Zubři v duelu s Benátkami neuhráli ani bod, smolný závěr rozhodl ve prospěch soupeře

P ř e r o v – Středa pravidelně patří hokeji a nic na tom nezměnil ani sváteční podvečer. S touhou získat všechny tři body šel tým Zubrů do boje s nepříjemnými Benátkami, avšak po velice nešťastném závěru nezískal ani jeden. Dlouho vyrovnané skóre se Přerované snažili strhnout na svoji stranu, neproměnili ale řadu šancí včetně trestného střílení. V poslední minutě tak za to zaplatili a Benátky rozhodly zápas.
9.kolo, středa 28.9.2016
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Dostálek (Chmelíř, Procházka) – 20. Ďurač (Bělohorský, Havel), 60. Ordoš (Víšek, Dlouhý), 60. Ordoš (Kočí, Víšek). Rozhodčí: Dědek – Bryška, Novák. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1782. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Horčička – Chmelíř, Pala, Zbořil, Malina, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Dvořák, Kovařík – Plášek, Král, M. Kratochvíl
Novotný – Havlín, Kolmann, Kalina, Krejčí, Mikliš, Kočí, Husa – Hrníčko, Prokeš, Havel – Ordoš, Hrabík, Víšek – Ďurač, Janele, Dlouhý – Bělohorský, Volf, Bittner

Zápas devátého kola začal s pár šancemi na obou stranách. Přerov za hru v šesti putoval na trestnou, ale v následujících dvou minutách nemusel řešit žádné potíže. Po střele Kočího byl puk protečován až na spojnici Horčičkovy branky, ten ji však uchránil před inkasováním. Obratem pláchl do brejku Plášek s Popelkou, první jmenovaný však šanci zahodil, druhý pak zakrátko nastřelil Novotného masku.

V 11. minutě první přesilovku sehrával Přerov a převaha se mu brzy znásobila. Do střel se příliš nehrnul, až těsně po uplynutí prvního trestu napřáhl Chmelíř a jeho ránu lehce tečoval Vlastimil Dostálek. První dějství bylo dosti bohaté na vyloučení. To však branku nezapříčinilo. Ale osmnáct vteřin před sirénou Ivan Ďurač proklouzl až k Horčičkovi a uštědřil Hanákům gól do šatny.

Prostřední dějství započalo vyloučením domácích, ale až do 28. minuty, kdy se šlo na obou stranách do čtyř, se na ledě prakticky nic nedělo. Kovařík si po chybě Benátek vybojoval trestné střílení, jeho pomalému provedení však scházelo málo ke gólu. Kotouč trefil tyčku Novotného brány.

Dvaatřicátá minuta znamenala opět vyloučení Přerova, jenže ani hosté se ničím nepředvedli. Poté se znovu často vylučovalo a bezgólovou třetinu uzavřely pokusy domácího Pšurného a benáteckých Havla s Bělohorským.

Třetí část zahájily rány Sikory a Chmelíře. Opět pak proběhla pasáž na obou stranách se čtyřmi hráči a v ní větším nasazením disponovali domácí. Přesilovky střídala hra ve čtyřech, ale ani jeden z týmů nedokázal najít recept na brankáře. Ordoš ujel, ale k zakončení se nedostal. Oslabení přežili pro změnu hosté a s ubíhajícím časem do prodloužení se snažili ostřelovat kasu jen Zubři.

Gólu se MEO Aréna dočkala až osmatřicet vteřin před koncem a bohužel jej inkasoval Přerov. Po špatném přechodu z útoku do obrany se Hanákům utrhl Jan Ordoš a s Horčičkou si mohl dělat, co si zachtěl. Hrubou chybou se tak Zubři potrestali sami za neefektivní produktivitu v mači, ve kterém se drželi na puku povětšinou oni. Pět vteřin před sirénou zpečetil konečný výsledek do prázdné klece znovu Jan Ordoš.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Ztratit zápas v poslední minutě hodně bolí. Dnes jsme si utkání prohráli nevyužitými přesilovkami. Nebyli jsme důslední a důrazní v zakončení. Soupeři stačilo minimum šancí na to, aby si nakonec odvezl všechny tři body. Udělali jsme dvě chyby a byli jsme za ně potrestáni. Benátky výborně blokovaly naše střely, měly nás přečtené. Představovali jsme si, že budeme mít větší tlak. Utkání bylo velmi rozkouskované. Když už jsme se nadechovali k nějakému souvislejšímu tlaku, tak zase bylo vyloučení, buď oboustranné, nebo jsme šli do oslabení, případně přesilovek. Prohrát jsme si však nezasloužili. Ale život jde dál. Musíme to hodit za hlavu a kluky namotivovat na další zápas.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Nechci být neskromný, ale za bojovnost, za tolik těžkých chvil v oslabení, co jsme přežili, spoustu tvrdé práce a zblokovaných střel, jsme si tři body zasloužili. Byli jsme trpěliví až do konce, a to se nám vyplatilo. Určitě se neprsíme, že jsme ušili taktiku na míru, ale vyšlo nám to. Nejen, že jsme dokázali bořit hru Přerova, ale rovněž jsme dokázali i dobře hrát. To je to, na čem chceme stavět a klukům za to patří velký dík.