Zubři odolávali Bobrům jen první třetinu

V a l.   M e z i ř í č í - Přerovští hokejisté nezískali v posledních třech zápasech ani bod. Ve Valašském Meziříčí dobře začali a v první třetině byli lepším týmem. Domácí ale skvěle zápas obrátili hned v úvodu 2.třetiny, získali na své hole jistotu a převahu až do konce utkání, v němž uštědřili přerovským Zubrům další debakl, tentokrát v poměru 8:2.
13.kolo, sobota 25.10.2008
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
8:2
(0:1, 4:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 22. Blažek (Zrník, Šebesta), 23. Tatarčík (Kratěna), 24. Martiník (Varga, Dvořák), 32. Sochorek (Šebesta, Glas), 46.Martiník (D.Varga, P.Dvořák),51. Růčka (Martiník, P.Dvořák), 53. Varga (Zientek), 60. Šebesta (Blažek, Sochorek) - 9. Korčák (Hruška), 44. Martinák (Rusek) Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý Vyloučení: 11:16, navíc Krejčí (Přerov) 10 minut osobní trest, Rusek (Přerov) 10 minut osobní trest, Halouska (Přerov) 10 minut osobní trest a do konce utkání. Využití: 6:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:34. Buly: 42:39. Průběh utkání: 0:1,4:1, 4:2, 8:2.
Krumpoch - Blažek, Dědek, P.Dvořák, Glas, Kratěna, Krisl, Martiník, Pavlas, Růčka, Sochorek, Starůstka, Šebesta, Tatarčík, D.Varga, Zientek, Zimmer, Zrník.
Krejčí - Pala, Hruška, Vlček, Halouska, Ryšánek, Ferenc - Kolář, Sprušil, Korčák, Martinák, Hanák, Rusek, Kupec, Šimo, Rak, Mališka, Kundrátek.

Zápas začali Zubři velmi dobře. V první třetině byli lepším týmem, soupeře prakticky nepouštěli před Krejčího, dobře bránili a vytvořili si i několik pěkných šancí. Tu první hned v polovině první minuty. To prošel celkem snadno obranou domácích Sprušil a dostal se zcela sám před Krumpocha, který však hodil do jeho střely hůl. Klapetkova píšťalka však zůstala překvapivě němá. V čase 8:24 se Zubři ujali vedení, když po Hruškově přihrávce prostřelil Krumpocha Korčák - 0:1. Domácí mužstvo mělo největší šanci v závěru 15.minuty, když sérii několika střel těsně před bránou Krejčího ukončil nepovoleným chycením puku Kolář. V obrovské šanci byl v 17. minutě Šimo, když byl těsně před Krumpochem zcela volný, nedokázal však nakonec ani vystřelit.
   Utkání se v dalších fázích dost podobalo utkání v Orlové. Bobři udeřili hned na počátku 2.třetiny. Po 81 sekundách poprvé využili přesilovou hru, které byly dnes jedním z hlavních nosných pilířů jejich vysokého vítzství. Během celého utkání jich využili celkem 6. Po Šebestově přihrávce prudce pálil Zrník, jeho střelu ještě Krejčí betonem vyrazil, na dorážku Blažka do prázdné brány už byl ale krátký - 1:1. Ani ne o minutu později prostřelil z kruhů Krejčího Tatarčík, jemuž přihrával Kratěna - 2:1. Domácích, "politých živou vodou", bylo od té doby všude plno. Hned za dalších pár sekund skončila jejich další velká šance jen posunutím Krejčího brány a nabídnutou přesilovku opět využili ve 24.minutě. Po Dvořákově a Vargově přihrávce se před bránou Přerova prosadil Martiník - 3:1 (v sestřihu chybí). Od této chvíle začali diktovat průběh zápasu hlavně Bobři, hráčům Meo už se nedařilo příliš dobře bránit a pozvolna upadala i střelecká aktivita. Několikrát bylo ještě vidět Šima, který měl v zápase několi šancí, ale dnes neuspěl ani jednou. Čtvrtý gól domácích přišel znovu z přesilovky v úvodu 32.minuty, když po Glasově a Šebestově přihrávce z boku skóroval z první Sochorek - 4:1. Pak se na ledě až do konce třetiny hlavně vylučovalo a z přerovských šancí stojí za zmínku už snad jen nájezd dvojice Martináka s Ruskem na jednoho domácího obránce, Martinák však mířil nad Krumpochovu síť.
   Hned v úvodu třetí třetiny se ještě zdálo, že by Meo mohlo zabojovat a třeba se pokusit s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat, když hned po 73 sekundách proměnil ve druhý gól Přerova Martinák spolu s Ruskem pěknou akci před brankou domácích - 4:2. Tím však veškeré větší šance Zubrů skončily, hrálo se už téměř jen před bránou hostů a protože Klapetek dnes tresty s vyjímkou první minuty zápasu nešětřil, naprostou většinu času chyběl na ledě některému týmu vyloučený hráč. Přerovu se navíc v 42.minutě zranil Rak a třebaže se v utkání ještě objevil, jeho úterní start proti Šternberku je kvůli dost naraženým žebrům nejistý. Na 5:2 zvýšil ve 46.minutě střelou do pravého vinklu Martiník za asistence Vargy a Dvořáka. Počtvrté využili Bobři přesilovou hru v 51.minutě, když střela Růčky z poměrně velké vzdálenosti prošla mezi všemi hráči až do branky a vyhnala z ní Krejčího, jehož nahradil Okáč - 6:2. Pátou přesilovku využili domácí v 53.minutě. Zientkovu střelu tečoval u brány Varga - 7:2. Smutné trápení Zubrů, kteří již potřetí za sebou prohráli zápas vyšším rozdílem, zakončil v poslední minutě šestou využitou přesilovkou Šebesta po přihrávkách Sochorka a Blažka - 8:2.

video : sestřih zápasu Valašské Meziříčí-Přerov