Zubři na rozjetou Slavii ani doma nevyzráli, Pražané si díky obratu odvezli těsnou výhru

P ř e r o v – Ve výčtu soupeřů, kteří se dosud v MEO Aréně nepředstavili, už scházela jen Slavia. Zápas s Pražany, kteří už pět zápasů neprohráli, zahájili Zubři velmi aktivně, ze spousty šancí ovšem udeřili jen jednou. Druhá část naopak patřila soupeři, který dvěma góly otočil skóre a dostal se do vedení. Přerov se pak už snažil marně, defenzívu Slávistů s brankářem Polívkou nedokázal překonat a zápas nakonec těsně prohrál.
25.kolo, středa 16.11.2016
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
1:2
(1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Goiš (Novotný, Popelka) – 28. Jankovský (Dušek), 33. Pohl (Knot, Šafránek). Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Gančarčík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2273. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Pala, Vágner – Sýkora, Sikora, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – Ižacký, Král
Polívka – Pohl, Knot, Novák, Holý, Andrlík, Růžička, Valík – Kverka, Šafránek, Rys – Jankovský, Dušek, Beránek – Schleiss, Šagát, Kadlec – Tejral, Kubica, Kružík

Slušně zaplněná MEO Aréna sledovala od úvodních minut tlak přerovského celku. Brankář Polívka se měl v brankovišti co ohánět. První velikou šanci si přichystali Zubři ve třetí minutě, kdy akci na jeden dotek mohl zakončit do prázdné branky střílející Kovařík, ale mířil mimo. Dalším, kdo se přimotal ke kotouči do nadějné šance, byl Sikora, ale ani on nedokázal přesně zacílit.

Slavia se do vážnější šance dostala až v polovině první třetiny, kdy si Horčička s ledovým klidem poradil se střelou i dorážkou Ryse. Rozhodčí poprvé vylučovali až ve 13. minutě, kdy v dobré šanci fauloval Tejral Ižackého a domácím se naskytla dvouminutová přesilovka pět na čtyři. Její využití netrvalo dlouho, protože prudké Novotného nahození dokázal šikovně usměrnit za Polívkova záda Jiří Goiš. Brankář Slavie byl proti této teči krátký. Zubři byli aktivnější i ve zbytku třetiny, která skončila těsným vedením pro žlutomodrý celek.

Začátek druhého dějství patřil Slavii, která se prosadila před branku Horčičky, kde ale Šafránek rychlou otočkou zpoza branky přerovského brankáře nenachytal. Zubři začínali mít opět více ze hry a Polívka si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Slávistický brankář byl odolný proti jedovce Sýkory, která skončila v jeho rychlé lapačce. Následně se řítil v samostatném úniku sám na Polívku Ižacký, ale v poslední chvíli ztratil poskakující kotouč.

Nevyužité šance domácích začínali hosté trestat. Kovařík nepřesně rozehrál, kotouč si převzal Dušek, předložil kotouč do jízdy Václavu Jankovskému, a ten parádní trefou do šibenice srovnal. Pražané po vyrovnání ožili a odměnou jim za to byla další trefa v přerovské síti. Obrana Zubrů si nepohlídala důrazného Jana Pohla, kterému stačilo na brankovišti dorazit puk za přesouvajícího se Horčičku. Domácí celek poté opět neproměnil několik šancí a Slávisté mohli děkovat výbornému Polívkovi. Vyrovnání měl na hokejce obránce Vágner, ale nedokázal trefit odkrytou klec po nahrávce Ižackého.

Vyrovnat mohl v úvodu poslední třetiny Sýkora. Kapitán Zubrů ovšem nepřelstil skvělého Polívku, který se přesunul a bravurně zneškodnil jeho dorážku. Vzápětí se řítil úplně sám na slávistického brankáře Popelka, ale rychlé zamíchání mu nepomohlo k jeho překonání. Hrubku v rozehrávce Chmelíře mohl potrestat nejproduktivnější hráč Slavie, Šafránek. Horčička se rychle přitiskl k levé tyči a žádné drama nedopustil.

Prudké Ferencovo nahození z rohu kluziště se odrazilo přímo mezi kruhy, odkud střílel Popelka tvrdě, ale Polívka opět velmi dobře zakročil. Domácí dostali prostor k power-play, kde byl blízko vyrovnání Sýkora, ale v cestě stál opět Polívka. Pouhých deset vteřin před koncem měli Slávisté veliké štěstí, protože Dostálkově dorážce chybělo pár centimetrů, aby skončila za brankovou čarou.

Pražané tedy díky lepší druhé a třetí třetině dotáhli zápas do zdárného konce a připsali si těsné vedení.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Měli jsme to dvakrát do prázdné branky, v power-play potřetí. Jeli jsme, což se v hokeji nestává, dva nula na brankáře, také jsme nezužitkovali. Své příležitosti jsme zkrátka trestuhodně prohazardovali. Soupeř trpělivě čekal na naše chyby. Hráče jsme upozorňovali, že bude rozhodovat jakákoliv maličkost. Slavia ve druhé třetině využila naše zaváhání a byla produktivní. Třetí dějství hosté hráli zkušeně. I když jsme si vytvořili další šance, tak kdybychom hráli ještě déle, tak bychom asi ty góly ani nedali.

Milan Razým (HC Slavia Praha): První třetinu jsme ještě byli v autobuse. V kabině jsme si to museli vyříkat. Od druhé třetiny už přišlo na led jiné družstvo. Bylo důležité, že nás podržel gólman Polívka, který to vychytal. Kdybychom prohrávali v první třetině 3:0, tak se nikdo divit nemohl. I v tom dalším průběhu hráli domácí výborně. Měli více ze hry, spoustu gólových příležitostí, ale náš gólman byl poté nepřekonatelný a kluci mu svou bojovností pomohli a podařilo se výsledek otočit. Je to pro nás cenné vítězství.