Zubři berou z dobře rozehraného derby jen bod, v závěru přišli o náskok

P ř e r o v – Druholigovému hokeji byl ve třetím kole ligy netradičně vyhrazen už páteční podvečer. Zubři v derby přivítali Prostějov a po nevydařeném utkání v Opavě hodně prahli po nápravě. Ze začátku byli ve vedení Jestřábi, ale karta se postupně obracela a vypadalo to, že si Přerov v boji s velmi silným soupeřem připíše plný bodový zisk. Bohužel se však domácí fanoušci výhry nad rivalem nedočkali, osm minut před koncem Prostějov vyrovnal a bod navíc získal po trefě v prodloužení.
3.kolo, pátek 20.9.2013
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
3:4p
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Ministr (Goiš), 23. Ministr, 27. Goiš (Haloda, Kudělka) – 7. Šebek (Černý, Jurík D.), 22. Jurík D., 52. Venkrbec (Stejskal), 63. Stejskal Rozhodčí: Šutara – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 8:7, navíc Blinka (Přerov) 10 minut osobní trest – Veselý (Prostějov) 10 minut osobní trest, Stejskal (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2439. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4
Vojtek (55. Sklenář) – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Osina, Tomeček, Haloda – Šťastný D., Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Kolář – Ministr, Goiš, Kundrátek – Ditrich, Loupal, Brada
Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček, Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík D., Jurík J., Luňák, Coufal, Duda, Venkrbec, Stejskal

Úvodní minuty patřily zejména Jestřábům, kteří byli hodně aktivní a několikrát Vojtkovi v brance zle zatopili. Otevřít gólový účet mohl Antončík, ale jeho střelu Vojtek zachytil do lapačky. Na straně domácích měl nakročeno skórovat Goiš, jenže i Kocián úspěšně zasáhl. Zakrátko už se však stav poprvé měnil a spokojenější byli po přesilovce Jestřábi. David Šebek se obtočil kolem brány a zasunul kotouč mezi betony gólmana.

Přerov posléze sice dvojnásobnou přesilovku nevyužil, ale příliš zoufat nemusel. Další klasická početní výhoda už byla úspěšná a Milan Ministr ji precizní střelou nad rameno brankáře proměnil ve vyrovnání. Zubři mohli skóre dokonce obrátit, ale Ditrich, kterým byl sám před Kociánem, branku trestuhodně přestřelil. Stav se nezměnil ani po dorážce Antončíka, proto první část skončila 1:1.

Po změně stran však nerozhodný výsledek příliš dlouho nevydržel. V polovině druhé minuty šťastně tečoval puk před bránou David Jurík a Jestřábi měli svůj náskok zpět. Přerov však odpověděl záhy a také k tomu využil v hokeji potřebné štěstíčko. Milan Ministr si vyjel zpoza brány a puk po jeho nahození na Kociána propadl za čáru. Další vyrovnáním posílení Zubři znovu zabrali a výsledkem toho byl třetí gól. Po střele Kudělky se puk motal v brankovišti a dorazil jej pohotový Jiří Goiš.

V polovině zápasu se musel Přerov téměř celé dvě minuty bránit ve dvojnásobném oslabení. Jestřábi v něm měli několik šancí, ale Vojtek těsný náskok Zubrů držel. Podobnou příležitost měli v závěru druhé třetiny i domácí, jenže také ji neproměnili.

I třetí část se nesla ve znamení obrovského boje. Zubři bránili těsný náskok a Prostějov hodně toužil po vyrovnání. S přibývajícím časem se tlak dravců stupňoval a domácí mu nakonec podlehli. Necelých devět minut před koncem se ujala skrytá střela Matouše Venkrbce, který srovnal na 3:3.

Na posledních pět minut vystřídal Vojtka v přerovské brance Sklenář, a ten měl obrovské štěstí při akci Šebka. Prostějovský útočník totiž střílel do poloprázdné klece, ale minul ji. Přerov se navíc v posledních momentech musel bránit v oslabení, proto zápas za stavu 3:3 dospěl až do prodloužení.

Nastavený čas trval necelé tři minuty. Černý ještě po objetí brány neuspěl, ale v čase 62:42 už zpoza klece vyjetý Vladimír Stejskal překonal Sklenáře mezi betony a rozhodl tak o exportu dvou bodů do Prostějova. Na domácí Zubry zůstal bod pouze jeden.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme viděli špičkový zápas. Po Opavě jsme si museli něco říct, protože nebylo možné kvůli velkým hrubkám přicházet o body. Dnes máme sice jen jeden, ale zápas byl odbojovaný a Prostějov byl v závěru šťastnější. Zbytečná ztráta puku za bránou nás stála jeden bod navíc. Hráli jsme s velice silným soupeřem, který jak už jsem řekl, byl na konci šťastnější.

Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Bylo to zatím nejlepší utkání, jaké jsme odehráli. Soupeř byl velmi dobře připravený a zápas měl jednoznačně parametry minimálně play-off. Na začátku sezóny je neskutečné si něco takového zkusit. Takový zápas jsme dlouho potřebovali a já jsem rád, že jsme ho díky nasazení a té třetí třetině s prodloužením zvládli, protože se pro nás nevyvíjel dobře. Byli jsme hodně nedisciplinovaní, nehráli jsme svoji hru a tím to bylo narušené. Potřebujeme hrát v pěti, protože tak dokážeme vyvinout tlak, který nám dnes v tom závěru pomohl.