Zubři s Frýdkem nezaváhali a oplatili mu porážku

P ř e r o v – Úvodní dvoukolo sousedů v tabulce svedlo do boje přerovské Zubry a Frýdek-Místek, kterému měli modrožlutí po nedávném prohraném utkání rozhodně co oplácet. Tentokrát se zápas vyvíjel pro domácí příznivěji, i když Zubři ve druhé třetině na chvíli o svůj náskok přišli. Brankáře Láníčka však už překonali výrazněji a díky třetí třetině, kdy už obrana soupeře nebyla tak pevná, nakonec slavili vítězství 6:3. Další plnou porcí bodů si ještě více upevnili v tabulce třetí místo, a proto jistě budou chtít uspět také v sobotní odvetě.
10.kolo, středa 24.10.2012
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
6:3
(1:0, 1:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 9. Brančík (Sakrajda), 37. Sakrajda (Vlček, Brančík), 43. Goiš (Osina), 54. Sprušil (Sedlák, Faltýnek), 57. Kundrátek, 59. Kolář (Sakrajda, Brančík) - 24. Krutil (Rozum), 35. Rozum (Hrubý), 56. Gajda (Ovšák, Hrubý). Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 924. Buly: 49:26 Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Sklenář - Goiš, Sedlák, Sprušil - Brančík, Sakrajda, Rajnoch - Kolář, Málek, Vaněk - Kundrátek, Brada.
Láníček - Ovšák, Kudláček, Měkýš, Teper, Štubňa, Hrubý, Slovák, Kraft, Rozum, Krutil, Sluštík J., Sluštík O., Gogolka, Tomis,Kanko, Gajda, Kelner, Slovák, Kopún, Hamhalter

První větší šanci měli diváci možnost vidět až v páté minutě, kdy Láníčka střelou ohrozil Brančík. Od tohoto momentu už Zubři více zabrali a počet jejich příležitostí narůstal. Nejdříve byl po velké chybě před brankou zcela osamocený Vaněk, jenže Láníček skvěle vymrštil svou lapačku a vyřešil i následný velký závar. Hned vzápětí pak Sakrajda tečoval kotouč těsně vedle. Nápor soupeř nevydržel, v polovině deváté minuty měl možnost dorážet Richard Brančík a nekompromisně tak učinil.

Frýdečtí se snažili o vyrovnání, ale šancí na jejich kontě mnoho nebylo. Střílel pouze Slovák a v jedenácté minutě otestoval Vojtka také Teper. Zubři byli hodně nebezpeční, ale další gól už se jim v první třetině přidat nepodařilo. Rajnoch trefil jen brankovou konstrukci a v závěru úvodního dějství Brančík při velké tutovce nastřelil Láníčkovo rameno.

Druhá část přinesla hned začátku přesilovku Zubrů, kteří s ní však neuspěli. To Frýdek ji hned vzápětí sehrál mnohem lépe a po střele Michala Krutila byl stav zápasu srovnán. Přerov mohl rychle na inkasovaný gól odpovědět. Unikající Sakrajda byl totiž zastaven faulem a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení. Do vedení však domácí bohužel nešli, protože Sakrajda trefil pouze Láníčkovu lapačku.

V polovině utkání zahrozil Frýdek hodně tvrdě z přečíslení, které sice zakončoval Slovák z ostrého úhlu, ale Vojtek musel prokázat své kvality. Stejně tak se stalo i po Kraftově úniku, dokonce ve vlastním oslabení. Po chvíli byl naopak vyloučen Přerov, a to hned dvakrát. Sevření soupeře rychle podlehl a Petr Rozum z dorážky otočil skóre. Nepříznivý stav však naštěstí Zubři brzy smazali. V přesilovce od modré střílel Vlček a Petr Sakrajda kotouč před brankou krásně tečoval pod horní tyčku.

Třetí třetina začala pro Přerov výborně. I když hráli Zubři v oslabení, tak se dokázali znovu dostat do vedení. Přečíslení dvou na jednoho zakončil po krásné Osinově přihrávce Jiří Goiš. O malou chvíli mohlo být ještě veseleji, když Goiš při dalším úniku poslal kotouč Sedlákovi, ale tomu blafák nevyšel. Frýdecký tým se poté kvůli faulům dostal do oslabení a to domácí nekompromisně potrestali. Po sérii přihrávek se puk dostal na hůl zcela volného Antonína Sprušila, který bez potíží trefil poloprázdnou branku.

Za oslabení však brzy pykali i Zubři a zásluhou Milana Gajdy měl Frýdek znovu jen jednogólové manko. Další trable už však Přerov nepřipustil. Hned po malé chvilce přidal pátou trefu Marek Kundrátek, který objel branku a pohotově zakončil. Konečnou podobu výsledku dala střela Jana Koláře a tak Zubři svému soupeři oplatili nedávnou porážku i s úroky.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Měli jsme Frýdku co vracet a rozhodně jsme nechtěli zopakovat nepodařený výsledek. Na začátku jsme měli mnoho šancí, ale brankář Láníček nás zase trápil. Zakončení nebylo dobré a po dvě třetiny se hrál celkem nezáživný hokej. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zápas musíme zvládnout. Jak jsme soupeři odskočili na 4:2, tak už nám to začalo více jezdit a hra se zlepšila. Přispělo k tomu i to, že brankář Láníček už se na ten závěr tolik nesoustředil. Tři body jsou pro nás hodně důležité, protože Frýdek na čtvrtém místě nebyl jen tak náhodou.

Jan Vavrečka (HC Frýdek-Místek): Čtyřicet minut jsme hráli dobře. Myslím si, že zápas rozhodl gól, který jsme inkasovali v naší přesilovce. Určitě jsme nebyli horším týmem, udělali jsme ale pár malých chyb a ty Přerov bohužel dokázal potrestat.