Zubři vezou z Hodonína dva body

H o d o n í n - Zubři přivezli z Hodonína dva body, i když nutno přiznat - pomohlo jim štěstí. Drtiči byli jednoznačně lepší v první třetině a také ve třetí třetině se střílelo častěji na Sedláře, který si dnes odbyl premiéru v brance Přerova. Drtičům se navíc dařily přesilové hry, vytěžili z nich všechny své góly. O tom že utkání skončí nakonec po 60 minutách remízou rozhodl 89 sekund před koncem přerovský Kolář, který dnes dosáhl hattricku.
32.kolo, neděle 18.1.2009
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
3:4sn
(2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14.Zábranský (Hoza, Pokorný), 19.Komárek (Jurásek), 52. Komárek (Kýhos, Jurásek) - 26.Kolář (Žibrita, Faltýnek), 45.Kolář (Žibrita), 59. Kolář (Žibrita, Korčák), rozh. nájezd Hanák Rozhodčí: Šiška - Velinský, Wesley. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1537. Buly: 35:41. Střely: 47:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3.
Holeš - Hoza, Zábranský, Čárský, Jurásek, Kýhos, Rapant, Pokorný, Matušek, Podešva, Kempný, Ševela, Hučko, Komárek, Protivný, Peš, Šťastný, Průdek, Březina, Barták
Sedlář - Faltýnek, Pala, Kubala, Novák, Ryšánek, Vlček, Prinke - Kočara, Sprušil, Ditrich, Staša, Hanák, Martinák, Korčák, Žibrita, Kolář, Menšík

Úvod zápasu patřil Zubrům, brzy hráli přesilovou hru a během ní několikrát Holeše prověřili. V půli 5.minuty si ale odešel odpočinout na trestnou lavici prozměnu Vlček a vše se otočilo. Převahu získali na dlouhou dobu Drtiči. Jejich tlak nutil Meo k častým faulům a tak do konce třetiny si Hodonín zahrál přesilovku ještě třikrát. Dvě z nich dokázal využít. Jednu z vyložených šancí neproměnil v 10. minutě Hoza, když těsně před Sedlářem ani na dvakrát nepropasíroval puk za jeho záda. Zubři se v tu chvíli dostávali před Holeše jen sporadicky, dobře hrající obranů Drtičů jim toho moc nedovolila. První gól utkání přišel ve 14. minutě. Po přihrávce Pokorného nahrál zpoza branky před přerovskou svatyni Hoza a Zábranský se z první nemýlil - 1:0. Největší šanci Meo v 1.třetině si vytvořil v půli 16.minuty Marek Ditrich, který však orazítkoval jen levou tyč Holešovy klece. V 19.minutě po přihrávce Juráska vymetl všechny pavučiny u levého rohu přerovské sítě Komárek - 2:0. Teprve poté se Zubři zvedli a konečně nebezpečněji zaútočili. Rezultovalo z toho dvojnásobné vyloučení domácích. Meo však mělo tuto 67 sekundovou výhodu dělenu přestávkou.

Na začátku 2.třetiny to v přesilovce 5 na 3 sice vyzkoušel dvakrát Faltýnek z dálky a jednou Ditrich z již velkého úhlu, vyloženou šanci si ale Meo nevytvořilo. Tlak však pokračoval dále a ve 26.minutě dostal od Faltýnka přesnou přihrávku Žibrita, z prostoru mezi kruhy nebezpečně a prudce vypálil. Holeš jeho střelu vyrazil, ale puk se dostal ke Kolářovi, před kterým byla prázdná hodonínská branka - 2:1. Přerov měl více ze hry až do 30.minuty. Poté se karta znovu obrátila a na dlouhých 8 minut uzamkli Drtiči Zubry před Sedlářem. Ten byl ale na místě a tak se skóre nezměnilo. Také závěr druhé třetiny patřil Přerovu. Obrovskou šanci na vyrovnání spálil na konci 39.minuty Staša, který třikrát prověřil Holeše, ale na dvakrát z těsné blízkosti neuspěl. V půli poslední minuty měl na hokejce gól i Ditrich, když Holeše, který už před ním ležel, nedokázal přehodit.

První nápor domácích ve 3.třetině byl zastaven při jejich vyloučení. Zubři sehráli přesilovku dobře a v 45.minutě bylo srovnáno. Nejdříve se nadvakrát pokoušel skórovat Žibrita, Holeš střelu vyrazil, na Kolářovu však byl již krátký - 2:2. Inkasovaná branka probudila domácí a získali převahu na dlouhých 10 minut. Odměnou jim byla třetí branka. V 52.minutě nejdříve ještě střelu od modré tečoval Čárský vedle, o 15 sekund později ale prostřelil z kruhů Sedláře Komárek po přihrávkách Kýhose a Juráska - 3:3. Dvě minuty poté šel za krosček na trestnou lavici Pala a Hodonín mohl definitivně rozhodnout. Meo však přesilovku přežilo a naopak v posledních 4 minutách vrhlo do útoku všechny své síly s cílem dosáhnout alespoň remízy. Domácí při jedné akci faulovali a Zubři tedy dostali navíc výhodu přesilové hry. Hned na jejím začátku si hostující trenér Oslizlo vzal oddechový čas, aby svým hráčům řekl pokyny jak přesilovku odehrát. Přineslo to ovoce. Nejdříve v závěru 58.minuty zazvonila za Holešem levá tyč po střele Faltýnka, ale v půli 59.minuty bylo vyrovnáno. Po přihrávkách Korčáka a Žibrity mířil pod břevno perfektně najetý Kolář - 3:3.

V prodloužení měli navrch Drtiči, vyloženou šanci si ale nevytvořilo žádné mužstvo.

První nájezdy vyšly naprázdno pro obě mužstva. Za Přerov najížděl Pala. Ve druhé sérii nejdříve domácí Jurásek trefil tyč, přerovský Žibrita Holeše prostřelil. Matušek ve třetích nájezdech ještě Drtiče zachránil, když po ledě mezi betony dostal puk za záda Sedláře, ale o všem rozhodl Hanák, který trefil vinkl Holešovy klece. Na nájezdy tak Meo zvítězilo 1:2 a veze z Hodonína velmi cenné dva body. Radost z nich však Přerovu velmi kazí zranění jeho nejlepšího hráče - Marka Ditricha, k němuž došlo minutu a půl před vyrovnáním na 3:3 při nárazu na mantinel a které se později ukázalo dost vážné. V dresu Přerova ho bohužel do konce sezóny již neuvidíme.

sestřih zápasu Hodonín - Přerov (nižší kvalita)