Juniorka si cestu za výhrou zkomplikovala, z Havířova ji nakonec přece jen odvezla

H a v í ř o v – Hokejisté Přerova si ve 28. kole Ligy juniorů poradili s Havířovem 4:2 a zvítězili nad ním podruhé v probíhajícím ročníku. Zubři díky Kuchtovi, Lysoňkovi a Buršíkovi vedli o tři góly, Slezané však trefami Middletona a Valoucha ve třetí třetině dokázali zápas zdramatizovat. Těsný náskok ale Hanáci udrželi a v závěru jim výhru pojistil zakončením do prázdné brány Šilhavý. MEO tak AZetu v duelu, během kterého rozhodčí rozdali celkem 64 trestných minut, oplatilo stejným poměrem porážku z poloviny října.
28.kolo, neděle 15.1.2023
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
2:4
(0:2, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 45. Middleton (Plevka, Kolat), 50. Valouch (Middleton, Plevka) – 6. Kuchta (Pekr, Holík), 12. Lysoněk (Koblížek, Štíbr), 45. Buršík (Koblížek, Billa), 60. Šilhavý (Billa, Žurek). Rozhodčí: Tomeček – Bartek, Hladík. Vyloučení: 11:10, navíc Kolat (Havířov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Smolka – Maršálek, Brančík, Wlodara, Valouch, Kalina, Lazár – Siekierka, Lipka, Žák, Kolat, Ungr, Lajoš, Mikula, Pohl, Plevka, Urbančík, Middleton, Makovec
Žurek – Billa, Brázda, Koblížek, Pekr, Nesvadba, Holík, Nášel – Kolařík, Svoboda, Buršík, Kuchta, Lysoněk, Šilhavý, Halík, Štíbr, Švejda, Mašek, Hanák