Zubři dobyli frýdecko-místeckou Polárku, Rysy přemohli po samostatných nájezdech

Frýdek-Místek - Triumfu na půdě Frýdku-Místku dosáhli přerovští hokejisté. Zubři, za které nastoupili i zlínští Tomášové Valenta a Fořt, přemohli svého soka po samostatných nájezdech. V nich se jediným úspěšným střelcem stal obránce Lukáš Chmelíř.
přát., úterý 29.8.2017
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
3:4sn
(1:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Franek (Marosz, Haman), 30. Marosz (Bajtek), 45. Franek (Marosz, Bartko) – 6. Koblar (Kovařík, Novotný), 9. Berger (Koblar), 30. Fořt, rozhodující nájezd Chmelíř. Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:8, navíc Chmielewski (Frýdek-Místek) 5 minut + do konce utkání, Marosz (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest – Chmelíř (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 619. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
Strmeň – Ovčačík, Bartko, Zahradníček, Haman, Stránský, Piegl, Janiczek – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Bajtek, Marosz, Franek – Christov, Mikulík, Flok
Šimboch (30. Klimeš) – Novotný, Valenta, Chmelíř, Zbořil, Gazda, Pala, Furch – Procházka, Václavek, Fořt – Šlahař, Sýkora, Goiš – Koblar, Berger, Dvořák – Š. Kratochvíl, Navrátil, Kovařík

Hned první minuta přinesla vyloučení Frýdku, faul Bajtka ovšem Zubři potrestat nedokázali a neuspěli ani při přečíslení Kratochvíla s Fořtem, které druhý jmenovaný zakončil mimo. Domácí měli velkou šanci v 5. minutě, když se Christov protlačil před Šimbocha, ale ten kotouč vyrazil. Pak se však už skóre změnilo. Modrožlutí se usadili před Strmeněm a Gregor Koblar skóroval z dorážky. O krok napřed ale byli Zubři jen 27 vteřin. Tomáš Franek se zblízka prosadil nad Šimbochovo rameno a srovnal.

Gólově silná pasáž však měla ještě pokračování. Jan Berger využil velké chyby v obraně Rysů a Přerované zase vedli. Další minuty pak byly ve znamení tlaku Zubrů. Ti dostali puk do brány potřetí, ale vysokou holí, proto gól nebyl uznán a v tutovce pak Procházka z bekhendu ležícího Strmeně nepřehodil. Na závěr první části se díky přesilovce dostal do šance i Frýdek, jenže Marosz v zakončení selhal.

Také na startu druhé „dvacky“ domácí pykali za faul. Chmelířova bomba od modré mířila pouze do Strmeňova betonu a tamtéž i následný pokus Sýkory. Další vyloučení Rysů pak nabídlo Přerovu pokračování přesilovky, jenže stav 1:2 se nezměnil. A poté už zahrozili domácí. Klimša byl při šanci faulován, proto se početní výhoda přenesla k soupeři. Největší příležitost měl v jejím závěru Chmielewski, ale přestřelil.

Zubři byli naopak v další šanci úspěšní. Opět jim pomohla chyba soupeřovy obrany, a tak Tomáš Fořt neomylně zakončil nad Strmeňovu lapačku. Ve stejné chvíli vystřídal Šimbocha v přerovské kleci Klimeš, ale ještě než si sáhl na kotouč, tak inkasoval. Rostislav Marosz si najel k bráně a přesně zavěsil.

Následné oslabení Přerov sehrál bez větších problémů a měl pak skvělou šancí náskok zvýraznit. Chmielewski totiž ostře atakoval Procházku do hlavy, za což dostal trest do konce utkání a Bajtek po odpískání srazil Goiše. Výsledkem byla dvojnásobná přesilovka, jenže ta gólový efekt nepřinesla.

Do třetí části si Zubři přenesli část přesilovky a při spolupráci Dvořáka s Bergerem byli blízko čtvrtému gólu. Bergerovi však střela nesedla. Obránce Furch pak sekáním nabídl přesilovku Frýdku a před Klimešem to hodně hořelo. Navíc se faulem provinil i Novotný a Rysi tak hráli početní výhodu pět na tři. Na rozdíl od Zubrů byli úspěšní. Tomáš Franek dostal puk přímo před bránu a Klimeš na jeho zakončení do růžku nestačil.

Za stavu 3:3 na chvíli šancí ubylo, což změnil až přerovský Navrátil. Jeho střelu ale Strmeň zachytil do lapačky. Zubři byli hladovější po čtvrtém gólu, avšak zastavil je zbytečný faul. V přesilovce Rysů měl skvělou šanci Mikulík, z části odkrytou branku ale minul, stejně jako později Pechanec. Frýdek hrál v závěru dokonce znovu pět na tři, ale Hanáci nápor soupeře ustáli.

O vítězi tak rozhodly nájezdy. Střelci byli na obou stranách dlouho neúspěšní, až v osmé sérii prostřelil Strmeně Lukáš Chmelíř a stanovil tak výsledek na 3:4.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Bylo to naše poslední přátelské utkání před soutěží. Myslím si, že se znovu ukázalo, že soutěž bude pro nás velmi těžká, hlavně co se týče obrany, tam vidíme velké mezery. Ale myslím si, že i když jsme prohrávali, kluci to otočili a musíme je pochválit za bojovnost. Myslím si, že jsme na sezonu slušně připraveni.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že na to, že to bylo naše poslední utkání se silným soupeřem před soutěží, bylo kvalitní, vyrovnané, tvrdé a důrazné. V první polovině utkání jsme podle mě byli dominantnější, ale od půlky zápasu se to trošku překlápělo. V utkání bylo hodně vylučování, taky bylo rozbité přesilovkami a my jsme dneska ty svoje moc nedokázali zúročit a nevytvořili jsme si v nich tlak. Naopak domácí přesilovky, hlavně ty pět na tři, postavily na nohy a vrátily je do hry.