Zubři jsou znovu o krok napřed! Po bojovném výkonu dokázali Jestřáby srazit podruhé

P ř e r o v – Hanácký boj v předkole play-off se přesunul na led Zubrů, kde oba rivalové zkřížili své hole v rámci třetího klání. Střet o mečbol nabídl hodně aktivní hru ze strany Přerova, který tlak přetavil ve dva góly. Skvěle chytající brankář Klimeš dlouho držel soupeře na nule, ale přece jen se pak Jestřábům podařilo snížit. V dramatickém finiši už však domácí zvrat nepřipustili a ve vyprodané MEO Aréně tak získali důležité vítězství. Přerov tak v sérii znovu vede a v úterý může stvrdit postup do čtvrtfinále!
PP-O3, pondělí 20.2.2017
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Malina (Berger, Procházka), 40. Sikora (Plášek) – 49. Žálčík (Venkrbec, Luňák). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3000 (vyprodáno). Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Klimeš – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Zbořil, Pala, Zahradníček, Šnajnar – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík – Petelin, Dvořák, Ižacký
Kantor – Protivný, Kolář, Kvapil, Holík, Pařízek, Štindl – Fiala, Hozák, Švec – Krejčík, Novák, Rudovský – Luňák, Venkrbec, Indra – Matuš, Šlahař, Žálčík

Za ohlušující atmosféry odstartoval třetí díl hanáckého předkola. Zubři byli v úvodu mnohem živější, než tomu bylo v prvních dvou střetech. Po pěti minutách si zahráli přesilovku, ve které Jestřáby pevně sevřeli, ale ani jedna z kvanta střel si nenašla cestu za brankovou čáru. Kolář v úniku nepřekonal Klimeše a výhoda putovala i na stranu Prostějova. Ten už se radoval, ale puk se střetl pouze s tyčí.

Přerovští se pak opět museli bránit, což také zvládli. Obrovskou šanci měl sám před Kantorem Kovařík, jenže ji v gól nepřetavil. Domácí se v závěru ubránili i potřetí a už to vypadalo, že první třetina, která nabídla vysoce kvalitní podívanou, skončí bez branek. V čase 19:14 ale mohla MEO Aréna explodovat. Ľubomír Malina natáhl puk na modré čáře a střela se po teči jednoho z obránců dostala až za Kantora.

Prodej vstupenek na úterní čtvrtý zápas

Zubři znovu v sérii předkola play-off s Prostějovem vedou a jsou blízko postupu do čtvrtfinále. Pokladny MEO Arény proto budou v úterý otevřeny v čase 10:00 - 12:30 a dále pak od 13:00. K nákupu vstupenek můžete využít také ON-LINE systém. Počet zbylých vstupenek rychle klesá, proto s nákupem neváhejte a přijďte Zubry podpořit!
Úvod druhé třetiny kopíroval průběh první svou vyrovnaností. Fiala fauloval, ale jeho prohřešek potrestán nebyl. Kantor poté bravurně vychytal Sikoru špičkou lapačky, velmi blízko byli během chvíle ještě Goiš, Petelin a Pala, brankář hostů však držel. V polovině hry musel Prostějov do čtyř potřetí a i tentokrát dvě minuty přežil bez újmy.

Klimeš skvěle polapil osamoceného Šlahaře na tyči a nadále drásal Jestřábům nervy. Jeho protějšek Kantor pak musel zpozornit v dalším oslabení, které se ještě na 12 vteřin oslabilo, pláchl však kapitán hostí Venkrbec, aby si znovu vylámal na pozorném strážci zuby. Zubři v prostřední části nevyužili velké množství, což si zřejmě znovu nechali na poslední minutu. Pětapadesát sekund před sirénou udeřil Marek Sikora, který proklouzl k ose hřiště a odrazem o horní tyč zařídil další výbuch radosti plného stadionu.

Ani další přesilová hra domácím nevyšla na začátku poslední třetiny. Zubři si opět vytvořili množství příležitostí i v další fázi, ale Kantor v brankovišti pracoval na jedničku. Se 45. minutou sehrávali prostějovští hráči ve výhodě, ale pláchl jim Plášek, který tak tak neuspěl. Napětí se strmě zvyšovalo dál. Domácí čekalo další oslabení, nepodařilo se jim vyhodit a Jestřábi poprvé slavili. Do odkryté klece se trefil Lukáš Žálčík. Závěr tak sliboval pořádné drama. Přerov urputně bránil a nebezpečí se tak od Kantorovy klece mírně stranilo. Nervy drásající konec posílilo ještě vyloučení Procházky, avšak Jestřábi závěrečnou power-play nezužitkovali a Zubři tak mohli slavit zisk mečbolu před vyprodanou MEO Arénou.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím, že to bylo nesmírně těžké utkání a konečně jsme po celých šedesát minut hráli hokej, který jsem chtěl. Byli jsme aktivní, vytvářeli jsme si šance. Ve druhé třetině si myslím, že jsme chvílemi měli až drtivý tlak, ale zase jsme nevyužili řady šancí, které jsme si vytvořili a v závěru samozřejmě přichází trest v podobě gólu a nervy až do poslední minuty. Musím smeknout před kluky za neskutečně zodpovědný výkon, i co se týče herní disciplinovanosti. Myslím, že jsme dnes vyhráli zaslouženě.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Byl to krásný, vyrovnaný zápas. Muselo se to líbit. Hráči obou týmů opravdu dřeli do úmoru. Z naší strany rozhodly tři věci. Ta první byla naše hra v přesilovkách. Zbytečně moc nahrávek bez střely. To nám dnes nevyšlo. Potom samozřejmě hromada vyloučení ve druhé třetině a tou třetí věcí byly ty dva góly do šatny, které nám Přerov dal. Zápas měl opravdu vysokou úroveň.