Zubrům utekla v Třebíči první třetina, domů se z venkovní premiéry vrací s prázdnou

T ř e b í č – Úvodní výhrou povzbuzený tým Zubrů se v sobotu vydal na premiérový mač WSM ligy venku. Cílovou stanicí byla Třebíč, na jejímž kolbišti se Přerov pokoušel ukořistit další body. Zubři ale zaspali první třetinu a Horáci z velkého tlaku utekli na rozdíl tří gólů. Poté se hra již více vyrovnala a modrožlutí dokázali snížit. Více zdramatizovat utkání už se jim však nepodařilo, a tak po výsledku 3:1 brala všechen bodový zisk domácí Horácká Slavia.
2.kolo, sobota 12.9.2015
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
3:1
(3:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Dolníček (Erat, Svoboda), 10. Dočekal (Psota, Polodna), 18. Psota (Niko, Šaur) – 39. Hrazdira (Novotný). Rozhodčí: Trombík – Polák, Rampír. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1470. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Vejmelka – Malena, Bilčík, Čejka, Niko, Šaur, Škůrek – Erat, Dolníček, Svoboda – Dočekal, Polodna, Psota – Kusko, Baldwin, Zuzin – Přibyl, Čech, Petelin
Slovák – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc, Přindiš, Šnajnar, Běhal, Pala – Procházka, Pšurný, Dostálek – Popelka, Sikora, Stoklasa – Goiš, Šebek, Hrazdira – Školoud, Král, Š. Kratochvíl

Ačkoliv nebyla úvodní třetina ze strany Horácké Slavie tou nejpovedenější, prakticky rozhodla o tom, který z týmů dnes vyhraje. A lépe začala domácí Třebíč. Již ve 45. vteřině se k odraženému kotouči dostal David Dolníček a dorazil kotouč za záda hostujícího brankáře.

Přerovští byli aktivnější a vynutili si první početní výhodu. V ní se sice hráčům ve žlutých dresech podařilo usadit se před Vejmelkou, domácí brankář však vážnější situaci řešit nemusel a s pokusy hostujících hráčů si poradil.

Když Zubři nevyužili ani druhou přesilovku, Bílé hvězdy trestaly. V 10. minutě parádní kombinaci po ose Polodna, Psota a Martin Dočekal poslední jmenovaný zakončil kličkou do bekhendu a na zimním stadionu bylo znovu veselo.

Povedenou třetinu ze strany Třebíče pak v 18. minutě zakončil Matěj Psota, který překonal gólmana střelou od modré čáry v přesilové hře.

Prostřední třetina byla zase více v režii domácích hráčů. Nejprve mohl ve 25. minutě zvýšit znovu Dočekal, ale prudkou přihrávku z první promáchl a nedokázal tak kotouč vsítit do odkryté klece. Následně se do dobré střelecké pozice dostal Erat, ale ani on neuspěl.

Ve 38. minutě se činil i Vejmelka, který si poradil s akcí dva na jednoho. O minutu později však již kapituloval. Stoklasovo nahození tečoval David Hrazdira, s tím Vejmelka opravdu nic dělat nemohl.

Třetí část slibovala tedy ještě napínavou podívanou. Po chvíli ale bylo jasné, že Třebíč si výsledek pečlivě hlídá a že nechce dopustit další dramatické situace před vlastní brankou. Třebíčští hráli jednoduchý, ale účinný hokej. Nutno tedy podotknout, že v poslední části se zajímavější věci děly spíše v táboru obou fanoušků.

Třebíč měla šance k tomu dát ještě další branky, skóre však zůstalo na čísle tři. Horácká Slavia tak zvládla první mistrovské utkání nové sezony na domácím ledě, když nováčka z Přerova přehrála poměrem 3:1.

Autor: Matěj Hráček (hstrebic.cz)

Jiří Mička (SK Horácká Slavia Třebíč): My jsme vstoupili do zápasu dobře. Hned jsme šli do vedení. Otěže pak byly díky přesilovkám na hostující straně, ale my jsme pak dali díky Dočekalovi druhý gól a do konce třetiny ještě třetí. Ve druhé třetině jsme začali nesmyslně lítat nahoru dolu, což nemůžeme. Do třetí části jsme šli s tím, že chceme hrát zodpovědně to, co máme. Soupeř byl nepříjemný, my jsme to zvládli, ale budeme počítat zraněné.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Chtěl bych pogratulovat domácím, za polovinu zápasu si to zasloužili. My jsme začali hrát až od 10. minuty druhé části a to dneska na body nestačilo. Udělali jsme dvě individuální chyby a dostali dva góly. Závěr první a začátek druhé třetiny se nám nepovedl. Dokázali jsme, že na tu soutěž máme, ale ty začátky musíme zlepšit.