Zubři přehráli Hodonín a poskočili na desáté místo

P ř e r o v - Vítězstvím 4:2 nad Hodonínem ukončili přerovští hokejisté základní část východní skupiny 2. hokejové ligy. Zubři dostali soupeře hned v úvodu utkání pod tlak, dokázali využít přesilovou hru a poté skórovat i v oslabení. Drtiči ve druhé třetině zvýšili tempo a dvěma brankami vyrovnali stav. Ten ale dlouho nevydržel a po minutě Zubři opět vedli. Přerov ve třetí třetině odolal tlaku hostujícího týmu a gólem do prázdné branky rozhodl utkání. Zubři tak postupují do nadstavby z 10. místa.
30.kolo, neděle 11.1.2009
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
4:2
(2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 1:58 Kočara (Ditrich, Krejčí), 9:29 Martinák, 36:55 Žibrita (Korčák), 59:56 Martinák (Vlček, Halouska) - 24:15 Barták (Podešva), 35:10 Jurásek (Kýhos, Čárský). Rozhodčí: J. Jeřábek - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 850. Střely: 52:44. Buly: 48:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Krejčí - Pala, Faltýnek, Kubala, Halouska, Vlček, Hruška, Novák, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich - Staša, Hanák, Martinák - Kolář, Žibrita, Korčák - Menšík, Šimo
Hubačka - Hoza, Surový, Zábranský, Čárský, Jurásek, Kýhos, J. Rapant, Pokorný, Matušek, Podešva, Hučko, Komárek, Protivný, Peš, Roháč, Šťastný, Průdek, Březina, Barták

Utkání s Hodonínem začalo ze strany přerovských Zubrů velmi aktivně. Domácí si svojí bojovnou hru vynutili na začátku 2. minuty faul soupeře a v přesilové hře se postarali o první střelecký zápis, když brankáře Hubačku překonal přesnou střelou Kočara - 1:0. Podobnou možnost měl Přerov po faulu Podešvy i o dvě minuty později, ale Hodonín se tentokrát dokázal v oslabení ubránit. První vážnější šance Drtičů se zrodila v polovině 9. minuty a to také během přesilové hry. Velmi blízko měl k vyrovnání skóre Barták, ale puk před Krejčím nedokázal zpracovat. Z následné akce potom Zubři zasadili Drtičům druhý úder v oslabení, když Martinák potrestal zaváhání hodonínské obrany a poslal puk přesně do branky - 2:0. Díky vyloučení hostujícího Komárka měl Přerov ve 12. minutě možnost hrát opět v početní převaze a obranu hostů dokázal pořádně zamotat. Od modré během přesilovky střílel Vlček, ale z dorážky Žibrity gól nepřišel. Ještě do konce první třetiny si hosté vypracovali několik šanci, brankář Krejčí ale Roháčovi sebral z hole snížení skóre.

I v úvodu druhé části hry si tým Zubrů držel aktivitu, ale z gólu se nakonec radovali hosté. Ve 25. minutě tvrdě vystřelil Barták a puk se zastavil až o síťku v přerovské brance - 2:1. O minutu později se díky nedisciplinovanosti Drtičů dostal Přerov do přesilové hry a třetí branku Zubrů mohl přidat Martinák. Přerovský útočník ale z šance nedokázal překonat brankáře Hubačku. Těsně před polovinou utkání hráli naopak s výhodou jednoho hráče v poli hosté, ale byli to Zubři, kteří si vypracovali nejvážnější šanci. Zkušený útočník Ditrich ujel hodonínské obraně a dojíždějící Podešva musel faulovat. Následnou hru ve čtyřech a poté i přesilovku přerovští Zubři nezužitkovali a tak přišel trest. Na začátku 36. minuty byl před domácí brankou hodně aktivní Jurásek a brankáři Krejčímu puk propadl za brankovou čáru - 2:2. Drtiči sice na chvíli přebrali aktivitu, ale nebylo jim to nic platné. V závěru 37. minuty se utrhl Žibrita a přesným zakončením si vychutnal hodonínského gólamana - 3:2. Vzápětí Zubři předvedli přečíslení dvou na jednoho, které volalo po čtvrtém gólu, ale Martinák nedokázal přesně zakončit.

Ve třetí třetině se diváci dočkali pěkného hokeje a hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 46. minutě projel hodonínskou obranou Kočara a Hubačka musel v brance předvést velmi pěkný zákrok. Postupem času se ale Hodonín začal dostávat do tempa a Zubři se museli bránit. Domácí přežili jak oslabení ve 49. minutě tak i obrovskou možnost Drtičů pět minut před koncem třetí třetiny. To měl před Krejčím stoprocentní šanci Hoza, ale puk se nakonec otřel jen o síťku přerovské branky z vnější strany. Hned po chvíli představoval pro Přerov velké nebezpečí i Matušek, ale ani on Krejčího ze dvou dobrých možností nepřekonal. V samotném závěru zápasu fauloval Ditrich a hosté se pokusili o hru vabank bez brankáře. Zubři však zabojovali na buly, Vlček poslal puk na dobře najetého Martináka, který pečetil výsledek 4:2 gólem do opuštěné hodonínské klece.

sestřih zápasu Přerov - Hodonín (nižší kvalita)