Zubři doma ve třetí části přetlačili Hodonín a přiblížili se čtyřce na jeden bod!

P ř e r o v – Hokejoví Zubři svedli další boj o nesmírně důležité body tentokrát ve čtvrtek, kdy se doma představili v utkání s Hodonínem. Velkou možnost k dotažení se blízko čtvrté příčky je vyburcovala k poctivému výkonu a Přerov díky němu v úvodní třetině soupeře jasně přehrál. Skóre však bylo vyrovnané a Hodonín po obrátce dokonce chvíli vedl. Třetí část však znovu patřila Zubrům, kteří otočili stav na 3:2 a závěr v oslabení už ubránili. Zvítězili již potřetí v řadě.
41.kolo, čtvrtek 13.2.2014
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Matula (z trestného střílení), 37. Ditrich (Sakrajda, Brančík), 45. Matula (Šťastný D., Haloda) – 17. Jurásek (Peš, Špok), 22. Jurásek (Peš, Vrba). Rozhodčí: Kubičík – Blaha, Smilek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1157. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Tomeček, Haloda – Goiš, Sedlák, Kovařík – Ditrich, Brančík, Sakrajda – Šťastný D., Matula, Blinka – Školoud, Kolář, Málek
Kotvan – Rudiger, Kulyk, Kříž, Skočovský, Špok, Smetana, Pokorný, Koukal, Škorík, Peš, Grman, Velechovský, Jurásek, Vrba, Charvát, Mika, Miklík, Ketner

Úvodní minuty zápasu patřily jednoznačně Zubrům, kteří soupeře zmáčkli a brzy získali přesilovku. Od modré čáry v ní střílel těsně mimo bránu Pala a Janotovu pumelici z výborné pozice Kotvan zachytil do lapačky. Drtiči měli první větší možnost až v minutě deváté, kdy z přečíslení Velechovský nastřelil tyčku. Dál pak útočili opět domácí a Goiš z prostoru mezi kruhy nadělal Kotvanovi spoustu starostí.

V průběhu 14. minuty už se udál první gólový moment, který rozveselil domácí barvy. Po krásné souhře pronikl před bránu Dominik Matula, jenže byl Mikou zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. S ním si devatenáctiletý forvard skvěle poradil, zamíchal s pukem a poslal jej mezi Kotvanovy betony. Vedení však Zubrům dlouho nevydrželo. O chvilku později využili Drtiči chybu domácí obrany a Zdeněk Jurásek z doklepnutí vyrovnal. Ještě do konce první části mohl přijít i obrat, ale dobře najetý Špok netrefil bránu.

Začátek druhého dějství přinesl další zaváhání v přerovských zadních řadách. Zdeněk Jurásek byl sám před Vojtkem a poslal Hodonín do vedení. Drtiče obrat povzbudil a v následujících minutách měli více ze hry. Přesilovku však využít nedokázali, střelu Juráska i dorážku Velechovského, totiž lapil gólman Vojtek.

Poslední minuty prostřední části ale přece jen zvedly radost na domácí straně. Drzý průnik Šťastného ještě vyrovnání nepřinesl, když kotouč zůstal pod Kotvanovým betonem, avšak Marek Ditrich pak těžil ze skvělé Sakrajdovy přihrávky a hodonínský brankář na střelu nedosáhl.

Za stavu 2:2 tak zápas putoval do třetí třetiny, kterou začal Hodonín aktivně. Peš však Vojtkovu kasu přestřelil a Drtiči následně pohrdli i přesilovkou. Za nevyužití byli potrestáni a na domácí Zubry se při třetím gólu usmálo štěstíčko. Dominik Matula se natlačil před bránu, Kotvan puk neudržel a kus černé gumy se došoural těsně za čáru.

Cestu za možným vyrovnáním si Hodonín v závěru pokazil fauly, díky kterým dvakrát přišel o přesilovku. Zubry mohl pět minut před koncem posunut blíž k vítězství Pala, jenže jeho dělovka skončila na brankáři. Zubři v závěru bojovali, Drtiče dlouho drželi daleko od Vojtkovy brány, přesto však „Oranjes“ ještě sahali po dělbě bodů. Díky Goišově faulu a odvolání gólmana hráli v přesile šesti proti čtyřem. Tvrdou ránu Peše ale Vojtek vyrazil a stejně dopadla i následná dělovka Ketnera. Přerov tak vítězství 3:2 udržel a radoval se ze zisku veledůležitých bodů.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Hodonín předvedl kvalitní hru a hlavně ve druhé třetině nás přehrával. Neplnili jsme si některé stanovené věci a dá se říct, že spokojeni jsme byli až ve třetí třetině. Tam byla naše hra bojovná a s ní bychom se měli prezentovat v play-off. Jsme rádi, že se nám na stadion vrací diváci, kluci před zaplněnými tribunami odvádí opravdu maximum. Věříme, že čtyřku zvládneme a fanoušci budou v play-off naším šestým hráčem.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): V první třetině měli domácí navrch, byli více na puku. V té druhé jsme ale naopak byli lepší my a soupeře jsme přestříleli. Chléb se pak lámal ve třetí třetině. Na začátku jsme nevyužili snad tři šance a potom přišel hodně nešťastný gól, kdy si brankář myslel, že puk má pod kontrolou, ale ten se dokutálel za něj. Je to škoda. Byl to hodně vyrovnaný zápas, který se divákům určitě musel líbit.