Zubři bojovali, štěstí se k nim ale otočilo znovu zády

U n i č o v - Bohužel je to tak, mnohým z nás se tomu ani nechce věřit, ale právě dnes skončila pro přerovské hokejisty letošní sezóna. Zubři sehráli rozhodující utkání na ledě Uničova, kde byli téměř celý zápas lepším celkem. Hostům nebyla v utkání uznána regulérní branka, kdy byl údajně trefen domácí brankář do masky. Štěstíčko opět Zubrům nepřálo a utkání tak skončilo ve prospěch Uničova. Hlavní sudí Smeták už poslal v čase 59.56 hráče do šaten, protože se jak na ledě tak i v hledišti strhla šarvátka a ledová plocha byla zasypána odpadky. Poslední čtyři sekundy se už tak nehrály jen se nechal doběhnout čas.
PK3, sobota 14.3.2009
HC Uničov - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Pavlas (Pekr), 38. Luňák (Pavlas, Sršeň), 59. Komínek (Molota), 60. Handl - 34. Martinák (Sprušil, Faltýnek), 52. Martinák (Vlček), Rozhodčí: Smeták - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 7:8, navíc Pekr (Uničov) trest do konce utkání, Handl (Uničov) trest do konce utkání, Sršeň (Uničov) trest do konce utkání - Kočara (Přerov) trest do konce utkání, Kolář (Přerov) trest do konce utkání, Martinák (Přerov) trest do konce utkání Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 856. Buly: 47:29. Střely: 37:51. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Tihlář - (Jedlička) - Pavlas, Heča, Rajnoha M., Bahula, Žákovčík, Šindler, - Pekr, Komínek, Ševčík, - Frieb, Sršeň, Rajnoha K., - Čada, Diviš, Bařica, - Pur, Handl, Luňák.
Sedlář - (Krejčí) - Pala, Faltýnek, Vlček, Kubala, Novák, Ryšánek, Prinke, Kolář, Kočara, Hanák, Matějka, Staša, Goiš, Kupec, Menšík, Kohút.

Obrovská smůla, která Zubry provázela prakticky celou sezónu a kterou měli i ve čtvrtečním utkání, se jim nevyhnula ani v rozhodujícím zápase o postup do čtvrtfinále. Celé přerovské mužstvo si ale zaslouží pochvalu. Celý zápas bojovalo a prakticky celý zápas bylo lepší. V první třetině neuznaným regulérním gólem a zvláště v poslední třetině, která byla jediná trochu vyrovnanější se proti nim postavil i nejslabší článek zápasu - rozhodčí Smeták, který v ní viděl jen fauly Zubrů, domácí v klidu přehlížel. Přitom v poslední třetině domácí dvěma tvrdými zákroky zranili Faltýnka a Koláře, kterým museli na střídačku pomocí spoluhráči.

Zápas začali aktivně Zubři, několika jedovatými střelami prověřili Tihláře a dlouho soupeřům nic nedovolili. K první střele se Uničov dopracoval až v 6.minutě a první vážnější akci měl v půli 7.minuty, kdy Sedlář vyjel příliš daleko za branku a po nepřesné rozehrávce domácí stříleli z dálky na prázdnou branku, kterou ale netrefili. Co se jim nezdařilo teď, se povedlo Uničovu v 8.minutě. Střelu Pekra Sedlář vyrazil, ale Pavlas už dorážel do prázdné brány - 1:0. Poté bylo dlouho na ledě jediné mužstvo - Meo. Minutu po gólu odešel na trestnou lavici zpytovat svědomí Diviš a Přerov si ve svém útočném pásmu otevřel střelnici. Už 10 sekund po vyloučení přišla Meo vstřelilo regulérní branku. První střelu Tihlář vyrazil, sudí neodpískal a když dorážka Martináka skončila v domácí síti Smeták rozpažil ruce pravděpodobně s tím, že první střela údajně trefila Tihláře do masky (posuďte sami : zpomalené video). Stav se tedy nezměnil, ale Meo pokračovalo v tlaku. Za dalších 10 sekund měli domácí vrchní část své branky zcela volnou, protože Tihlář byl u ledu, ale Kolářovu střelu dokázal Uničov vyrazit těsně nad Tihlářovu klec. Nápor Zubrů pokračoval ještě v pěti dalších minutách, všechny střely ale brankář zlikvidoval. Převaha Přerova byla přerušena jejich oslabením v půli 15.minuty. Domácí se sice po minutě o ni připravili svým faulem, během ní ale mělo Meo jednou štěstí, když Komínek trefil pravou tyč Sedlářovy svatyně. To byl jediný výraznější moment uničovského útoku od vstřelené branky až do konce první třetiny. Na střely to po 20 minutách bylo 7:19. Na straně Zubrů však svítila na místě počtu vstřelených branek stále nula.

I ve druhé třetině si Meo udržovalo herní převahu až do 35.minuty. Už po 27 sekundách mohl konečně vyrovnat Faltýnek, který zakončoval přečíslení Zubrů dvou na jednoho, ale ani teď nebylo Přerovu souzeno skórovat. Domácí už chvílemi začínali s lokálními protiútoky, kromě přečíslení dvou na jednoho ve 31.minutě, kdy při zakončení netrefili branku, nebyly příliš nebezpečné. Zaslouženého vyrovnání se Meo dočkalo ve 34.minutě. V tu chvíli hrálo 18 sekund přesilovku, když Sršeň si odpykával trest za napadení. Prudká střela Paly od modré čáry a následná dorážka Martináka si cestu do sítě ještě nenašly, hned z další přihrávky Faltýnka střílel Sprušil a Tihlářem vyražený puk poslal do odkryté uničovské branky Martinák - 1:1. Teprve ve 35.minutě byla aktivita hostů přerušena oslabením, když Smeták vyloučil přerovského Nováka. Přesilovka domácích byla nebezpečná a během ní hodně snížili rozdíl v počtu střel, který i ve 2.třetině vyzníval do té chvíle jednoznačně pro Zubry. Meo oslabení přesto přežilo. Několik desítek sekund po jeho skončení se však Uničov znovu ujal vedení. Po akci Sršně a střele Pavlase dorážel těsně před Sedlářem Luňák - 2:1. Inkasovaná branka sebevědomím Zubrů neotřásla a v půli 39.minutě mohlo být vyrovnáno - Sprušil však trefil jen levou tyč uničovské svatyně. Přesně minutu poté si vypracoval ještě sólový nájezd Hanák, ale ani on nebyl úspěšný. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:1.

Pouze v poslední třetině se střílelo na obě branky rovnoměrně. Zubři to zkoušeli ze všech možných pozic, domácí nejčastěji od modré čáry nebo z kruhů. Ve 46.sekundě se Smeták s klidem díval na hrubý faul domácích na Faltýnka, jeho píšťalka zůstala němá. O 4 minuty později, když byl naražen na mantinel Hanák už ano. K překvapení všech však putoval na trestnou lavici Hanák za filmování. Obrovskou šanci neproměnil Přerov v 52.minutě. Akci dvou na jednoho zakončoval Matějka, trefil ale jen Tihláře. V závěru téže minuty se Zubři přeci jen dočkali - po Vlčkově přihrávce střílel Martinák, vyraženou střelu dojel a doklepl do sítě - 2:2. V 55.minutě vyloučil Smeták dalšího přerovského hráče - Vlčka. Meo bojovalo a tak se Vlček vrátil do hry až po uplynutí celých dvou minut. V polovině 59.minuty přišla ale pohroma - Molotovu střelu od modré čáry Sedlář neudržel a dorážející Komínek vstřelil do prázdné brány vítězný gól Uničova - 3:2. Na začátku poslední minuty se po znovu neodpískaném faulu na Koláře dostali domácí do ještě jednoho přečíslení dvou na jednoho, mířili ale nad. 24 sekund před koncem se Zubři pokusili o power play, během níž mohli vyrovnat, skvěle najetý Goiš, který měl před sebou velkou část branky prázdnou ale puk netrefil a z následného protiútoku poslal definitivně domácí do čtvrtfinále play off střelou do prázdné přerovské branky Handl - 4:2. Do konce zápasu už chyběly v tu chvíli jen 4 sekundy. Na ledě i v hledišti se strhla v tu chvíli šarvátka a na ledové ploše se objevily odpadky. Když těch na ledě stále přibývalo a ani hráčům už se k buly příliš nechtělo, poslal je Smeták do šatny a nechal doběhnout čas.

Meo dalo do zápasu opravdu vše, bylo dnes rozhodně lepší. Troufám si říci, že tomu tak bylo i v celé sérii ale jen velká smůla v závěrech čtvrtečního a dnešního zápasu způsobila, že do čtvrtfinále postupuje mužstvo, které nebylo lepší, ale šťastnější. Zubři se loučí se sezónou se vztyčenými hlavami a za předvedený výkon se rozhodně nemusí stydět.