Zubři jsou v semifinále! Kanonáda na ledě Techniky ve čtvrtém duelu stvrdila postup

B r n o – Je dobojováno a přerovští hokejisté znovu po roce postupují do semifinále play-off! Průnik do další fáze vyřazovacích bojů udělali ve čtvrtém duelu s Technikou, který v úvodní části přinesl brankové hody a Zubři v nich třikrát ztratili vedení. Od druhé periody už ovšem hráli mnohem zodpovědněji, v kritických momentech ubránili těžké oslabení ve třech a nakonec po dalších brankách zvítězili 8:4. Soupeř v semifinále zatím není znám, rozhodnou o něm až pátá střetnutí v sériích Prostějov - Frýdek a Opava - Vsetín.
ČF4, pondělí 3.3.2014
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
4:8
(3:3, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 5. Bustin (Habrovec), 12. Kozák (Zapletal), 18. Benýšek (Jurča), 55. Jurča (Látal) – 1. Ditrich, 11. Kudělka (Kolář), 15. Blinka (Haloda, Kolář), 34. Sakrajda (Brančík, Vlček), 39. Sedlák (Kovařík), 48. Brančík (Sakrajda, Ditrich), 53. Janota (Ditrich), 58. Blinka (Haloda). Rozhodčí: Dědek, Held – Matěj, Vožda. Vyloučení: 7:7, navíc Benýšek (Technika) 5 minut + do konce utkání, Kozák (Technika) 10 minut osobní trest. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:7, 4:7, 4:8.
Chvátal (21. Novák) – Štindl, Bělohlávek, Habrovec, Dittrich, Zapletal, L. Odehnal, Maršálek – Látal, Benýšek, Jurča – Pargáč, Zábranský, Kozák – Brzobohatý, Crhák, Čssnek – Bustin, Boček, Čtvrtníček
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Běhal, Tomeček – Šťastný, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Haloda, Kolář, Blinka – Školoud, Kratochvíl, Málek

Reportáž z utkání a ohlasy trenérů připravujeme .Čtvrté čtvrtfinále play-off druhé ligy odstartoval Přerov úvodním gólem. Svižný úvod zápasu obstaral Marek Ditrich, jenž využil chybu v brněnské obraně a zakončil přesně do levé Chvátalovy šibenice - 0:1. Technika však dokázala v páté minutě odpovědět. Habrovec vypálil od modré, k dorážce se dostal slovenský štírek Peter Bustin a vůbec poprvé v sérii dokázal dát před domácím publikem branku - 1:1.

To však ani z daleka nebylo vše. Běžela jedenáctá minuta a Lukáš Odehnal seděl za vyhození puku na trestné. Z ní jej rychle vyhnal dělovkou od modré čáry David Kudělka - 1:2. Vedení si hosté dlouho neužili, nejprve prověřil Vojtka útočník Jurča, aby na konci dvanácté minuty vyrovnal Jiří Kozák, který pohodlně prošel mezi hostujícím obráncem, natlačil se před Vojtka a parádně zavěsil - 2:2.

Divočina pokračovala i nadále. Matěj Blinka dostal svůj tým opět do vedení. Obrana Brna byla rozhozená a perfektní střelou do šibenice přišel třetí úder Zubra - 2:3. Dvě a půl minuty před koncem však za Lužánkami potřetí udeřilo i na straně Brňanů. Jurča nahodil kotouč před bránu, kde operoval důrazný Karel Benýšek a ten dotlačil puk do přerovské klece - 3:3. Skvělá první třetina tak skončila tímto výsledkem.

I ve druhém dějství se hrál výborný hokej na obou stranách. Technika zahrozila Benýškem, který kličkoval za bránou, ale puk nedokázal propasírovat za přesunujícího se Vojtka. Ten chytal fantasticky a v polovině utkání vytáhl několik klíčových zákroků. Postupně lapil tutovky Zábranského, Kozáka a také dorážku Čtvrtníčka. Puk poskakoval před bránou, Technika už zvedala ruce nad hlavu, ale marně.

Když to nejde na jedné straně, šlo to lépe na druhé. Ve druhé třetině nastoupil místo Chvátala jeho kolega Novák. I ten dlouho držel svůj tým nad vodou, přesto musel dvakrát za třetinu kapitulovat. Nejprve zhodnotil přesilovku Petr Sakrajda, aby v závěru druhé dvacetiminutovky využil sérii odrazů Zdeněk Sedlák, který i s notnou dávkou štěstí překonal smutného Nováka - 3:5.

V poslední třetině měla Technika poslední možnost udělat něco s výsledkem. Hrála totiž dvojnásobnou přesilovku, tu však nevyužila. Přerov si výsledek kontroloval a přidával pojistku, potřetí v zápase se radoval Zubr z přesilovky, na konci akce přišla střela Richarda Brančíka, jenž překonal přesunujícího se Nováka - 3:6. Další branku přidal bombou od modré Michael Janota - 3:7. Domácí ještě korigovali Petrem Jurčou, leč výsledek uzavřel střelou z pravého kruhu Matěj Blinka - 4:8.

Pro Brno tak série skončila, Přerov vyhrál celkově 3:1 na zápasy a postoupil do semifinále.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): Udělali jsme dnes hodně chyb, za které jsme zaplatili. Utkání rozhodlo, když jsme ve druhé třetině měli gólovou šanci, kdy jsme nedostali puk do prázdné branky a začali jsme se euforicky tlačit dopředu, chvíli nato jsme inkasovali. Od té chvíle nás soupeř začal přehrávat. Přerovu blahopřeji k postupu.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to z naší strany nejméně povedený zápas v celé sérii, ale paradoxně jsme ho vyhráli 8:4. Technika vsadila doma už všechno na jednu kartu a hodně nás trápila. Měla rychlé útočníky a na náš gól vždycky dokázala reagovat. Ve druhé třetině jsme měli velké štěstí a klíčem k úspěchu pak byl začátek té třetí, kdy jsme přežili dvojnásobné oslabení. Celkově si myslím, že jsme postoupili zaslouženě. Velké poděkování patří fanouškům, kteří nám na všech zápasech vytvořili domácí prostředí.