Zubři neudrželi u Bobrů vedení a přišli u nich o bod

V a l. M e z i ř í č í – Sedmé kolo zavedlo Zubry na led zatím posledního celku tabulky HC Bobři Valašské Meziříčí. Valaši si v prvních deseti minutách vytvořili nad Zubry poměrně velkou převahu, ale Meo nápor vydrželo. Během následné vyrovnané hry však Zubři 3 a půl minuty před koncem úvodní třetiny inkasovali gól. Hned po dalších dvou minutách se stav naštěstí vyrovnal. Celá druhá třetina už patřila Zubrům, druhý gól Přerova však padl až v závěru druhé části hry. Průběh třetí třetiny se od té druhé příliš nezměnil. Meo si totiž vypracovalo daleko více šancí než jejich protihráči. Hodně jich měl zvláště Ditrich. Bobři však využili opět v závěru třetiny vyloučení Zubrů a vyrovnali. Třebaže Meo v prodloužení strhlo vítězství na svou stranu, výsledek je pro něj dnes nikoliv ziskem ale určitě ztrátou.
7.kolo, sobota 13.10.2012
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
2:3p
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Varga D. (Varga Mir., Coufal), 57. Ambruz - 19. Sklenář V. (Sprušil), 39. Goiš (Osina), 62. Kolář (Pala, Sprušil) Rozhodčí: Mrkva – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 38:54. Střely na branku: 23:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3 pp.
Slovák - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovrátník, Mikel, Prycl, Schejbal, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Voznica, Zábojník
Vojtek - Pala, Faltýnek; Ferenc, Drábek; Osina, Sklenář V. - Sedlák, Vaněk, Goiš - Brančík, Ditrich, Matušenko - Málek, Sprušil, Kolář - Brada

Zubři stále postrádali Hanáka, Sakrajdu a Vlčka. Navíc k nim opět přibyl Kundrátek, který už sice na středeční sestavě proti Opavě byl, ale dnes kvůli nemoci opět chyběl.

Úvodních deset minut přineslo velký tlak Bobrů, kteří si chtěli vytvořit nějaký gólový náskok. Vyložené šance si vytvořili například ve 3. minutě Bokroš, který těsně minul branku z bezprostřední blízkosti, o minutu později prověřil z prostoru mezi kruhy Vojtkovy kvality Miroslav Varga. Bobrům nepomohla ani první přesilovka. Asi v polovině třetiny se před přerovským gólmanem zcela uvolnil Ambruz, ani teď se domácí ještě neradovali. Teprve přesilovka Zubrů, která následovala pár sekund poté atak Bobrů zastavila. Hra se vyrovnala a šance si vytvářelo i Meo. Například sólový nájezd si vytvořil Faltýnek, domácí gólman Slovák ale zasáhl skvěle. Ve 13. minutě mu už po Goišově střele z prostoru mezi kruhy musela pomoci levá tyč. Červené světlo se poprvé rozsvítilo až tři a půl minuty před úvodní sirénou, bohužel za přerovskou brankou. Po akci Coufala, Miroslava Vargy a Davida Vargy nejdříve ještě Vojtek puku v cestě do sítě zabránil, ale vyražený puk dorazil do z velké části odkryté svatyně posledně jmenovaný - 1:0. Naštěstí Meo odpovědělo rychle. 101 sekund před koncem úvodní třetiny vypálil po Sprušilově přihrávce mezi hráči Vojtěch Sklenář a Slovák kapituloval - 1:1.

Druhá třetina už patřila Zubrům. Na soupeře vystřelili dvakrát častěji, jejich střely byly daleko přesnější než Bobrů a Slovák se měl tedy co ohánět. Například ve 24. minutě jej z prostoru mezi kruhy vyděsil Sedlák, ve 32. minutě při přesilovce se do sólové šance dostal Goiš, o tři minuty později téměř do stejné situace Sedlák, i když byl trochu tísněn. Teprve 84 sekund před koncem druhé periody využil při hře 4 na 4 převahy Zubrů střelou pod břevno Goiš - 1:2. Jen o 15 sekund později zkoušel zvýšit vedení těsně před Slovákem Sedlák, byť i tentokrát byl celkem dost tísněn.

Ve třetí třetině obraz hry kopíroval druhou třetinu, největší šance si domácí vytvořili ve 45. a 47. minutě při akci 2 na 1 a střelou z úrovně brankoviště. Za Zubry si vytvořil několik čistých šancí zvláště Ditrich. Ve 47. minutě například sólový nájezd z boku, v gólu mu domácí zabránili jen za cenu faulu, za který nařídil rozhodčí Mrkva trestné střílení. Ditrich se pokusil při něm o blafák, zakončit chtěl však po ledě u levé tyče. Tam byl ovšem Slovákův beton. O dvě a půl minuty později to zkusil z první těsně před Slovákem a za další minutu a půl si zopakoval sólový nájezd, ale ani tentokrát se neprosadil. To se Přerovu bohužel vymstilo. Asi 5 minut před koncem hráli Bobři přesilovku. V půli 57. minuty mezi přerovskými hráči prokličkoval až před Vojtka Ambruz a zamířil přesně do levého vinklu přerovské svatyně - 2:2. Ani další snaha vrátit vedení přerovským ještě před sirénou Zubrům nepomohla a tak po remíze 2:2 muselo následovat prodloužení.

V něm už se hrálo jen 99 sekund, navíc jen na branku domácích. Obrovskou šanci spálil znovu Ditrich, když byl sice od branky trochu bokem, ale měl ji dost odkrytou. Mířil však nepřesně. Teprve o půl minuty později nastala před domácí klecí skrumáž a Slováka při ní prostřelil Kolář. Zajistil tak Zubrům zisk alespoň druhého bodu. I tak je však výsledek musí spíše mrzet, protože určitě měli na zisk všech tří bodů.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR.

Josef Málek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnešní zápas bych zhodnotil velmi pozitivně, protože se v utkání objevila nejdůležitější věc, kterou jsme tam chtěli dostat a to byl přístup z tréninku. Kluci začali znovu hokeji věřit a hlavně věřit sami sobě, že můžou hrát i s těžkými soupeři a myslím si, že jsme dnes vykročili správným směrem.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Začali jsme celkem vlažně, naopak domácí nastoupili s chutí a bojovně naladěni. Prvních deset minut jsme byli v problémech, ale poté se hra vyrovnala. Je škoda neproměněných šancí, kterých jsme měli obrovskou spoustu. Domácím velmi dobře zachytal brankář. Šance jsme měli proměnit a jít do vedení 4:1. Bohužel jsme si to v závěru pokazili a máme dva body díky výhře v prodloužení.