Zubři oplatili Vsetínu domácí porážku. Na Lapači rozhodla trefa Jana Bergera

V s e t í n – Co do přípravných zápasů jsou si Přerov se Vsetínem kvit. Zatímco na Hané se z výhry radovali Valaši, kteří uspěli po nájezdech, na půdě legendárního Lapače získali pomyslné tři body Zubři. Výběr trenérů Přecechtěla a Dočkala sice na konci první třetiny inkasoval jako první, skóre však dvěma brankami zvládl otočit. Jako vítězný se ukázal přesný zásah, kterého v 46. minutě dosáhl Jan Berger.
přát., úterý 22.8.2017
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Vrána (Podešva) – 22. Gazda (Berger, Dvořák), 46. Berger (Dvořák). Rozhodčí: Husička, Smilek - Kovařík, Hradil. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2111. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Horčička – Ostrčil, Frolo, Hryciow, Janáček, Žák, Dundáček, Weintritt – Markovič, Kucharczyk, Březina – Slováček, Podešva, Vávra – Kajaba, Karafiát, Vávra – Finsterle, Pokorný, Hořanský
Klimeš (21. Huf) – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Gazda, Pala, Běhal, Furch – Procházka, Pšurný, Navrátil – Goiš, Sýkora, M. Kratochvíl – Dvořák, Berger, Koblar – Š. Kratochvíl, Václavek, Kovařík

O první šanci se postarali domácí, Podešva však Klimeše nepřelstil. Zubři dali o sobě poprvé vědět v přesilovce, ta ale po střelách Maliny, Chmelíře a Procházky neměla gólový efekt. V 10. minutě přišla do té doby největší příležitost, když Ostrčil vybídl ke střele Vránu, Klimeš ovšem měl dobře postavený levý beton. Valaši poté ožili, důkazem byl drzý průnik Vrány, ale ani teď se skóre nezměnilo.

Rušno bylo u přerovské brány také v přesilovce VHK. Klimeš nejprve do ramene schytal ostrou ránu od Slováčka, po úmyslném ataku domácího hokejisty se pak těžce zvedal z ledu. A zakrátko měl obrovské štěstí, když Ondřej Slováček po rychlé souhře nezamířil do prakticky prázdné klece. Už to vypadalo, že úvodní dějství gól nenabídne, ale vše změnil začátek poslední minuty. Jakub Vrána se velkou rychlostí dostal za obranu a překonal Klimeše mezi betony.

Do druhé části vstoupili Zubři s Hufem v brance. A také mnohem aktivněji, z čehož rychle těžili. Na modré čáře se dostal k puku Daniel Gazda a ostrým projektilem propálil Horčičku. Zakrátko se Přerov pustil do přesilovky, ale nedorozumění obránců vyslalo do úniku Finsterleho, jehož střelu však Huf vyrazil.

Přerov mohl poté skóre obrátit, stejně jako Vsetín byl v přesilovce blízko návratu do vedení. Valaši měli k dispozici i přesilovku 4 na 3, ale Huf všechna zakončení pokryl. Modrožlutí získali výhodu jednoho hráče v poli na závěr a přenesli si ji do třetího dějství.

To se rozběhlo ve vysokém tempu. Dobrou možnost měl Procházka, ale střela mu po Navrátilově příklepu nevyšla. Prosadit se mohli také Valaši, a to hned ze dvou tutovek. Po Březinově střele touš přeskočil Hufa, ale zamířil vedle a Markovičovi při zakončení sjel z hole. A tak Zubři po chvíli trestali. Z přesilovky uběhl jen kousek, když se dostal k puku Jan Berger a kotouč po jeho střele švihem skončil za Horčičkovými zády.

Možností na vyrovnání v podobě dvojnásobné přesilovky pak Valaši pohrdli a málem za to znovu zaplatili. Po jejich chybě totiž pláchl Procházka, jenže při zakončení zvedl puk příliš vysoko. Vsetín pak přežil oslabení a pustil se do závěrečného náporu. Jenže ten VHK nevyšel. Huf sice ještě musel v posledních vteřinách řešit závar před svou bránu, ale ten na stavu 1:2 už nic nezměnil.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): V zápase byly dobré i špatné věci, tak už to v přípravě bývá. První liga je pro nás zatím neznámou, i když už jsme s Přerovem hráli. Stále je to jen příprava a každý mančaft se teprve formuje. Nemůžeme počítat s tím, že přesně takhle bude hrát soupeř i v lize. Jinak zápas splnil naše očekávání. Sice jsme prohráli, ale výkon to byl dobrý. Budeme se snažit zaměřit na věci, ve kterých máme mezery.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Z našeho pohledu šlo o velmi kvalitní utkání s plným nasazením po celých 60 minut. Bylo také tvrdé, důrazné a nabídlo mnoho osobních soubojů. Zápas měl úroveň a o to cennější triumf na Lapači je.