější a kompaktnější, ale neskutečným způsobem se nadřeme na gól. I kdybychom tu druhou třetinu vyhráli 5:0, tak by to pořád nebylo vyjádření toho, co se na ledě dělo. Bohužel druhá třetina skončila tak, jak skončila. Dva zbytečné fauly nás pak stály plno sil po jednom z nich jsme bohužel v závěru inkasovali.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Musím před hráči smeknout klobouk za to, co předvedli. První třetinu jsme hráli výborně, a i když jsme pak z tempa vypadli a soupeř nás ve druhé třetině hodně zatlačil, tak se k nám v závěru přiklonilo štěstí. Hned první střídání nám vypadl ze sestavy „Přinďa“, hráli jsme na pět beků a potom ještě Zdvořáček dostal nepříjemně do obličeje, když byl další obránce vyloučený, takže jsme museli posunout jednoho z útočníků do obrany. Jsou to pro nás velice důležité tři body.