Zubři si vezou z Valašského Meziříčí pilně vybojované tři body

V a l. M e z i ř í č í - Přerovští hokejisté dokázali ve 34. kole zvítězit ve velmi důležitém utkání na ledě druhého celku z Valašského Meziříčí. Zubři rozhodli utkání především v začátku druhé a třetí třetiny, kde se jim podařilo vsítit velmi důležité branky. Domácí tým se snažil v závěru při power play srovnat, ale hosté jejich nátlak ustáli a dotáhli tak utkání do vítězného konce. Na dnešní výhře se také zasloužil skvělým výkonem přerovský brankář Zdeněk Krejčí, který zlikvidoval mnoho střeleckých pokusů.
34.kolo, sobota 24.1.2009
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
5:6
(3:2, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky:5. Vaněček (Blažek), 13. Kratěna (Varga, Sochorek), 17. Martiník, 35. Tatarčík (P. Dvořák, Glas), 54. Sochorek (Martiník) - 6. Hanák (Staša), 19. Vlček, 22. Hanák (z trestného střílení), 23. Kočara (Faltýnek), 42. Sprušil (Krejčí, Kočara), 43. Kočara (Menšík, Pala) Rozhodčí: J. Jeřábek - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 760. Střely: 41:37. Buly: 49:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:6, 5:6.
Krumpoch (23. Mocek) - Blažek, L. Zientek, Matějný, Martiník, Vaněček, Starůstka, Krisl, Kratěna, Sochorek, Varga, Růčka, O. Dvořák, Glas, P. Dvořák, Tatarčík, Dědek, Varga, M. Zientek
Krejčí - Pala, Faltýnek, Kubala, Novák, Vlček, Ryšánek, Prinke - Menšík, Sprušil, Kočara - Staša, Hanák, Martinák - Kolář, Goiš, Korčák - Kundrátek, Mališka

Celé utkání bylo vyrovnané a také velmi pohledné. Obě mužstva si v něm vytvořila mnoho vyložených šancí, navíc velké množství dokázala využít. O branku byli nakonec šťastnější Zubři, kterým zachytal Krejčí lépe než dvojice brankářů Bobrů.

Zápas začali lépe Bobři. V počátečních minutách se hrálo před Krejčím, byť bez větších příležitostí. Domácí si však vynutili faul Martináka. Přesto se však v 5.minutě při tomto oslabení do první čisté šance dostal Sprušil, který zcela volný objel Krumpochovu branku. Těsně před ní ale puk nedokázal dopravit za brankovou čáru. A tak platilo pravidlo "nedáš - dostaneš". Hned z protiútoku se Bobři vrátili zpět do útočného pásma, Blažkovu střelu ještě Krejčí vyrazil, před Vaněčkem už ale "zívala" prázdná branka - 1:0. Meo odpovědělo rychle. Už po 22 sekundách po Stašově přihrávce prostřelil poprvé Krumpocha Hanák - 1:1. V následujích minutách se poté hrálo "nahoru dolů" s mnoha nebezpečnými příležitostmi na obou stranách. V závěru 9.minuty volala po gólu například jedna z akcí Přerova, Sprušil i Menšík však u Krumpochovy svatyně puk bohužel minuli. Také druhou přesilovou hru, kterou Bobři hráli dokázali využít. Ve 13.minutě nedokázalo Meo dobře rozehrát, pomohlo si faulem a při signalizované výhodě vsítil Kratěna opět do z velké části odkryté branky druhý gól Bobrů - 2:1. Asistenci si připsali Varga a Sochorek. I nyní mohlo Meo rychle odpovědět. V půli 14.minuty si sólový nájezd vypracoval Sprušil, dostal se s pukem však již do velkého úhlu a tak síť domací branky trefil jen z vnější strany. Přesně minutu poté střílel hned z první těsně před Krejčím Vaněček, ten však reflexivně zasáhl. O další minutu později se při přesilovce Zubrů Krejčí dopustil jediné větší chyby, když nedokázal vyhodit z pásma puk, kterého se zmocnili soupeři a neštěstí v podobě gólu do prázdné brány musel zabránit Faltýnek jedině faulem. Sekunda chyběla do vypršení hry 4 na 4, když se při samostatné akci dokázal Martiník prokličkovat obranou Přerova až těsně před Krejčího a z jednoho metrů mu nedal šanci - 3:1. Ani dvoubrankové vedení Bobrů ale Zubry do kolen nesrazilo. v půli 19.minuty dokázal tvrdou ranou z kruhů podruhé překonat Krumpocha tentokrát Vlček. Ještě třikrát do konce třetiny se Meo pokusilo o vyrovnání, ale vzešlo z toho "pouze" vyloučení domácích 5 sekund před koncem 1.třetiny.

Druhou třetinu odstartovali Zubři jako "rakety" a díky zmíněné přesilovce soupeřům těžce zatápěli. Na počátku 22.minuty si vytvořili další z vyložených šancí. Krumpochovi nezbylo než hodit do přihrávky hůl a rozhodčí neváhal odpískat proti domácímu mužstvu trestné střílení. Postavil se k němu Hanák a prakticky zopakoval úspěšný nájezd v Hodoníně - 3:3. A protože přesilovka pokračovala, tlak neustal. Ve 23.minutě nejdříve nadvakrát neuspěl Korčák, ale ještě v téže minutě vystřelil na Krumpocha Faltýnek. Ten však puk neudržel, neměl jej pod kontrolou a Kočara, který stal před ním zavěsil puk pod břevno jeho svatyně. Ze stavu 3:1, který platil v závěru 17.minuty to bylo najednou celkem rychle 3:4. V tu chvíli se nechal brankář Krumpoch, kterému se dnes příliš nedařilo vystřídat a hájit valašskomeziříčskou klec přišel Mocek. Tlak Zubrů nebyl přerušen ani vyloučením Staši. Naopak střílelo stále Meo a soupeře před Krejčího vůbec nepustilo. Teprve v 27.minutě se hra znovu vyrovnala a střílet začali i Bobři. Do konce třetiny dokonce stříleli od té chvíle na Krejčího až třikrát častěji než Zubři na Mocka. Ale o vyložené šance nebyla nouze na žádné straně. Ve 33.minutě si těsně před Mocka najížděl Sprušil, zákrok domácích však vyhodnotil sudí jako čistý nebo v 37. minutě mířil z první těsně vedle Kolář. Krejčí se blýskl mnoha dobrými zákroky, ale jedenkrát jej přecijen Bobři dokázali ve druhé třetině překonat. Stalo se tak ve 35.minutě, když po přihrávce Glase a P. Dvořáka, Krejčího na dvakrát překonal Tatarčík - 4:4.

Počátek 3.třetiny byl jakoby opsán podle kopíráku z té druhé. Opět přišel tlak Zubrů a už po 63 sekundách prostřelil Mocka při vznikajícím nájezdu dvou na jednoho Sprušil ránou pod břevno -4:5. Asistenci si připsal brankář Krejčí. V závěru 43.minuty pak účet Přerova uzavřel po přihrávkách Paly a Menšíka Kočara, který prostřelil Mocka tentokrát po ledě - 4:6. Domácími tyto okamžiky dost otřásly, do hry se dostali podobně jako ve 2.třetině až ve 47.minutě. Teprve poté se hrálo se prakticky až do konce zápasu opět nahoru dolů. Valašské Meziříčí přitom ještě zápas dokázalo zdramatizovat. V závěru 54.minuty při hře 4 na 4 snížilo na 5:6. To z boku našel Martiník před brankou perfektně postaveného Sochorka, který šikovnou tečí změnil směr puku přímo za Krejčího záda. V zápětí mělo Meo možnost si vítězství pojistit při přesilovce 5 na 3, která trvala 41 sekund, ale do vyložené šance se nedostalo. Další šanci na 7.gól spálil v půli 59.minuty Kolář, který už Mocka překonal, puku však v cestě do sítě zabránila levá tyč jeho sítě. Ale šanci na vyrovnání měli i domácí. Tu největší už v poslední minutě, když však Krejčí vyrazil nebezpečnou střelu těsně vedle. Bobrům už pak nepomohla ani power play, při ní ještě střelou z obranného pásma minul prázdnou síť Pala. Zubři si tak vezou z Valašského Meziříčí za bojovný a pěkný výkon tři body a třebaže ani domácí nehráli špatně, tentokrát vyšli naprázdno.

sestřih zápasu Valašské Meziříčí - Přerov (nižší kvalita)