Zubři utnuli havířovskou sérii a vezou si domů bod!

H a v í ř o v - 11 zápasů trvala havířovská série, při níž je žádný z týmů nedokázal připravit o žádný bod. Podařilo se to až dnes Zubrům, kteří zabojovali a dvě třetiny hráli s domácími vyrovnanou partii. Navíc měli obrovskou smůlu, protože ve 38. minutě už vedli 1:4. Domácím se však většinou dařily konce třetin a tak v závěru 2.třetiny snížili na 2:4. V poslední třetině zatlačili Zubry před Jiřího Sklenáře, který dnes podal skvělý výkon a Zubry v mnoha příležitostech Havířova podržel. Drtivý tlak však Zubři bohužel nevydrželi a 80 sekund před koncem se domácím podařilo vyrovnat. V závěru prodloužení se museli Zubři bránit v oslabení a pouhou sekundu před koncem Havířovští rozhodli o tom, že druhý bod zůstane u nich. I tak je ale bod získaný na ledě lídra soutěže určitě velkým úspěchem.
18.kolo, středa 9.11.2011
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
5:4p
(1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. J.Daneček (Říčka, Vydra), 38. Sztefek (J.Daneček, Říčka), 41. Najdek (Krisl), 59. Prokop (Klimša, Maruna), 65. Maruna (Prokop) - 18. Sedlák, 21. Hanák (Ferenc, Kočara), 36. Pala (Kočara, Hanák), 38. Kolařík (Sedlák). Rozhodčí: . Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1817. Buly: 38:22 Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4.
Vrba - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, J.Daneček, Pavlas, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft
J. Sklenář - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Hanák, Kočara, Blinka - Goiš, Brančík, Ditrich - Sedlák, Kundrátek, Kolařík - Menšík, Kocan, Vaněk

Prvních deset minut zahájil náporem domácí celek. Zubři však dobře bránili a před J.Sklenáře, který i dnes zastupoval oba přerovské gólmany, havířovské hráče téměř nepouštěli. Střely, které na něj šly likvidoval. První větší šanci měl Havířov v 5.minutě, když se těsně před Sklenářem objevil Potočný, ale ani na dvakrát si na J.Sklenáře nepřišel. Mírný tlak domácích byl zakončen v 10.minutě. Puk po akci Vydry a Říčky dokázal ještě J.Sklenář vyrazit do boku, část přerovské branky ale zůstala odkrytá a J.Daneček mířil přesně - 1:0. Zubři se po inkasované brance osmělili a do útoku se začali pouštět daleko častěji. Už minutu po vedoucí brance Zubrů mohl vyrovnat Ditrich, ale nebyl úspěšný, v 15.minutě měl gól na hokejce Blinka, ale těsně před bránou zamířil příliš vysoko. V 17.minutě se před J.Sklenáře probojoval Brezani, ale puk naštěstí přerovskou branku minul. V polovině 18.minuty poslal rozhodčí na trestnou lavici Brančíka a domácí tak měli příležitost ke konci první třetiny skóre ještě zvýšit. Zubři však využili už po 20 sekundách jejich chyby v obraně. Do sólového nájezdu se dostal Sedlák, který na dvakrát dokázal havířovského brankáře Vrbu překonat - 1:1. První třetina skončila nejen vyrovnaným stavem, ale byla celkem vyrovnaná i střelecky.

A v šancích na obou stranách se pokračovalo i ve druhé třetině. Hned po 59 sekundách vyhrál Hanák buly, Kočara přihrál k modré čáře Ferencovi a jeho prudká střela ihned směřovala na Vrbovu svatyni. Hanák mezitím dojel k brance a puk dorazil do její odkryté části - 1:2. Další minuty se hrálo nahoru dolů. Ve 24.minutě se v dobré pozici před Vrbou ocitl Ditrich. Prudkou přihrávku však minul. Ve 26.minutě putovali Zubři podruhé v zápase na trestnou lavici a i tentokrát to mohli být oni, kdo při početní neshodě bude skórovat, protože domácí opět zapomněli na zadní vrátka. Bylo z toho přečíslení Brančíka s Ditrichem, ale Vrba si se zakončením této akce dokázal poradit. V dalších sekundách své přesilovky Havířovští několikrát na Sklenáře vystřelili a krátce po vyrovnání počtu sil na ledě si dvouminutovou početní výhodu znovu zopakovali, ale již bez většího ohrožení přerovské klece. Také Meo si vyzkoušelo od 32.minuty přesilovku a třebaže ji nevyužilo, dostalo se díky ní do mírného tlaku. Ve 36.minutě hned po Hanákem vyhraném buly směřovala přihrávka od Kočary na modrou čáru k Palovi a jeho tvrdá střela těsně nad ledem skončila ve Vrbově síti - 1:3. O další dvě minuty bylo ještě veseleji, když Sedlákovu střelu dorážel u levé tyče do Vrbovy branky Kolařík. Stav 1:4 dvě a půl minuty před koncem 2.třeiny byl už dost nadějný, ale bohužel nevydržel příliš dlouho. O půl minuty později si totiž po Sztefkově střele našel puk cestičku za záda J.Sklenáře kolem pravé tyče - 2:4. A pouhou sekundu před koncem 2.třetiny nebyl Havířov daleko od dalšího snížení, protože před brankou Přerova vznikl zmatek, ale brankář J.Sklenář změnu skóre nedovolil.

Co se nepovedlo domácím těsně před koncem 2.třetiny, jim však vyšlo krátce po zahájení 3.třetiny. Hned po 44 sekundách totiž vypálil na J.Sklenáře Krisl, puk zůstal v brankovišti a Najdek jej dorazil za brankovou čáru. Gól přišel bohužel příliš brzy. Ještě asi 4 minuty se střídaly šance na obou stranách, dobré příležitosti měl za domácí například Prokop, za hosty zcela volný Kundrátek nebo Ferenc, který těsně minul vinkl Vrbovy sítě. Pak ale přišla mohutná ofenzíva Havířova a Zubři se zcela soustředili na obranu. Statečně odolávali téměř do konce utkání. Mezitím měl v 55.minutě jednu ojedinělou šanci Zubrů z prostoru mezi kruhy Ditrich, ale utkání nerozhodl. Když už se zdálo, že by Meo silný atak soupeře mohlo přeci jen vydržet, rozvlnil síť Sklenářovy svatyně prudkou bombou Prokop. Do konce základní hrací doby už zbývalo jen 80 sekund. Stav 4:4 však utkání poslal do prodloužení.

V jeho prvních 3 minutách mohly rozhodout oba celky, za domácí napřiklad Klimša, za Zubry Faltýnek. V posledních dvou minutách se ale museli Zubři bránit v početním oslabení. Domácí měli opět neuvěřitelné štěstí, pouhou sekundu před sirénou zajistil domácím druhý bod Klimša a na nájezdy už tedy nedošlo.