Zubři reperát zvládli, i když s Technikou to bylo drama

P ř e r o v - V dnešním 26.kole 2.ligy Zubři přivítali na svém zimním stadioně Techniku Brno. Po obrovském propadáku ve Frýdku-Místku si již nesměli dovolit zaváhat. Od prvních minut zdobila opět jejich hokejky snaha. Dlouho se jim ale nedařilo Techniku překonat. V 1.třetině bylo k vidění i málo šancí a ta tak nakonec skončila bez branek. Hned po návratu ze šaten se ale povedlo Zubrům skórovat a za dalších 10 minut vstřelili dokonce gól v oslabení. To vyprovokovalo hosty ke zvýšené aktivitě, ale Tihláře se jim podařilo překonat až dvě minuty před koncem zápasu. Naštěstí se ale Zubrům poté dařilo držet puk daleko od své branky a k power play se dostala Technika až 13 sekund před koncem. Zubři tak výhru udrželi a před zápasy s dvěma nejtěžšími soupeři si připsali důležité tři body.
27.kolo, sobota 18.12.2010
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 23.Sprušil (Kohút, Vlček), 33.Kotásek - 59.Bělohlávek (Jelínek) . Rozhodčí: Krenželok - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Buly: 37:31. Střely: 42:32. Průběh utkání: 2:0,2:1.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Sedlák, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Kohút, Sprušil - Kundrátek, Palička, Sršeň
Jirkův - Habrovec, Košecký, Babic, Zapletal, Strýček, Žalud - Úlehla - Mráz, Bělohlávek, Jelínek, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Rajnoha, Kaňkovský, Nekvasil, Šedý, Šrámek, Nesrsta

Odhodlání odčinit vysokou porážku z Frýdku bylo z holí Zubrů vidět od samého počátku zápasu, který odehráli ve stejné sestavě jako ve středu. Znatelný byl rozdíl v bruslení, v přihrávkách i snaze. Pouze do větších šancí se dlouho nedařilo Zubrům dostat. Oba týmy totiž utkání zahájily opatrně. První střelu viděli diváci až po 157 odehraných sekundách. Jejím autorem byl Hanák. V dalších minutách puk hlídali především Zubři, ale žádnou šanci nešlo označit jako vyloženou, protože Brno dobře bránilo. V 5.minutě dostalo poprvé Meo výhodu přesilové hry, když na trestnou lavici zamířil za bránění Brzobohatý. Ani nyní se ale nepodařilo Zubrům najít v obraně hostů nějaká okénka. Tihlář díky výborně hrající obraně Zubrů si poprvé sáhnul na puk až v 9.minutě, když jej z prostoru mezi kruhy prověřil Nekvasil a podruhé ho Technika ohrozila až v půli 14.minuty, ale tentokrát přerovský gólman nemusel zasahovat, protože střela jeho svatyni minula. Větších šancí na obou stranách se dočkalo přerovské publikum až v posledních 5 minutách 1.třetiny. Nejprve se v závěru 15.minuty dostával do větší šance Sedlák a hosté si museli pomoci faulem. I tak se mu ale podařilo trefit tyč klece hostujícího gólmana Jirkůva. Stejný hráč prošel přes obranu hostí až k Jirkůvovi i 80 sekund před úvodní sirénou, avšak červené světlo opět nezasvítilo. Technika trochu pocuchala nervy domácích diváků na konci 17.minuty, když se do sólového nájezdu dostal Odehnal. Ten ale Tihlářovu branku naštěstí minul. Asi o minutu později to ještě zkoušel Košecký, puk se ale odrazil od boční konstrukce branky. Třetina tedy skončila bezbrankovou remízou.

Hned po úvodním buly 2.třetiny se Zubři nastěhovali do svého útočného pásma a opustili ho až po dvou minutách, když diváci konečně zvedali ruce nad hlavu. Novajovský nejdříve vypálil prudce od modré čáry, Jirkův jeho střelu sice vyrazil, ale dostal se daleko z branky. Puk získal Kohút, přihrál puk před Jirkůvem Vlčkovi, který jej poslal dozadu Sprušilovi a na toho již "zívala" prázdná brána - 1:0. Ve 27.minutě prokličkoval obranou Techniky až před Jirkůva Kotásek, ale beton hostujícího brankáře byl už příliš blízko na to, aby Kotásek mohl nebezpečněji zakončit. O dvě minuty později vystrašil prudkou střelou Jirkůva Hanák, když Jirkův chvíli nevěděl, kde je kotouč. Technika již zaměstnávala Tihláře častěji než v úvodní třetině. Pět střel, které na něj během ní vyslala, už nyní stihla za 10 minut, ale s žádnými něměl přerovský gólman vážnější potíže. V půli 33.minuty vyloučil rozhodčí Krenželok na dvě minuty Hanáka. Ještě než Technika uzamkla Meo před Tihlářem přišel pro hosty šok. Kotásek se zmocnil na obranné modré čáře puku, prošel celým středním pásmem, v útočném pásmu obešel i hostujícího obránce Strýčka a protože Jirkův byl o něco dál z branky a jeho střelu jen vyrazil, podruhé už Kotásek mířil na prázdnou branku - 2:0. Zbytek oslabení se ale odehrál před Tihlářem, jehož hosté několikrát pořádně protáhli. Od inkasovaného gólu velmi přidali na aktivitě, nedovolili Zubrům přejít útočnou modrou a ti na Jirkůva opět vystřelili až 40 sekund před skončením 2.třetiny. Technika během této doby to zkoušela ze všech pozic hned třináctkrát. Zubry donutila ve 36.minutě k dalšímu faulu a její největší šanci neproměnil v závěru této přesilovky ze dvou metrů Odehnal. Do šaten se tedy šlo veseleji Zubrům, ale gól Brna v posledních 7 minutách "visel často na vlásku".

Tlak Techniky se ale s přestávkou naštěstí rozplynul a v úvodu třetí části hry se opět dostávalo častěji ke slovu Meo. Soupeři se nedostali před Tihláře ani při své přesilovce mezi 46. a 48.minutou. Teprve po jejím skončením se zase začaly dít před přerovským brankářem věci a kontaktní gól měl ve 49.minutě na holi Habrovec. Jeho střela byla sice celkem z dálky, ale Tihlář toho moc neviděl a puk jen těsně minul vinkl jeho branky. Poté Meo znovu vyrovnalo hru a utkání se zvolna blížilo ke svému konci. Už se zdálo, že si Tihlář udrží čisté konto, jenže po přihrávce Jelínka vypálil 119 sekund před koncem utkání k levé tyči přerovské klece tvrdě od modré čáry Bělohlávek a Tihláře prostřelil - 2:1. Ze zápasu se tak nakonec stalo drama. Zubrům se ale dařilo držet puk daleko od své branky a 44 sekund před koncem se mohli ještě více uklidnit, protože Žalud nepříjemně krosčekoval a Krenželok bez rozmyšlení zvednul ruku. Menšík ale zbytečně oplácel a tak na trestnou lavici nakonec putovali oba. Technika si vyžádala oddechový čas s cílem zahájit co nejdříve power play. 25 sekund před koncem byl již Jirkův na cestě na střídačku, ale musel se do své branky hned vrátit, protože Kolářovi se podařilo ve středním pásmu vybojovat puk. Přerov ušetřil dalších několik sekund a na power play došlo až v čase 59:47. Než si však hosté vypracovali nějakou šanci, zahoukala na přerovském stadionu siréna, která toto veledůležité utkání ukončila.

Zubři jej tedy těsně vyhráli 2:1 a získali tři body. Elitní šestku mají stále "ve svých rukou". V jejím udržení je ale čeká ještě těžká práce. Ve zbývajících třech zápasech základní části hrají sice dvakrát doma, ale hrají i s dvěma nejsilnějšími týmy skupiny. Do Vánoc se ještě utkají doma s druhým Havířovem. Utkání se hraje vyjímečně již v úterý 21.12.2010 v 18 hodin.