Zubry opět zradila koncovka, do finále postupuje Karviná

P ř e r o v - V úvodu byl zápas ovlivněn hodně laciným gólem Olejářů z boku a jejich využitou přesilovkou. Zubři za stavu 0:2 pak svírali Karvinou v kleštích až do půle 2.třetiny. Během této doby si vytvořili vyložených šancí na dva zápasy, ale nedokázali skórovat ani do prázdné branky. V gólový efekt proměnili jen střelu Paly. Obrovský tlak Přerova ukončilo oslabení, které hosté opět využili a vedli již 1:3. Brzy na to poslal hlavní rozhodčí Zubry do tří a Olejáři opět trestali. Ve 3.třetině se už hosté nikam nehnali, hrálo se téměř jen před Ilášem, ale přesto ani tuto třetinu Zubři nevyhráli. Olejáři, za které dnes dával všech 5 gólů Luka, tak získali třetí vítězný zápas. Gratulujeme jim k postupu a našim Zubrům děkujeme za kvalitní výkony v průběhu celé sezóny, která bude patřit rozhodně mezi úspěšné.
SF4, pondělí 5.3.2012
HC ZUBR Přerov - HC Baník Karviná
2:5
(1:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Pala (Sedlák), 55. Sedlák (Sakrajda) - 4. Luka, 8. Luka (Ivan), 29. Luka (Štefanka, Ivan), 31. Luka (Ivan), 48. Luka (Ivan, Studený). Rozhodčí: Doležal - Černý, Pospíšil. Vyloučení: 6:8, navíc Ferenc (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2210. Buly: 28:38. Střely: 46:26 z toho na branku: 29:20. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil,Sklenář - Ditrich, Kolařík, Brančík, Kolář, Blinka, Kotásek, Kočara, Sakrajda, Sedlák, Kundrátek, Menšík, Coufal, Hanák
Iláš - Javín, Sznapka, Hegegy, Štefanka, Galvas, Tomis, Urbánek - Mikšan, Moravec, Samiec, Luka, Ivan, Studený, Holuša, Novák, Blatoň, Rosůlek, Ciupa, Štubňa

Zápas začali Zubři velmi špatně. Hned po odehraných třech minutách vystřelil Luka téměř od mantinelu a Tihláře střela zaskočila - 0:1. V 6.minutě mohli Zubři vyrovnat, ale Doležal gól neuznal, protože Kotásek do puku při zpracování u branky kopl a nestačil jej už poté zasáhnout holí. Půl minuty na to Zubry vyloučil a v oslabení Meo inkasovalo podruhé, když Luka dorážel puk těsně před Tihlářem - 0:2. Zubry vyprovokoval nepříznivý stav k vysoké aktivitě a až do konce třetiny nevěděli Olejáři, kde jim hlava stojí. V koncovce se však Přerovu znovu nedařilo. V první přesilovce zachránila Iláše po Palově střele tyč a v závěru té druhé se konečně podařilo stejnému hráči snížit střelou od modré čáry - 1:2. O pár sekund později měl na holi vyrovnání Brančík, když měl před sebou takřka celou branku prázdnou. Přesto byl Iláš rychlejší a stačil puk ještě vyrazit. První třetinu tak vyhráli Olejáři 1:2.

Festival zahozených šancí Přerova pokračoval i po první přestávce. Hned po 20 sekundách si hosté málem srazili do své branky střelu Brančíka od mantinelu a o chvíli později vyrážel další Palovu bombu Iláš betonem. V závěru 23.minuty si vypracoval sólový nájezd Kolář a v zakončení mu faulem zabránil Sznapka. V této přesilovce se už diváci na opačné straně zimního stadionu radovali z vyrovnání, puk však rozvlnil síť jen z boku a oklamat se nechal i brankový rozhodčí. O minutu později nebezpečně pálil těsně před brankou Sedlák, mířil však výše než bylo potřeba. Ve 27.minutě se do sólového nájezdu dostal Kotásek, puk však bohužel cestou díky Hegegyho sekání ztratil. Hlavní arbitr to však jako faul neposoudil. Ve 29.minutě byli vyloučeni opět Zubři a hostům stačilo jen 8 sekund. Hned po buly šel puk na modrou čáru k Lukovi, který teprve druhou střelu Olejářů v této třetině poslal za Tihlářova záda - 1:3. Chvíli poté poslal hlavní arbitr Zubry do tří. Karviná to zkoušela sice z dálky, ale jedna z těchto střel, kterou opět vyslal od modré čáry Luka skončila v přerovské kleci - 1:4. To byl zlomový moment zápasu. Hra se pak vyrovnala a hosté mohli své vedení ve druhé třetině ještě zvýšit, když ve 39.minutě trefil Štefanka tyč.

V poslední třetině hosté už jen kontrolovali hru a nesnažili se už ani útočit. Hrálo se sice takřka celou dobu před Ilášem, ale Zubrům se nepodařilo skóre zkorigovat ani v přesilovce. Naopak ve 48.minutě vůbec první akce Olejářů ve 3.třetině opět skóre měnila, když ji po přihrávce Ivana zakončoval Luka takřka do prázdné brány - 1:5. Teprve v 55.minutě dorážel Sakrajdovu střelu před brankou Sedlák a uzavřel tak skóre tohoto nevydařeného zápasu na 2:5. Do velké šance se ještě o půl minuty později dostal Kundrátek, který byl před Ilášem úplně sám, ale vyšel opět naprázdno. Zápasu je velká škoda, protože Zubři i dnes na Olejáře měli, jenže se dvěma vstřelenými góly se zápasy v hokeji vyhrávají málokdy. Zubři tak prohráli v semifinálové sérii na zápasy 1:3 a sezóna pro ně končí. Za kvalitní výkony po celou sezónu a pěkné hokejové zážitky poděkovali Zubrům po skončení utkání také jejich věrní fanoušci. Karviné přejeme hodně úspěchů ve finále a věříme, že si na přerovský zimní stadion ještě v této sezóně najdete cestu, protože zde budou hrát baráž o extraligu staršího dorostu mladí Zubři. Řadu z nich určitě budeme vídat za pár let v týmu mužů. Na přerovském zimním stadionu odehrají čtyři zápasy, první z nich ve středu 14.3.2012. O celé baraži Vás budeme včas podrobně informovat.

sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Na naší straně možná byla herní převaha, alespoň tedy ze začátku zápasu, ale opět jsme doslova pohořeli v koncovce, stejně jako v těch předcházejících zápasech. To bylo rozhodující. Rozhodlo i to, že se nám nepodařilo uhrát ani jeden zápas venku, přestože jsme tam měli navrch.

Aleš Flašar (HC PLUS OIL Karviná): Utkání bylo velmi těžké, protože Přerov má opravdu kvalitní tým a jen tak se nevzdá. Podle mě dnes rozhodla disciplína a naše přesilové hry, které se nám podařilo využít. Vítězství si moc cením a chtěl bych ho darovat svému otci, který teď bojuje o život v nemocnici. Věřím, že také vyhraje.