Zubři se s Energií přetahovali do sedmé série samostatných nájezdů, z KV Arény mají bod

K a r l o v y V a r y – Druhý zápas ve dvou dnech sehráli hokejisté Přerova. Ve srovnání s pátečním střetem s Ústím nad Labem měl jejich duel s Karlovými Vary opačný scénář. Tentokrát dlouho vedli Zubři - zásluhou branky Šimona Kratochvíla. Energie ale ve třetí třetině ve dvojnásobné přesilovce srovnala. Poté góly opět padaly až v samostatných nájezdech. V nich svedli minisouboj střelců Jakub Flek s Tomášem Sýkorou, úspěšněji z něj nakonec vyšel karlovarský hráč. Hanáci si v lázeňském městě vysloužili cenný bod.
46.kolo, sobota 3.2.2018
HC Energie Karlovy Vary - HC ZUBR Přerov
2:1sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Rachůnek (Sičák), rozhodující nájezd Flek – 6. Š. Kratochvíl (M. Kratochvíl). Rozhodčí: Zubzdanda, Jechoutek – Malý, Šimán. Vyloučení: 0:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2697. Střely na branku: 53:29. Zblokované střely: 9:15. Vhazování: 43:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
F. Novotný – Sičák, Krejčí, Rohan, Plutnar, Tomeček, Šenkeřík – Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý, Beránek – Gorčík, Tuominen, Gríger
Šimboch (od 7. nájezdu Klimeš) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala, Černý, Padrnos – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Navrátil, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Dvořák

Utkání odstartoval nepříjemný výjev na ledě, již při prvním střídání se do branky v zaklesnutí doklouzali Stanislav Balán a Tomáš Doležal. Druhý jmenovaný si při pádu zalehl koleno a s velice bolestivou grimasou se za pomoci spoluhráčů odporoučel do šatny. Energetici si sice připsali první tlak na soupeřovu branku, leč Přerov zdatně kontroval a ve snaze podpořit zraněného spoluhráče brzy převzal otěže utkání. Až překvapivě vyrovnaná hra vynesla Zubrům vedení, v 6. minutě dvěma rychlými kroky ujel obraně domácích Šimon Kratochvíl a bravurně zakončil pod víko Novotného svatyně. Ač bylo na obou celcích vidět velké nasazení, chyb v rozehrávkách bylo nepočítaně a trvalo poměrně dlouho, než se v utkání objevila déletrvající kombinace. Těmi majoritně disponovali touhou po vyrovnání namotivovaní energetici a dusno před přerovskou brankou ještě vzrostlo při přesilovce domácích, jejich tlak však skončil pouze na pravé tyčce Šimbochovy klece. Hosté chytře vyčkávali na aktivitu Karlovarských, kteří se opravdu trápili se vzájemnou komunikací a dokázali na Juraje Šimbocha protlačit jen velice málo puků, s jejichž zneškodněním neměl slovenský gólman žádné komplikace. V posledních vteřinách první periody se Energie díky rychlosti svých forvardů dostala do několika zajímavých a dosud zřejmě nejnebezpečnějších šancí, při kterých hostujícímu brankáři vytrysklo na čele pár krůpějí potu, svou práci však odvedl bezchybně, a udržel tak Přerov ve vedení.

Druhou třetinu zahájili v rychlejším tempu rozjetí energetici, přes výborně bránícího soupeře se jim však neprocházelo vůbec snadno. Jak je tomu již v posledních kolech u domácího výběru zvykem, absence rozhodné koncovky často vysílala do rychlých brejků Přerov, nicméně ani ten nedokázal předvést dostatečně jisté zakončení a hra působila na pohled unaveným dojmem. Energetici však postupně zefektivnili své snažení a jejich cesta za vyrovnáním nabrala podstatně přímějšího směru. Tomu výrazně napomohla také další vybojovaná početní převaha pro Karlovarské, při níž se Šimboch ocitl pod neutuchající palbou, žádný projektil ale za svá záda stále nepouštěl. Nesmírně blízko navýšení přerovského náskoku byl již při hře v plném počtu Jakub Navrátil, který se ocitl nikým nehlídaný před Filipem Novotným, kličkovaná hostujícího forvarda však skončila v precizně vymrštěném betonu Novotného. Krátké defenzivní zaváhání se domácí snažili vehementně odčinit a zařadili ještě vyšší rychlostní stupeň, čímž prakticky eliminovali ofenzivní výpady Zubrů, klíčovou postavou utkání byl ale nadále perfektní Juraj Šimboch. Po krátké a akcemi nabité fázi se hra opět vrátila do plitkého standardu centralizovaného ve středním pásmu, kde puk cirkuloval po hokejkách bez hlubšího smyslu a za tohoto stavu se dohrál zbytek druhé třetiny.

Vstup do posledního dějství byl plně v režii hostů, kteří si již od úvodních vteřin vzali kotouč a dotírali na Filipa Novotného svými rychlými výpady. Tato převaha jim sice nevydržela dlouho, nicméně i v defenzivní roli se Přerovu dařilo dostatečně pro udržení náskoku, opět v hlavní roli s maskovanými mužem v hostujícím brankovišti. Postupně narůstala také tvrdost hry, zejména ze strany Zubrů, kteří díky svému důrazu drželi hubené vedení. Tlak Karlovarských nicméně zcela zastavit nešlo, a tak si s pukem z hostí zahrál nejvíce Juraj Šimboch. Ten předvedl v polovině dvacetiminutovky svůj zřejmě nejlepší zákrok roku, když na poslední chvíli zastavil do naprosto prázdné branky mířící dorážku Martina Kohouta. Jeho enormní snaha však přišla vniveč, energetici si vybojovali prakticky dvouminutovou přesilovku 5 na 3 a při ní už slovenská závora nápor neudržela. Od modré čáry napřáhnul Tomáš Rachůnek a svou bombou přinesl Karlovarským tolik vytoužené vyrovnání. To výrazně ovlivnilo tempo hry, které na obou stranách znatelně vzrostlo a šancí bylo poprvé v utkání opravdu dostatek, vzhledem k podobnému zlepšení u obou týmů však zůstávalo skóre nerozhodnuté. Závěrečné momenty sice jasně patřily energetikům, jejich ofenzivní snažení ale ovoce nepřineslo a na řadu muselo přijít prodloužení.

Hru 3 na 3 lépe zahájili hosté, kteří využili chyby v karlovarské rozehrávce, žádný ze svých pokusů však nedostali mezi tři tyče a naopak se museli bránit domácím brejkům. Rychlé tempo záhy odnesl přerovský Lukáš Chmelíř, který se kolenem srazil s Michalem Plutnarem a ač byl zákrok z obou stran v rámci pravidel, hostující bek se z ledu zvedal opravdu obtížně. Frustrace s postupujícím časem stoupala až do nepovolené zóny, ke gólu se však ani jeden tým nedostal a rozhodnout musely až samostatné nájezdy. V nich o karlovarském vítězství 2:1 rozhodl v sedmé sérii Jakub Flek, který v rozstřelu proměnil celkem 3 penalty.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): My jsme věděli o síle soupeře, a to se ukázalo v první třetině. Hráče jsme upozorňovali na začátek utkání a myslím si, že jsme úplně špatně nezačali. Bohužel jsme udělali individuální chybu a soupeř nám ujel a svoji šanci využil. Následně bylo o to těžší se tlačit do dobře zorganizované a obětavé obrany Přerova. Myslím si, že ve druhé třetině jsme vypadli z tempa a vůbec jsme nebyli nebezpeční. Vůbec jsme se netlačili do zakončení a navíc jsme dali soupeři další možnosti v podobě brejkových situací. Před třetí třetinou jsme si museli v kabině vyříkat velmi důrazně nějaké věci a já jsem rád, že se k tomu hráči postavili zodpovědně. Následně jsme byli jasně lepší a měli jsme veliký tlak. Zasloužili jsme si vyrovnání. V prodloužení jsme mohli rozhodnout, ale to se nám nepovedlo. Chtěl bych ocenit výkon Filipa Novotného a klobouk dolů před třemi nájezdy Jakuba Fleka.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Musím před hráči smeknout, protože hráli druhé utkání ve dvou dnech. Ano, přizpůsobili jsme tomu taktiku. Hráči plnili, co jsme chtěli. Celé utkání jsme se snažili útočit z brejků, a to je asi jediná kaňka na zápase, že jsme těch šancí nevyužili více. V prvním střídání se nám zranil jeden z klíčových hráčů. Nicméně domácí se dostávali do tlaku a díky přesilovce pět na tři se dokázali prosadit. V prodloužení jsme měli také nějaké šance, ale my jsme je nedokázali využít. Na nájezdy pak byli šikovnější domácí. Jediné, co nás zaráží, je, že když si někdo přečte statistiky a uvidí počty vyloučených, tak si udělá obrázek sám. Oboustranně se hrál stejný hokej. Více to hodnotit nechci. Na závěr bych chtěl ještě dodat, že na trip jsme jeli s nějakým cílem a ten se nám podařilo splnit.