Zubři doma přehráli Drtiče a vybojovali už 3.místo

P ř e r o v - V utkání 18.kola se na domácím ledě střetli Zubři se svým sousedem v tabulce - s Drtiči z Hodonína. Zápas přinesl velmi pěknou podívanou a dlouho byl vyrovnaný. Zubři si ale vytvořili více vyložených šancí a dokázali je také využívat. Zlom utkání nastal až 10 minut před koncem zápasu. Poté převzal otěže do svých rukou Přerov a třemi dalšími góly potvrdil své vysoké vítězství. Z posledních 12 utkání Zubři prohráli jen jednou ve Vsetíně a zaslouženě si tak vybojovali už 3.místo v tabulce.
18.kolo, středa 25.11.2009
HC ZUBR Přerov - SHK iClinic Hodonín
5:0
(2:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2:42 Ditrich (Kohút, Vlček), 9:19 Menšík (Faltýnek, Ditrich), 53:58 Sprušil (Faltýnek, Ditrich), 58:13 Goiš (Vlček, Coufal), 58:34 Sprušil (Faltýnek) . Rozhodčí: Klapetek - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 2:7, navíc Flašar (Hodonín) 10 minit osobní trest, Holeš (Hodonín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 39:36. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 5:0.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Halouska, Vlček, Novák, J. Ferenc - Ditrich, Menšík, Sprušil - Hanák, Kočara, Venkrbec - Coufal, Kohút, Goiš - Kundrátek, Holík
Holeš (15. Šurý, 17. Holeš) - Hoza, Holuša, Vaškovič, Korotvička, Špok, Bulička, Jurásek, Pokorný, Podešva, Hrtús, Flašar, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Kuba, Vrba, Hollý

Utkání začalo mírnou aktivitou Drtičů. Zatímco Tihláře "zahřálo" několik propagačních střel, Holeš si na puk poprvé sáhl, až když jej lovil ze své sítě. Přerov si první šanci vytvořil sice až ve 3.minutě, ale byla to hned vyložená šance. Vlček poslal dopředu do útočného pásma Kohúta, ten našel před bránou Hodonína zcela volného Ditricha a jeho tvrdá střela k pravé tyči poprvé rozvlnila síť hostí - 1:0. Ditrich si vytvořil vyloženou šanci i 3 minuty poté, když se dostal do samostatného nájezdu. Místo střely se ale pokusil o kličku s cílem vstřelit puk do prázdné brány. Ta se mu ale příliš nepovedla a puk se mu zapletl mezi nohama. Následovala první přesilovka Zubrů. Přesilovky dnes ale nebyly silnou zbraní žádného mužstva a v jejím průběhu se Meo dostalo jen jednou na dostřel branky hostí. Minutu po jejím skončení ale svítila na tabuli v místě pro góly Přerova dvojka. Po přihrávkách Ditricha a Faltýnka se v 10.min. dostal do sólového nájezdu Menšík a ten nedal Holešovi šanci přesně mířenou střelou mezi jeho betony - 2:0. Zápas pokračoval ve vysokém tempu dál a oba brankáři se měli co "ohánět". Hned v 11.minutě se před Holešem vytvořila skrumáž, ale puk se za jeho záda nedostal. Drtiči si vytvořili největší šanci první třetiny v 16.minutě. Vrbova střela z prostoru mezi kruhy byla tečována těsně vedle Tihlářovy klece.

Zatímco v první třetině Zubři na buly výrazně zaostávali za svým soupeřem, ve druhé třetině naopak většinu z nich vyhrávali. Střelecky na tom byly oba týmy v obou třetinách přibližně stejně. Hosté mohli snížit krátce po začátku 2.třetiny. Salajka však před Tihlářem neuspěl. Nastal velký boj, žádný z celků nepouštěl protivníka do vyložených šancí a tak se střílelo spíše z dálky. V půli třetiny v závěru přesilovky dvakrát nebezpečně střílel od modré čáry Vlček, druhou střelu dokonce tečoval Coufal. Asi největí šanci této třetiny měli Zubři 4 minuty před jejím koncem. Rozhodčí Klapetek poslal hosty do tří a Přerov hrál 69 sekund přesilovku 5 na 3. V průběhu ní se až k tyči probojoval Sprušil, ale mířil jen do boční sítě hodonínské branky.

Poslední třetina začala náporem Přerova. V závěru 42.minuty Ditrich s Coufalem přečíslili soupeře, ale akci 2 na 1 nedokázali zakončit. Celé to tak vyneslo pouze další přesilovku. Přibližně v její polovině se v zámku napřáhl k prudké střele po ledě Pala a puk skončil v Holešově svatyni. Klapetek však gól neuznal pro údajné postavení Menšíka v brankovišti. Hodonín vycítil šanci a na dalších několik minut zatlačil Zubry před Tihláře. Ten byl ale vždy na místě a soupeřům nic nedovolil. V posledních 10 minutách ale ztratili Drtiči definitivně "pevnou půdu pod nohama". V závěru 53.minuty si perfektně najel před branku Coufal, a měl ji i zčásti odkrytou, gólem však skončila až další příležitost Zubrů minutu poté. Ditrich s Faltýnkem vyslali přesnou přihrávkou dopředu Sprušila, ten obešel i obránce, který mu bránil, z následného sóla zvýšil na 3:0 a definitivně rozhodl o osudu utkání. Hodonín se pozvolna "vytrácel" z ledu a Zubři si naopak vypracovávali další vyložené šance. V 56.minutě se neprosadil těsně před Holešem Coufal. Na počátku 59. minuty nejdříve mířil těsně vedle Holešovy klece Goiš, ale za několik sekund později přesně tečoval Vlčkovu střelu a zvýšil na 4:0. Za dalších půl minuty Faltýnkovu střelu dorazil do branky Sprušil a určil konečnou podobu skóre dnešního utkání - 5:0. O vítězství se přičinil dobrým výkonem i brankář Tihlář, na nějž bylo i dnes stoprocentní spolehnutí a znovu vychytal nulu.

Zubři v posledních 12 zápasech získali 31 bodů a dostali se tak na 3.místo tabulky 2.ligy sk. východ. Na "dostřel" už mají i metu nejvyšší, protože díky prohrám jejich rivalů už na ni ztrácejí jen 3 body. Další boj o ni se uskuteční v sobotu ve Valašském Meziříčí, kterému prozatím patří.