Zubři počtvrté v řadě úspěšní za tři body, po výhře nad Opavou jsou v tabulce už druzí

P ř e r o v – Po třech venkovních zápasech už se Zubři znovu vrátili na svůj led, kde se v rámci středečního 16. kola střetli s Opavou. Začátek byl v jejich režii, jenže bez gólového efektu. Slezan se naopak z jediné větší šance dostal do vedení, ale Přerov po obrátce zabral a bleskově skóre otočil. O možnost mít výraznější náskok se poté připravil fauly. Zápas tak byl otevřený až do konce, hosté v závěru snížili, ale zisk tří bodů za vítězství 3:2 už Zubři nepustili a poskočili na druhé místo.
16.kolo, středa 12.11.2014
HC ZUBR Přerov - HK Opava
3:2
(0:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Pala (Goiš, Popelka), 26. Procházka (z trestného střílení), 27. Pala (Goiš, Sakrajda) – 6. Wolf (Pavelek, Měch), 58. Pavelek (Chalupa). Rozhodčí: Kika – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 8:6, navíc Vlček (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 893. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Popelka, Sakrajda – Šťastný, Procházka, Dostálek – Kolář, Sedlák, Kratochvíl Š. – Kratochvíl M., Školoud, Málek
Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa

Do utkání Přerovští doslova vlétli. Již v první minutě si připravili obrovské příležitosti. Nejprve Sakrajda od zadního mantinelu našel Popelku, který trefil tyč a z následné dorážky Goiš neprostřelil ležícího Šafránka. Ve druhé šanci se Dostálkovi nepodařilo doklepnout vyraženou Vlčkovu střelu.

V dalším průběhu prvního dějství si však domácí už žádnou větší možnost nevypracovali. Nepomohla jim k tomu ani nedisciplinovanost hostů, kteří Přerovu nabídli dvakrát přesilovou hru pěti proti třem.

Opavští se do hry dostávali pomaleji. Měli pouze jednu větší příležitost, kterou využili. Petr Wolf, ač tísněn, dokázal vypálit na Vojtka a ten kotouč propustil mezi svými betony. Ve zbytku třetiny hosté vycházeli ze zajištěné obrany a čekali na svého soupeře ve středním pásmu.

Druhé dějství začali domácí hráči velmi dobře a po sto osmdesáti sekundách se radovali z vyrovnání. Puk po ose Goiš - Popelka doputoval až na Radomíra Palu, který prostřelil Šafránka a srovnal skóre.

Nebylo to však od Zubrů ani zdaleka vše. O necelé tři minuty později ujel opavským ve vlastním oslabení Radek Procházka a byl faulován. S nařízeným trestným střílením si poradil velmi zkušeně a nedal Šafránkovi sebemenší šanci.

Velký obrat Přerova dokonal svým druhým gólem v zápase Radomír Pala, který nechytatelným projektilem z pravého kruhu propálil hostujícího brankáře a málem i síť.

Opava si následně vybrala oddechový čas. Tento tah jí evidentně pomohl. Mocně svého soupeře sevřela. Ovšem domácí hráči se skvělým Vojtkem v zádech opavskému tlaku odolali. Přerovský brankář se vyznamenal hlavně u šancí Měcha a Vítka. Přerov mohl také ještě jednu branku přidat, ale Dostálek sám proti Šafránkovi neuspěl.

Hosté do poslední části nastupovali s vědomím, že musí minimálně dvakrát překonat dobře chytajícího Vojtka. To se jim dlouho nedařilo. Největší možnost měli během početní výhody ve čtyřicáté šesté minutě. Měch měl před sebou prázdnou klec, ale Vojtek ho fantasticky zastavil betonem.

Přerov mohl definitivně pojistit vítězství šest minut před koncem. Goiš od levého mantinelu našel mezi kruhy Sakrajdu. Ten však trefil pouze přesouvajícího se Šafránka. Slezanu se přece jenom podařilo zápas zdramatizovat. Zdeněk Pavelek se napřáhl po buly od modré a puk zaplul přesně nad rameno Vojtka. Opava se drala za vyrovnáním, svůj tlak v poslední minutě ještě podpořila hrou bez brankáře, ale Přerovští však výsledek udrželi a připsali si již čtvrté vítězství v řadě.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme od začátku hrát nátlakově, ale nedostali jsme se k tomu. Rozjezd byl hodně pomalý. Opava se navíc z ojedinělého brejku trefila, což nás trochu uzemnilo. V kabině jsme si museli něco říct a ve druhé třetině už to bylo lepší. Šli jsme štěstí naproti a dali jsme rychle tři góly. Pak nás však brzdily fauly, které byly útočné a nic neřešily. Toho se musíme vyvarovat. Kvůli tomu jsme mohli přijít o dobrý výsledek. Při druhém gólu v závěru Opava čistě vyhrála buly, ale naštěstí jsme vítězství vydřeli. Tři body s kvalitním soupeřem jsou velmi dobré.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Přerov na nás v první třetině vlétl, měl hodně příležitostí a my jsme často faulovali. Sice jsme dali gól, ale těžko jsme se z toho tlaku domácích dostávali. Byla velká škoda výpadku ve druhé třetině, kdy jsme třikrát inkasovali. Pak jsme ale zvedli, vytvořili si tlak na bránu, jenže už se nám vyrovnat nepodařilo. Mrzí mě zranění našich dvou hráčů Vrabela a Měcha.