Z vyrovnaného utkání v Karviné vezou Zubři 2 body

K a r v i n á - V posledním předvánočním zápase zavítali Zubři na led nebezpečné Karviné. K vidění bylo ve všech třetinách vyrovnané utkání s mnoha šancemi na obou stranách. Zubři jich měli o něco více v první polovině zápasu, domácí zvláště ve třetí třetině při přesilovkách. Nakonec oba týmy v každé třetině vstřelily po jednom gólu. Vynikající výkon podal brankář Vojtek, který zabránil minimálně čtyřem čistým gólům Karviné. Když už se zdálo, že Zubři své těsné vítězství udrží, 18 sekund před koncem domácí vyrovnali při power play 6 na 4. V prodloužení mohly rozhodnout oba týmy, ale štěstí se přiklonilo k Zubrům. Nutno objektivně přiznat, že domácí si jeden bod určitě zasloužili. Utkání kazil svým výkonem hlavní rozhodčí, který přehlížel řadu nečistých zákroků na obě strany a hře často překážel.
27.kolo, pátek 21.12.2012
HC Baník Karviná - HC ZUBR Přerov
3:4p
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Mikšan (Luka), 22. Kowalczyk (Luka, Žvátora), 60. Rosůlek (Moravec, Ivan) - 8. Ditrich (Brančík), 22. Osina (Janeba), 56. Hanák (Faltýnek), 62. Kundrátek (Ditrich) Rozhodčí: J. Schmejkal - V. Rožánek a R. Vengřín. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 39:31. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Smolka - Deutsch, Nystedt, Zajac, Žvátora, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Javín, Vnenk, Luka, Ivan, Sznapka, Contratto, Holý
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc J., Vlček, Osina, Kudělka, Běhal - Hanák, Málek, Goiš, Ditrich, Sakrajda, Brančík, Brada, Kundrátek, Janeba, Vaněk

Sotva oba týmy vyslaly na soupeřova gólmana po jedné zahřívací střele, přišla série několika vyloučení. Oba týmy při nich své soupeře zamknuly před jejich brankářem na dva západy a ti se tak měli co ohánět. V půli 5. minuty byl při karvinské přesilovce dobře postavený před Vojtkem volný Mikšan, ale rychlý puk těsně před ním minul. O dvě minuty později při početní výhodě Zubrů zkoušel zakončovat z prostoru mezi kruhy Faltýnek, v cestě puku do sítě ale stála Smolkova lapačka. Zubři v tlaku pokračovali i poté a dočkali se zasloužené odměny. Sakrajdovu střelu v závěru 8.min sice Smolka zlikvidoval, ale k vyraženému puku se za brankovou čárou dostal Brančík, poslal jej zpět před Smolku a Marek Ditrich puk sklepl do sítě - 0:1. Až do 14. minuty mělo puk na hokejkách častěji Meo, ale žádný z jeho střeleckých pokusů už v 1.třetině červené světlo nerozsvítil. Domácí zahrozili během této doby pouze v 11.minutě američanem Conrattem, ale Vojtek puk vyrazil. Posledních 6 minut patřilo naopak domácím a v 16. minutě se přerovského brankáře podařilo překonat střelou mezi betony Davidu Mikšanovi - 1:1.

Hned po 20 sekundách druhého dějství si udělal výlet ke Smolkově brance v sólovém nájezdu Málek, ale z akce vyšel vítězně karvínský gólman. Naopak o minutu později se stejná akce sehrála i na druhé straně ledové plochy a i tentokrát se radovali domácí hráči. Pavel Kowalczyk zamířil k levé tyči, od níž se puk odrazil za brankovou čáru - 2:1. Zubři ale naštěstí odpověděli velmi rychle. Už 25 sekund poté vypálil od modré čáry ostrý projektil Jiří Osina a síť se pořádně rozvlnila - 2:2. V dalších minutách se hrálo většinou nahoru dolů, o práci měli oba gólmani postaráno přibližně rovným dílem. Škoda však, že Zubři nedokázali Baník více zatlačit při svých přesilovkách. Naopak ve 36. minutě mohli při jedné z nich dokonce inkasovat, protože do sólového úniku pustili Holého. Brankář Vojtek však do střely lehl a přes jeho tělo karvinský útočník kotouč neprotlačil. Další tutovku si domácí vytvořili dvě a půl minuty před druhou sirénou při přečíslení Zubrů v akci 2 na 1. Badžo přesně přihrál Blatoňovi, který už střílel do odkryté části branky, ale Vojtek byl rychlejší a puk vyrazil betonem. Ještě pět sekund před koncem 2.třetiny vypálil na Smolku Hanák, jeho střelu karvinský gólman nezachytil, jen jej vychýlil trochu ze směru a puk se jen lehce otřel o pravou tyč jeho svatyně.

Ve třetí třetině byli z počátku aktivnější domácí a doslova peklo připravili přerovským borcům při své přesilovce mezi 48. a 50.minutou. Na Vojtka se střílelo jak "z kulometu", na již odkrytou branku mířil Samiec, Vojtek puk ale dokázal ještě vyrazit hokejkou. O chvíli později se ocitl v podobné situaci, kterou nešlo nedat, Holý. Na brankové čáře se však ještě zázračně objevila Vojtkova lapačka. Zubrům se podařilo vyrovnat hru až v 51. minutě, když si šli na trestnou lavici odpočinout domácí. Početní výhodu sice nevyužili, ale dostali soupeře pod tlak, který si drželi i po jejím skončení. V 56. minutě zcela rozložili obranu soupeřů a po sérii několika střel a vyrážek se prázdná branka otevřela před Pavlem Hanákem. Faltýnkův pas na něj byl přesný a hrstka přerovských diváků zvedala ruce nad hlavu potřetí - 2:3. I když Zubři měli i další příležitosti, vedení si již nedokázali pojistit. Naopak když byli 85 sekund před závěrečnou sirénou vyloučeni, Karviná si bez váhání vyžádala 30 sekund oddechového času a svou klec nechala opuštěnou. Velkému tlaku Zubři více než minutu odolávali, puk se jim podařilo vyhodit jednou, ale zcela mimo karvinskou branku. 18 sekund před koncem se před Vojtka dostala hned trojice hráčů. Moravec s Ivanem našli těsně před bránou Luníra Rosůlka a ten měl bohužel před sebou prázdnou branku - 3:3.

Prodloužení přineslo každému týmu jednu obrovskou vyloženou šanci. Před Vojtekm to na třikrát zkoušel Javín, ale svou obrovskou šancí pohrdl. Naopak, když 68 sekund po začátku prodloužení ujel karvinským obráncům Marek Kundrátek, Smolka kapituloval a druhý bod tak připadl Zubrům. Dva body z ledu houževnaté Karviné jsou hodně cenné a Zubry nemusí ani mrzet ztráta toho třetího.

Aleš Flašar (HC Baník Karviná): Dnes přijel těžký soupeř ze špice tabulky. Myslím, že utkání od počátku směřovalo k remíze. Možná jsme měli trochu více šancí, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit, což patrně rozhodlo, protože proti týmu kvalit Přerova je nutné proměnit minimálně každou druhou příležitost. Nakonec jsem i za získaný bod rád, vyrovnali jsme totiž v power-play a to se vždy cení.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Do Karviné jsme jeli s touhou pokračovat v načaté vítězné sérii z posledních utkání. Tento cíl byl pochopitelně těžký, protože hráči měli v nohách o jeden zápas více, konkrétně pondělní dohrávku se Vsetínem. Bylo na nich vidět, že toho mají plné zuby. I s tohoto důvodu myslím, že dnešní utkání bylo z naší strany odehráno velmi dobře a po takřka celou dobu jsme jej měli pod kontrolou. Bohužel, byli jsme také jaloví v koncovce a v šancích, které jsme si vytvořili, nám chyběl větší důraz. Je sice škoda, že jsme těsně před závěrečným hvizdem ztratili tři body, ale i za dva získané v prodloužení jsme spokojeni.