Zubři poprvé v přípravě prohráli v základním čase

P ř e r o v - V odvetném přípravném utkání hostili Zubři na svém ledě své hanácké rivaly - Jestřáby z Prostějova. Zatímco v předchozích čtyřech zápasech se jim dařilo zvláště ve třetích třetinách, díky nimž ještě tři utkání dokázali vyrovnat, tentokrát zápas především třetí třetinou prohráli. Třebaže se v ní sice dokonce na samém počátku ujali vedení, soupeř je na dalších deset minut dostal pod velký tlak a utkání zcela otočil. Závěrečný nápor Zubrů již přišel pozdě a přinesl jen korekci nepříznivého výsledku.
přát., neděle 22.8.2010
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
3:4
(1:0, 0:1, 2:3)
Góly: 15. Faltýnek (Pala), 43. Sršeň (Kolář), 55. Osina (Kotásek) - 23. Stejskal (Skácel), 45. Čuřík (Šimo), 49. Duba (Paška), 53. Duba (Stříteský). Rozhodčí: Mikula - Lakomý, Dučák. Vyloučení: 9:8 navíc Šimo (Prostějov) 10 minut OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Buly: 31:28. Střely: 31:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.
Tihlář - Pala, Faltýnek, J.Ferenc, Osina, Rajnoha, Sklenář, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Sršeň, Holík, Kundrátek, Palička
Zavadil - Paška, Stříteský, Halouska, Peštuka, Kutmon, Jedlička, Doseděl, Stejskal, Duba, Zachar, Čuřík, Šimo, Žajgla, Berčák, Kryl, Řehulka, Skácel

Za Zubry oproti zápasu v Prostějově nastoupili znovu Tihlář, Kotásek, Sedlák, Hanák, Kohút a Sršeň, trojice juniorů Málek, Dočkal a Kocan se vrátili k juniorkému družstvu Zubrů, kde odehráli o víkendu v Přerově turnaj, zápas dnes nehrál Kočara a Sedlář.

Zápas se rozbíhal pomalu a zprvu se i málo střílelo. Zubři vystřelili v 9.minutě teprve podruhé, ale už to byla obrovská šance. Do sólového nájezdu se dostal Sedlák, kterého bylo zvláště v prvních dvou třetinách hodně vidět. Ani on, ani dojíždějící Osina však nedokázal prostějovského brankáře Zavadila překonat a výsledkem tak byla pouze přesilovka Meo, protože Žajgla si počínal při obranném zákroku při této akci nedovoleně. Při této přesilovce Přerova si ale vytvořili větší šanci Jestřábi, neboť Stejskal si během ní najel až před Tihláře, ale ten byl na místě. O dvě minuty později se před strážcem přerovské svatyně objevil z ničeho nic zcela volný Kryl a i tentokrát výtečným zákrokem Tihlář změně skóre zabránil. V 15.minutě dostali Zubři 29sekundovou výhodu přesilovky 5 na 3. Během ní to ještě nestihli, ale pouhé tři sekundy po jejím přechodu v přesilovku 5 na 4 již ano. Pala se po dvou neúspěšných pokusech z 10 metrů potřetí rozhodl přihrát Faltýnkovi a ten mířil z první z kruhu přesně k levé tyči - 1:0. O 50 sekund později si akci 2 na 1 vytvořili Sedlák s Kotáskem, ale Sedlákovi střela z první těsně u brány nesedla.

Hned v první minutě druhé třetiny si už svou třetí vyloženou šanci dnešního zápasu vytvořil znovu Sedlák ale puk jen orazítkoval helmu prostějovského brankáře. O necelé dvě minuty později už bylo vyrovnáno, protože Skácelovu přihrávku zužitkoval z prostoru mezi kruhy Stejskal - 1:1. V dalších minutách se hrálo sice na obě strany, ale větší šance mělo Meo. Ve 31.minutě obešel obranu hostí až před Zavadila Osina, ve 36.minutě se ocitl u pravé tyče zcela odkryté Zavadilovy sítě Hanák, finální přihrávku však bohužel minul.

Na počátku poslední třetiny hráli Zubři znovu přesilovku 5 na 3, tentokrát 58 sekund. Ve 43.minutě pouhých 12 sekund po vyrovnání sil na ledě ale přihrál Kolář Sršňovi a ten střelou téměř od modré čáry těsně pod břevno rozjásal přerovský zimní stadion podruhé - 2:1. Místo toho, aby však získané vedení povzbudilo Zubry, vyprovokovalo k "sletu" na přerovskou svatyni Jestřáby. Ti se dostali na deset minut do velkého náporu, Přerov si musel pomáhat fauly a jeho oslabení mu ubíralo hodně sil. Sotva se po gólu na 2:1 vhodilo středové buly, dostal se do sólového nájezdu Stejskal a i nyní si ještě na Tihláře nepřišel. Jen o 2 minuty později už ale při jedné z přesilovek Jestřábů mířil nad jeho lapačku pod břevno Čuřík - 2:2. Ve 49.minutě v další přesilovce Paškova tvrdá rána trefila nepříjemně Tihláře a než se otřesený Tihlář stačil přemístit, puk se dostal k volnému Dubovi, před nímž byla zcela prázdná branka - 2:3. V 51.minutě ještě zachránilo Zubry před čtvrtým inkasovaným gólem správné umístění přerovské branky, neboť Stejskal mířil jen do pravé tyče. Za další dvě minuty už ale nepomohl ani zákrok brankáře Tihláře, který puk vystřelený Dubou z poměrně velké dálky sice zasáhl, ale puk se od něj odrazil za jeho záda - 2:4. Teprve další přesilovka Zubrů vrátila domácím energii a před jejím skončením se v 55.minutě po Kotáskově přihrávce podařilo z prostoru mezi kruhy skórovat Osinovi - 3:4. Meo to v posledních 5 minutách zkusilo jak v minulých zápasech, ale tentokrát mu několik minut, které ztratilo v první půli 3.třetiny, chybělo.