Zubři zlomili Valmez až skvělou třetí částí, ve čtvrtfinále narazí na Techniku

P ř e r o v – Základní část 2. ligy dospěla již k poslednímu kolu, které v sobotu na přerovském ledě nabídlo střetnutí s Valašským Meziříčím. Zatímco Bobři s jistotou baráže hráli zápas už jen z povinnosti, Zubři naopak k udržení čtvrtého místa potřebovali zvítězit. Čtyřicet minut připomnělo poslední zápasy, ve kterých se Přerov s Valmezem trápil, závěr už však byl výborný a modrožlutí výhrou 6:3 poskočili na třetí příčku. Ve čtvrfinále play-off se tak utkají s Technikou Brno.
44.kolo, sobota 22.2.2014
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
6:3
(2:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 18. Kovařík (Šťastný), 19. Ditrich (Kudělka), 24. Šťastný (Pala), 42. Kudělka (Brančík, Ditrich), 47. Šťastný (Sedlák), 60. Šťastný (Kovařík) – 18. Kubáč (Škutchan), 30. Varga D. (Martiník, Tomiga), 30. Baroš (Randýsek). Rozhodčí: Held – Matěj, Vožda. Vyloučení: 3:5, navíc Martiník (Valašské Meziříčí) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1054. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Kudělka, Tomeček – Haloda, D. Šťastný, Sedlák – Kovařík, Kolář, Brančík – Ditrich, Blinka, Školoud – Málek, Kundrátek
Sekula – Matušenko, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Ferenc, Randýsek, Kubáč, Kundera, Martiník, Baroš, Varga M., Zábojník, Škutchan, Varga D.

Přerov nastoupil do utkání velkým tlakem, jak se očekávalo. Šťastný však střílel vedle Sekulovy brány a Kovařík z bekhendu také mimo. Aktivitou si Zubři rychle získali i přesilovku, jenže ta neměla ten správný účinek. Bobři zahrozili poprvé až v sedmé minutě, kdy musel Vojtek řešit střelu Škutchana. Zakrátko se už znovu hrálo před hostující bránou, jenže ani Kudělka ranou od modré neuspěl a Sedlákův pokus Sekula schoval do lapačky.

Ve 13. minutě byl pro změnu Přerov chvíli oslaben, ale ani Bobři svoji přesilovku v gól nepřetavili. Podařilo se jim skórovat až z následné akce, kdy rychlý útok zakončil střelou do horní části brány Ondřej Kubáč. Zubři se ovšem bleskurychle oklepali a ještě do konce třetiny se jim podařilo stav otočit. Šťastný chtěl objet bránu, ale naservíroval puk k tyči na Lubomíra Kovaříka, který nemohl minout. Další radost pak přinesla fanouškům dorážka Marka Ditricha.

Druhou třetinu zahájil tvrdou střelou od modré Pala. Ta mu sice nevyšla, ale ta další už opět rozveselila tribuny, protože kotouč tečoval před bránou David Šťastný. Zubři vedli o dva góly, ale průběh si v polovině zápasu hodně zkomplikovali. Bobrům se podařilo snížit v přesilovce, kdy David Varga procedil puk mezi Vojtkovy betony a po půlminutě již bylo dokonce vyrovnáno. Randýskovu šanci ještě Vojtek zlikvidoval ale dojíždějící Vojtěch Baroš už poslal kotouč do brány.

Přerov mohl i na tyto slepené góly rychle odpovědět, ale Kudělkova rána od modré skončila v lapačce brankáře Sekuly a závěrečný nápor Zubrů už také další změnu stavu nepřinesl.

Třetí část začali Zubři výborně a brzy se jim podařilo kýženého čtvrtého gólu dosáhnout. David Kudělka se napřáhl na modré a trefil se parádně do horního růžku. Náskok přerovské hráče už výrazněji povzbudil, naopak Bobři začali ztrácet tempo. Pátý gól na sebe nenechal dlouho čekat a postaral se o něj David Šťastný. Na Sekulu vyslal střelu švihem a kotouč zapadl do brány.

Valmez mohl osm minut před koncem stav zápasu ještě zdramatizovat, hrál totiž přesilovku, jenže domácí už toho soupeři příliš nepovolili. Definitivně poslední šance Bobrů přišla v 59. minutě, kdy na bránu najížděl v přečíslení Kundera s Davidem Vargou, ale Vojtek kotouč dobře vypíchl. Závěrečné slovo si tak ještě vzali Zubři, konkrétně David Šťastný, který si najel do útočného pásma a střelou k tyči uzavřel svůj hattrick i celé utkání.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byli jsme dvě třetiny nervózní. Hráli jsme pod tíhou toho, že když zvítězíme, tak budeme začínat play-off doma. Z té nervozity vyplynul stav 3:3, který byl po dvou třetinách. Hodně jsem byl naštvaný z toho, že jsme zvýšili na 3:1, ale pak jsme dostali dva hloupé góly. Třetí třetina už byla velmi dobrá. Musím smeknout před Valašským Meziříčím, které předvedlo velmi bojovný hokej plný nasazení a rychlosti, ale v té třetí třetině už jsme na ledě dominovali.