Zubři si v dohrávce po velkém boji poradili s Kadaní a v tabulce WSM ligy jsou už pátí!

P ř e r o v – Devětadvacáté kolo měla sice WSM liga na programu ve středu, Zubři však dohrávali duel s Kadaní až v pátek. Úspěšnější v jeho úvodu byli Trhači, ale Přerov přispěchal s rychlou odpovědí. Další změna skóre se udála po velkém boji až ve třetí periodě, kdy se domácím podařilo strhnout vedení na svoji stranu. Těsný náskok pak Zubři uhájili až do konce a díky vítězství 2:1 poskočili na páté místo.
29.kolo, pátek 2.12.2016
HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Berger (Ižacký, M. Kratochvíl), 43. Chmelíř (Procházka, Sýkora) – 11. Beránek (Hejcman). Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1637. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Vágner, Pala, Malina – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Podešva, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Š. Kratochvíl, Dymáček, Král
Lukeš – Trefný, Černý, Šimek, Šafář, Tomeček, Popela – Hlava, Osmík, Kohout – Beránek, Hejcman, Krejčiřík – Vrána, Zadražil, Vaněk – Ringler, Chrpa

Už po dvou minutách hlavní sudí pískal první faul. Domácí toho v přesilové hře příliš nepředvedli a seznamovací pasáž pokračovala. Oslabení následně přišlo do cesty právě domácímu celku. Sice jej přežil, ale druhá přesilovka Kadaně už byla v jedenácté minutě využita. Souhra Hejcmana s Ondřejem Beránkem skončila střelou z mezikruží v síti Přerova.

Dlouho se však na odpověď nečekalo. V čase 13:58 se v dresu Zubrů poprvé trefila čerstvá posila Jan Berger, když mu Ižacký po skvělé práci nasměroval přihrávku zpoza branky. Po první třetině tak platil smírný stav 1:1.

Nebezpečí hned ze startu druhé části zlikvidoval pohotově Novotný a Hanáci si opět mohli zahrát proti čtyřem soupeřům v poli. Ižacký se v šestadvacáté minutě dostal do úniku, na samotného Lukeše ale nevyzrál. Hostující Popela inkasoval před polovinou tvrdý hit, po kterém se velmi těžko zvedal z ledu a musel scénu na chvíli opustit.

Trhačům přišla vhod dvojice faulů Přerova, jenže ani jeden z nich brankou nepotrestali. Důrazný fyzický hokej černožlutých domácím Zubrům příliš nevyhovoval a jako papíroví favoriti trochu zůstávali za očekáváním. Během prostředního dějství se skóre neměnilo.

To třetí třetina branku přinesla hned na svém začátku. Přerov se natlačil do útočného pásma, Berger neskóroval, ale o pár vteřin po něm, ve 43. minutě, Procházka přihrál na modrou, odkud Lukáš Chmelíř prostřelil vše, co stálo v cestě, a poslal Zubry poprvé do vedení. Kadaň poté hrála v početní výhodě, ale naopak se zatajil dech v jejich řadách. Z brejku totiž neuspěl Kovařík ani dojíždějící Plášek.

Trhači dobývali, Horčička držel a žádný z týmů nedokázal soupeře ohrožovat ve větší míře. Přerovští hokejisté mohli stvrdit výhru v přesilovce, ale Lukeš hosty držel nad vodou a po zbytečném faulu Ference v závěru ještě černožlutý brankář putoval na střídačku. Severočeši následně na srovnání nedosáhli ani v šesti hráčích a z Přerova po velkém boji nakonec odjíždějí s prázdnou.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Za tři body jsme velmi rádi. Kadaň potvrdila, že je velmi nepříjemným soupeřem. Kluky jsme připravovali na to, že je to soupeř, který svou hrou nepatří do pozic tabulky, ve kterých se nachází. Určitě to dnes nebylo pro diváky pohledné utkání, ale na tohle nehrajeme a ani hrát nemůžeme. Jdeme cestou k zisku tří bodů. Dvě třetiny jsme se nedostali do nějakých výrazných šancí či tlaku, ale hrajeme to, co nám soupeř dovolí. Až ve třetí třetině jsme si řekli, že do toho půjdeme s větší razancí a budeme se snažit více nahazovat kotouče na bránu. Rozhodující gól byl právě díky nahození od modré čáry a práci clonícího hráče. A co rozhodlo? Určitě týmová soudržnost a i potřebné štěstí.

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň): Byl to vyrovnaný a kvalitní zápas. Bohužel tam zaplaval gól, který už nám vzal hodně bodů. Klasicky nahozený kotouč, který šel nahoru nad bránu, tečovaný rukou či ramenem jedním z hráčů a zapadl nám pod tyčku. Byla to úplně stejná branka jako přes kopírák v zápase s Ústím. Nebereme to však jako smůlu. Nám chybí jedna věc, a tou je zkušenost s kvalitou v koncovce. Právě ta orientace v zakončení rozhoduje a rovněž odehrané zápasy. Ofenzivní sílu máme nyní hodně prořídlou. Klobouk dolů před výkonem kluků, zhostili se toho utkání výborně. K úplné spokojenosti nám chybí jen ten bodík. Sahali jsme po něm, ale bohužel nám není zatím přáno. Když se o to budeme dále prát, tak věřím, že to kolo nepřízně otočíme.