Zubři famózním zvratem zlomili Tábor a připsali si druhé vítězství v kvalifikaci!

T á b o r – Kohouti versus Zubři díl druhý. Třetí kvalifikační bitva přinesla nesmírně napínavou podívanou. Přerovští hokejisté se třicet minut nedokázali gólově prosadit, ale nepříznivý stav dokázali i díky dvěma brankám v poslední minutě druhé třetiny zvrátit. Ve třetí periodě svůj náskok navýšili a po výsledné výhře 6:3 zcela po zásluze slavili druhý tříbodový zisk v kvalifikaci.
KVAL3, středa 8.4.2015
HC Tábor - HC ZUBR Přerov
3:6
(1:0, 1:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Matušík (Mařík), 22. Černý (Mařík, Kellner), 53. Kellner (Seidl) – 31. Kudělka (Popelka, Zbořil), 40. Goiš (Zbořil), 40. Dostálek, 45. Popelka (Polák), 49. Goiš (Dostálek), 60. Kudělka (Popelka). Rozhodčí: Pražák, Smitka – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Krätzer (Tábor) 5 minut + do konce utkání, hráčská lavice (Tábor) osobní trest do konce utkání – Osina (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3791. Střely na branku: 22:38. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:6.
Klestil – Černý, Havran, Kanov, Hájek, Heršálek, Hlaveš, Kolomý – Kellner, Boháč, Seidl – Kratzer, Matušík, Mařík – Blažek, Březina, Zayml – Pechánek, Šimák, Kratochvíl – Dvořák.
Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, Vlček, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek – Popelka, Šebek, Šťastný – Sakrajda, Procházka, Kolář – Málek, Blinka, Kratochvíl.

Kvalifikace o 1. ligu se přehoupla do fáze, kdy každý získaný bod může hrát rozhodující roli. Po úvodních dvou zápasech na tom byly všechny celky bodově naprosto stejně a bylo jasné, že další konfrontace může přiblížit některého z účastníků blíže vysněné 1. lize.

Úvodní třetina družině trenéra Petra Dočkala nevyšla. Už po dvou minutách hry musel Vojtek hasit velkou příležitost Kratzera, který se ocitl zcela sám před přerovskou svatyní. Domácím jejich aktivita přinesla kýžené ovoce. Po necelých čtyřech minutách otevřel skóre Jakub Matušík. Zubři se mohli dostat zpět do hry, ale ani jednu z nabídnutých početních výhod i přes několik slibných střeleckých pokusů využít nedokázali. V závěru první dvacetiminutovky Zubři svého soka zatlačili, ale Klestil domácí tým několikrát pohotovými zákroky podržel.

Druhá komplikace přišla na začátku prostřední třetiny. Prohřešek Goiše potrestal Tomáš Černý a poslal tak Tábor do dvougólového vedení. Přerovští se dokázali do utkání vrátit a pomohla jim k tomu nedisciplinovanost domácích hráčů. Mařík vyfasoval znásobený trest a modrožlutí tak měli unikátní šestiminutovou přesilovku. Kapitán David Kudělka zavelel kontaktním gólem, a to bylo pro Přerovany vzkříšením.

Byť v závěr třetiny dohrávali při vyloučení Šebka v oslabení, tak dokázali skórovat. Gólový účet zápasu nejprve srovnal Jiří Goiš a v posledních sekundách šokoval domácí příznivce hbitý Vlastimil Dostálek, který tak poslal hosty poprvé v utkání do vedení.

Táborští po ztrátě gólové výhody byli dle očekávání rozhořčeni a možná i proto se snažili soupeře z Přerova různými způsoby rozladit. Strkanice a snaha o pěstní konfrontaci jim ale byla spíše na škodu. Kratzer vyfasoval pět plus do konce utkání a oslabil tak své spoluhráče. To naopak hrálo do karet Zubrům. Michal Popelka vstřelil čtvrtý gól, a to byl nejspíš ten zlomový moment. Domácí střídačka spílala sudímu a reakce na sebe dlouho nenechala čekat, trenér Táboru byl vykázán ze střídačky a rozladěný tým už nedokázal výrazněji kontrovat.

Na trefu Jiřího Goiše sice odpověděl takřka vzápětí David Kellner, ale domácí naděje definitivně pohřbil při power play střelou do prázdné branky David Kudělka – 3:6.

Postupová matematika je jednoduchá. Pakliže Přerov v pátek porazí i Sokolov (stačí v prodloužení či na nájezdy), tak odemkne vysněné brány druhé nejvyšší domácí soutěže. Přijďte fandit, utkání roku začíná v MEO Aréně od 18 hodin!

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme nastoupili pomaleji, ale od druhé třetiny už jsme byli lepším týmem. Gólům jsme šli více naproti, což se ukázalo v tom závěru, kdy se nám podařilo stav otočit. Ukázala se síla našeho týmu. Přesto to však bylo v závěru ještě těžké, ale věřili jsme, že to zvládneme. Páteční zápas bude vrcholem sezóny. Musíme v něm všichni podat naprosté maximum.