Zubři vezou ze Šternberka tři cenné body!

Š t e r n b e r k - Hokejisté HC ZUBR Přerov dokázali zvítězit na ledě Šternberka 4:2. Domácí poslal do vedení Kohút. Vedení domácím nevydrželo dlouho a Zubři otočili utkání již v první třetině. Přerov měl poté navrch, ale Šternberk to ještě nevzdával. Utkání rozhodl dvěma brankami Tomáš Martinák. Do Přerova tak putují velmi důležité a zasloužené tři body.
29.kolo, středa 7.1.2009
HC TJ Šternberk - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Kohút (Tomášek), 24. Jurák (Zima) - 12. Faltýnek (Pala, Hanák), 13. Kočara (Ditrich), 25. Martinák (Hanák), 59. Martinák (Faltýnek). Rozhodčí: Šír, Bojda, Barteček . Vyloučení: 6:6 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 450 . Střely: 40:39. Buly: 37:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
Pekař - Stříteský, Hruška, Jurák, Spurný, Fiala, Dobrý, Hrbatý, Vích, Trunda, T.Jurdič, Fekiac, Musil, Kohút, Klimovič, Zíma, J.Jurdič, Tomášek.
Krejčí - Pala, Faltýnek, Kubala, Halouska, Vlček, Hruška, Novák, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich, Staša, Hanák, Martinák, Kolář, Žibrita, Korčák, Menšík, Šimo.

Zápas nepříliš vysoké úrovně byl na svém počátku velmi emotivní. Hned po necelé minutě dostal Přerov výhodu přesilové hry, ale významnější nebezpečí z toho pro Pekaře nebylo. V čase 4:32 dosáhli domácí hráči první velmi sporné branky. Martinákovi se nepodařilo přesně v obranném pásmu rozehrát, šternberský Tomášek se dostal podél mantinelu až na úroveň brankové čáry, odkud přihrál před Krejčího klec Kohútovi. Jeho střela nebyla příliš povedená, ale k překvapení všech se puk ocitl uvnitř přerovské svatyně. Zubři ihned začali protestovat a argumentovat tím, že v síti je díra a kotouč se do branky dostal tudy zpomaleně pro posouzení. Že sítě obou branek "už něco pamatují" bylo vidět na pohled a díra v té přerovské skutečně byla, čároví se ji snažili po této situaci nějak zacelit. Nicméně gól uznán byl, takže domácí se ujali vedení 1:0. Sporný gól ale tentokrát neměl na Meo neblahý vliv, ale zdravě Zubry vyhecoval. Od té chvíle byli aktivnější než soupeř a přibrzdilo je pouze vyloučení Hrušky. V polovině první třetiny dostalo Meo příležitost hrát 62 sekund přesilovku 5 na 3. Přerov tuto přesilovku perfektně využil. Nejdříve poslal zpátky do hry jednoho hráče z trestné lavice po 26 sekundách, když po přihrávkách Paly a Hanáka se z kruhů po ledě trefil Faltýnek - 1:0. Sedm sekund před skončením trestu druhého domácího hráče nahrál Ditrich před branku dobře postavenému Kočarovi, který z první přesně namířil k pravé Pekařově tyči - 1:2. V půli 15.minuty měl obrovskou šanci zvýšit na rozdíl dvou branek Ditrich, prudce přihraný puk však těsně před Pekařem minul. V posledních pěti minutách 1.třetiny převzali iniciativu tentokrát domácí a až do jejího konce zkoušeli Krejčího kvality ze všech pozic. Zcela vyloženou šanci si však nevytvořili.

Na počátku druhé třetiny pokračovala aktivita Šternberských a jejich převaha jim brzy "přinesla ovoce". Na počátku 24.min. se puk při Zímově vyhraném buly před Krejčím dostal na hranici kruhů k Jurákovi a jeho tvrdá střela z první skončila u pravé Krejčího tyče - 2:2. V dalších 90 sekundách se odehrálo to nejzajímavější z této části hry. Nejdříve se blýskl Krejčí, který zneškodnil sólo Fialy a také následnou akci domácích, pak hned z protiútoku měl vyloženou šanci Sprušil, ale ani on neuspěl. Pár sekund nato však dorážel Hanákovu střelu, kterou ještě Pekař zlikvidoval, Martinák - 2:3. Zbytek třetiny již mnoho důležitého nepřinesl. Na trestnou lavici si šli "odpočinout" pouze přerovský Hruška a Staša. Přerovská obrana ale pracovala na výbornou, dařilo se jí puky vyhazovat z pásma pryč a soupeře prakticky nepustila do žadné šance. Ve zbývajících částech třetiny měla obě mužstva několik střeleckých pokusů, žádný se ale nemohl zařadit do množiny "vyložených šancí".

Podstatná část 3.třetiny patřila Zubrům. Přerov kontroloval hru a domácí se na dostřel Krejčího sítě dostávali jen sporadicky. Meo si naproti tomu vytvořilo vyloženou šanci na počátku 43.minuty, Ditrich již měl před sebou část odkryté branky Šternberka, jeho střele po ledě ale stála nakonec v cestě Pekařova hokejka. Ve 47.minutě se neprosadil před Pekařem Kolář. Domácím se podařilo Přerovu pořádně "zatopit" až v půli 53.minuty, kdy odešel na trestnou lavici Kočara. Tentokrát Šternberk uzavřel Zubry do zámku, z nějž se nedařilo Přerovu vymanit. Soupeři vystřelili za tuto dobu mnohokrát velmi nebezpečně na Krejčího a branka "visela doslova na vlásku". Ten se naštěstí nepřetrhl, Meo oslabení nakonec přežilo a brzy poté hrálo naopak přesilovku. Díky tomu tlak soupeře pohasl a do několika příležitostí se dostali zase hosté. V závěru vsadil Šternberk zřejmě na hru vabank a všechny své síly vrhnul do útoku. Toho dokázal využít na konci 59. minuty po Faltýnkově přihrávce Martinák, který si při svém sólu pohrál před bránou s Pekařem a poslal Zubry do dvoubrankového vedení 2:4. I když se ještě střílelo na obou stranách, stav už se nezměnil a Zubři tak přivezli ze Šternberku cenné vítězství.

sestřih zápasu Šternberk - Přerov (nižší kvalita)