Zubři nenavázali na zlepšený výkon z předchozích zápasů

Š u m p e r k - Zubři se dnes utkali s domácími Draky ze Šumperka. Přerov dokázal držet krok s domácím mužstvem pouze první polovinu úvodní třetiny, poté domácí začali vládnout zápasu. Zubři doplatili především na neproměnování přesilových her, v těch byli naopak vynikající domácí hokejisté. Utkání tak Zubři nezvládli, domácí si ho ve 3.třetině již pohlídali a dovedli k zaslouženému vítězství.
27.kolo, středa 17.12.2008
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14.Meluzín (Holík), 15.Holík (Osina, Hulva), 28.Duba (Osina), 59.Novosad (Osina) - 47.Kočara (Pala, Sprušil). Rozhodčí: Mrkva - Fiala, Řezáč. Vyloučení: 9:9, navíc Žibrita (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000. Buly: 36:35. Střely: 34:30. Střely: 34:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Meluzín, Vymazal, Brunec, Hulva, Ambruz, Novosad, Duba, Stejskal, Čížek, Drábek, Fischer, Svoboda.
Krejčí - Pala, Faltýnek (C), Halouska, Kubala, Hruška, Vlček, Ryšánek - Kočara, Sprušil, Ditrich - Staša, Martinák, Kolář - Žibrita, Korčák, Menšík - Venkrbec, Frieb, Matějka.

Jen v úvodních deseti minutách byl zápas celkem vyrovnaný, obě mužstva hrála spíše opatrně a téměř celé utkání byl patrný veliký rozdíl mezi oběma celky v přesilových hrách. Zatímco Přerov se při nich nemohl často dostat vůbec do útočné třetiny a hodně přesilovek zůstalo bez jediného vážnějšího střeleckého pokusu, domácí nebezpečně zatápěli Krejčímu v přesilovkách neustále. Zděněk i dnes zaslouží naprostou pochvalu za výkon, v řádě šancí domácích Zubry hodně podržel.

Úvodní třetina začala několika střeleckými pokusy na obou stranách, první vyloženou šanci si vytvořili Zubři na počátku 4.minuty, když Ditrich těsně u brány tečoval střelu hostí z boku těsně vedle. Přesně po 5 minutách hrálo Meo první přesilovou hru, když si šel na trestnou lavici odpočinout domácí Čížek. Přesilová hra byla však doslova katastrofální, Přerov se před Maláče vůbec nedostal a navíc jen díky dobrému obrannému zákroku Paly neuspěli Draci při akci dvou na jednoho. Ani první přesilovka Draků nebyla ideálně sehraná, ale hned v té další ve 14.minutě, kdy se nepodařilo Hruškovi rozehrát puk z pásma a posléze fauloval, uspěli už po 12 sekundách. Po dvou tvrdých střelách od modré se mezi Krejčího betony z kruhů trefil Meluzín. Asistence byla připsána Holíkovi - 1:0. Odehrálo se jen 7 sekund, na trestnou lavici Přerova odešel Korčák a 34 sekund po něm mu přišel dělat společnost i Vlček. Drakům se naskytla příležitost přesilové hry 5 na 3, kterou měli hrát 86 sekund. Meo se bohužel neubránilo. Po nahrávkách Hulvy a Osiny střílel z první Holík a puk si našel cestu do levého vinklu přerovské branky - 2:0. Pak už se hrálo prakticky jen před Krejčím a Maláč se spíše nudil. Zubři mohli v závěru třetiny ještě snížit, ale vznikající nájezd Matějky zastavili šumperští faulem Novosada a Korčákova střela z první 2 metry od brankové čáry skončila těsně vedle. Pouze tato přesilovka stála trochu za povšimnutí.

Druhá třetina byla ze strany Zubrů nejhorší. Hned na začátku měli i oni přesilovku 5 na 3, bohužel jen 14 sekund. Po návratu Novosada do hry se navíc hned po 10 sekundách připravili o zbytek přesilovky 5 na 4. Více ze hry měli Draci celou třetinu, Přerov neměl během ní vyloženou šanci. Šumperk opět byl nebezpečný zvláště v přesilovkách. V závěru 28.minuty prudce vypálil na Krejčího Osina, jeho střelu ještě dokázal vyrazit, před Dubou však byla už prakticky prázdná brána a tak se skóre měnilo potřetí - 3:0. Po třetí brance se dostavila na hole Zubrů nervozita, mnoho přihrávek bylo nepřesných, naprostou většinu rozehrávek Šumperk likvidoval už ve středním pásmu. Obraz hry nezměnila ani přesilovka Zubrů v závěru třetiny, která vypadala tak jak ty předchozí.

Nejlepší byla ze strany Meo asi poslední třetina. Na hráčích byla patrná snaha se skórem ještě něco udělat. Zvláště v prvních 10 minutách si nějaké šance vytvářeli, celkem dobře zahráli i dvě přesilové hry a druhou z nich ve 47.minutě využili. Jediný gól hostí padl po přihrávce Sprušila na modrou čáru, odkud prudce pálil Pala a třebaže Maláč puk za svá záda nepustil, na dorážku Kočary už byl krátký - 3:1. Ve 49.minutě mohl na 3:2 snížit a zápas tak ještě značně zdramatizovat Korčák, jeho jedovatou střelu z první těsně před bránou ale Maláč dokázal vyrazit. Domácí trenér si v půli třetiny vyžádal oddechový čas a od té chvíle Draci hru vyrovnali a postupně se znovu stali nebezpečnějšími. V půli 53.minuty mohl asi definitivně rozhodnout Duba, jeho tvrdá střela však zasáhla jen levou tyč. V půli 57.minuty ještě hrálo Meo poslední přesilovou hru. Bohužel zase špatně a 10 sekund před jejím koncem navíc při ní inkasovalo rozhodující gól. Zubři už totiž hráli vabank hodně vepředu a soupeři se dostali do akce dvou na jednoho. Osina poslal Novosadovi přesný pas a ten neměl problém Krejčího přehodit - 4:1.

Zubři tedy nedokázali zopakovat zlepšenou hru i výsledky z minulých zápasů, porážku z přerovského ledu Drakům neoplatili a ti dnes znovu zaslouženě zvítězili, tentokrát 4:1.