Zubři na Havířov nevyzráli a po šesti zápasech padli

P ř e r o v – Tým přerovských Zubrů našel po šesti vítězných zápasech letošní sezóny svého přemožitele. Na domácím ledě v utkání s Havířovem nedokázal ani jednou skórovat a prohrál 0:2. Oba góly padly v první třetině a Zubři na ně nenašli odpověď. Střeleckou smůlu se v dalším průběhu snažili zlomit, ale v cestě jim tentokrát stál vynikající brankář Lukáš Daneček, kterému mnohny hodně přála i paní Štěstěna. Po porážce se tak Přerov poroučí z prvního místa tabulky a aktuálně je po osmém kole třetí.
8.kolo, středa 5.10.2011
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Zientek (Najdek, Maruna), 18. Potočný (Kraft, Stránský) . Rozhodčí: Dědek - Lukš, Musil. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1493. Buly: 36:37. Střely: 42:46 z toho na branku:23:30 . Průběh utkání: 0:2.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Kočara, Hanák, Kotásek - Kundrátek, Sedlák, Kolařík - Ditrich, Brančík, Menšík - Goiš, Blinka, Černý
L. Daneček - Propkop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Kopún, L. Zientek, Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, J. Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Pavlas

Úvodní minuty duelu, který sliboval kvalitní podívanou, přinesly nápor havířovského družstva. Tihlář byl pod slušnou palbou a jeden puk bohužel propustil za svá záda. V polovině 3. minuty z kruhu střílel Zientek a ukázkově trefil růžek branky. Zubři tlak svého soupeře ale postupně začali mírnit a vypracovali si také několik nebezpečných příležitostí. V 8. minutě mohlo být vyrovnáno, když Brančík unikl společně s Menšíkem, ovšem druhému jmenovanému pokazil radost úspěšný zákrok Danečka.

Krátce na to Přerov znovu zatlačil, hrál totiž dvě přesilové hry těsně za sebou. Ani jedna však domácí příznivce nepotěšila. Faltýnek si pěkně sjel před Danečka, ale také si na něm vylámal zuby a neuspěl posléze i střílející Krajíček. Havířov tak Zubry v závěru prvního dějství potrestal podruhé. Pechanec sám před Tihlářem sice ještě neskóroval, ale Potočný už ano, když našel po objetí klece volný prostor u tyčky.

Také druhá třetina začala svižně, tentokrát však ze strany Zubrů. Domácí borci se snažili nepříznivý stav zvrátit, ale v cestě jim nadále stál výborně chytající Daneček. Nejdříve po velké hrubce lapil šanci Hanákovi a poté s nesmírnou dávkou štěstí rozesmutněl i Ditricha mířícího nad lapačku. Aktivitou si Přerov získal následně dokonce přesilovou hru, ani ta však cestu k prvnímu gólu nepřinesla. Těsně před polovinou zápasu se už naopak Havířov vymanil ze sevření a chvíli musel být v pozoru také na druhé straně Tihlář. Blýskl se zejména krásný přemístěním při šanci Říčky, který mohl odražený kotouč v pohodě dostat za čáru.

V závěru druhé tercie pak přišla největší šance Zubrů. Po nepřesné Danečkově rozehrávce střílel Kolařík do téměř prázdné branky, ale trefili pouze zaskakujího havířovského hráče, který padl s kotoučem směrem do branky. Červené světlo sice svítilo a puk lehce přešel čáru, ale hlavní sudí po poradě s brankovým gól velmi překvapivě neuznal.

I ve třetí periodě téměř patnáct stovek diváků sledovalo snahu Přerova o zápis do střelecké listiny. Nulu na kontě gólů ale nezměnila ani Palova dělovka od modré a Kotáskova tutovka v přesilové hře. Zkušený hráč Zubrů byl před Danečkem zcela sám, nedokázal ovšem kotouč dostatečně zvednout. Trápená pokračovala i v následné krátké přesilovce pěti proti třem, tu už ale Havířov ubránil lépe a dvakrát se díky dobrému napadání osvobodil. Poslední naději na zdramatizování utkání vzal Zubrům v 59. minutě faul Paly, po kterém AZet hrál přesilovou hru. Skóre mohl ještě o kousek navýšit, ale Stránského střelu Tihlář za svá záda nepustil.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): I kdybychom tady byli do půlnoci, tak ten gól dnes prostě nedáme. Šance jsme měli, ale pokud je neproměníme, tak nemůžeme získat žádný bod. Hrál se pěkný hokej nahoru dolů, ale soupeř na rozdíl od nás šance dokázal proměnit. To dnes rozhodlo.

Jan Daneček (AZ Havířov): Dnešní utkání mělo na druhou ligu velmi dobrou úroveň. My jsme v posledních zápasech vždy nastupovali proti týmu, který vede tabulku a dnes to bylo stejné. Víme, že Přerov má doma velký počáteční tlak, tak jsme se dnes na něj chystali a vlastně použili zbraň domácích. Pomohl nám ten gól, po kterém Přerov musel trochu myslet i na zadní vrátka. Pochválil bych brankáře, který podal velmi dobrý výkon. Samozřejmě dobře chytal i brankář domácích.